Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel, 14. juuni 2013

Volinik Hahn tervitab Euroopa koostööd sümboliseeriva Uue Euroopa silla avamist

ELi regionaalpoliitika volinik Johannes Hahn osaleb täna Bulgaaria ja Rumeenia naaberpiirkondi Vidinit ja Calafati ühendava silla pidulikul avamisel. Koos volinik Hahniga võtavad üritusest osa ka Bulgaaria president Plevneliev ja peaminister Orešarski ning Rumeenia peaminister Ponta. EL investeeris hiljuti nime saanud Uue Euroopa silla ehitusse 106 miljonit eurot. See on alles teine sild kahe riigi vahelisel 630 km pikkusel piiril ning seega ELi jaoks strateegiliselt väga oluline ühenduslüli marsruudil, mis võiks ulatuda Põhja-Euroopast läbi Baltimaade, Kesk-Euroopa, Rumeenia ja Bulgaaria kuni Kreekani välja.

Silla ehitus algas 2007. aastal, kuid projekt oli arutlusel juba 15 aastat varem. ELi Doonau piirkonna strateegia oma ainulaadse koostöömeetodiga ning volinik Hahni sekkumine aitasid projekti lõpule viia.

Silla avamist kommenteerides ütles volinik Hahn, et see on jõuline märk ELi regionaalpoliitikast, mis ühendab kogukondi ja loob ettevõtluse jaoks olulisi ühendusi. „Uue Euroopa silda ei avata täna mitte üksnes liikluseks. See avab suure hulga võimalusi ettevõtluseks ja teadusuuringuteks jõe mõlemal kaldal ning kaugemalgi,” sõnas ta.

Ta väljendas oma veendumust, et Rumeenia ja Bulgaaria vaheline koostöö, millele on kaasa aidanud Doonau strateegia ning mis on teinud võimalikuks sillaprojekti teostumise, motiveerib looma uusi ühendusi ning toob suurt kasu mõlemale riigile.

Uue Euroopa sild, mida ametlikult tuntakse Calafati-Vidini silla nime all, moodustab üliolulise osa ELi esmatähtsatest maantee- ja raudteekoridoridest ning peaks märkimisväärselt vähendama Kagu-Euroopa, Türgi ja Kesk-Euroopa vaheliseks reisijate- ja kaubaveoks kuluvat aega. Sild saavutab oma täieliku läbilaskevõime, kui see on mõlemal pool täielikult ühendatud uuendatud raudtee- ja maanteevõrkudega. Rumeenia ja Bulgaaria on juba alustanud nende hädavajalike ühenduslülide rajamist.

Taust

Komisjon jälgis silla ehitust hoolikalt, et tagada projekti kiire elluviimine. Projekti kogumaksumus oli 282 miljonit eurot ning seda rahastati ELi vahenditest (106 miljonit eurot), riiklikest vahenditest ning toetuste ja laenude näol antud erainvesteeringutest. Sild on ehitatud piirkonda, kus Doonau jõgi on ligikaudu 1300 meetrit lai. Sild on umbes 1,8 km pikk, sellel on neli sõidurada, üks paar raudteerööpaid, kõnni- ja jalgrattateed.

Lisateave

Uue Euroopa sild

www.danube-region.eu

Twitter: @EU_Regional @JHahnEU

Contacts :

Shirin Wheeler (+32 2 296 65 65)

Annemarie Huber (+32 2 299 33 10)


Side Bar