Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 25. janvārī

Āfrikas Savienības augstākā līmeņa sanāksme – komisārs Piebalgs atkārtoti apstiprina ciešas saiknes starp abiem kontinentiem

Attīstības komisārs Andris Piebalgs pārstāvēs Eiropas Savienību Āfrikas Savienības augstākā līmeņa sanāksmē, kas notiek Adisabebā (Etiopijā) 27. un 28. janvārī un kuras galvenā tēma ir „Panāfrikānisms un Āfrikas renesanse”.

Augstākā līmeņa sanāksme būs reta iespēja sarīkot virkni tikšanos ar klātesošajiem valstu vadītājiem un ministriem, lai apspriestu ES un Āfrikas sadarbību un nozīmīgās krīzes, kas skar visu kontinentu no Mali un Sāhelas līdz Somālijai, Centrālāfrikas Republikai, Sudānai un Kongo Demokrātiskajai Republikai. Komisārs Piebalgs apmeklēs Kongo Demokrātiskās Republikas un Lielo ezeru reģiona Miera un drošības pamatdokumenta parakstīšanas ceremoniju, kurā piedalīsies Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretārs Bans Kimūns.

Šajā sanāksmē komisārs Piebalgs ar nesen ievēlēto Āfrikas Savienības Komisijas priekšsēdētāju Dlamini-Zuma apspriedīs situāciju attiecībā uz ES un Āfrikas kopējo stratēģiju, kā arī jaunās Āfrikas Savienības Komisijas prioritātes tādās būtiskās jomās kā miers un drošība, kā arī iespēju nodrošināšana sievietēm.

Pirms došanās ceļā Andris Piebalgs teica: „Šogad tiek atzīmēta Āfrikas Savienības 50. gadadiena, kas tāpat kā Eiropas Savienība nerimstoši strādā, lai stiprinātu ekonomisko un politisko integrāciju Āfrikā un sadarbību ar ārējiem partneriem, galvenokārt, ES. Ņemot vērā šodienas daudzās problēmas Āfrikā un Eiropā, vairāk nekā jebkad agrāk ir nepieciešama koordinēta reakcija kontinenta, starpkontinentālā un pasaules mērogā.”

Viņš piebilda: "ES ir stingri apņēmusies turpināt ciešu sadarbību ar Āfrikas Savienību mūsu visaptverošās partnerības – ES un Āfrikas kopējās stratēģijas – ietvaros, kuru mēs uzsākām 2007. gadā. Ar Āfrikas Miera nodrošināšanas fonda starpniecību mēs arī stingri atbalstām ĀS lomu konfliktu novēršanā un risināšanā sadarbībā ar ANO.”

Eiropas komisārs Andris Piebalgs pēc tam apmeklēs arī Starptautisko līdzekļu devēju konferenci par Mali, kas notiks Adisabebā (Etiopijā) 29. janvārī.

Komisāra Piebalga pagaidu darba programma vizītei Etiopijā

  • Tikšanās ar Etiopijas Federatīvās Demokrātiskās Republikas ārlietu ministru V.E. Dr. Tedros Adhanom

  • Āfrikas Savienības Asamblejas Divdesmitās kārtējās sesijas atklāšanas ceremonija

  • Māšu mirstības līmeņa Āfrikā paātrinātas samazināšanas kampaņas (CARMMA) sanāksme, ko rīko Beninas Republikas prezidents un Āfrikas Savienības priekšsēdētājs V.E. Boni Yayi

  • Divpusēja sanāksme ar Āfrikas Savienības Komisijas priekšsēdētāju V.E. Dr. Nkosazana Dlamini-Zuma

  • Divpusēja sanāksme ar Beninas Republikas prezidentu un Āfrikas Savienības priekšsēdētāju V.E. Boni Yayi

  • Divpusēja sanāksme Gvinejas prezidentu V.E. Alpha Condé

  • Divpusēja sanāksme Ruandas prezidentu V.E. Paul Kagame

  • Kongo Demokrātiskās Republikas un Lielo ezeru reģiona Miera un drošības pamatdokumenta parakstīšanas ceremonija

  • Starptautiskā līdzekļu devēju konference par Mali

Papildu informācija

Memorands par ES un Āfrikas attiecībām

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-13-35_en.htm

Attīstības un sadarbības ģenerāldirektorāta EuropeAid tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/europeaid/index_en.htm

Eiropas attīstības komisāra Andra Piebalga tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm

Āfrikas un ES kopējo partnerattiecību tīmekļa vietne:

http://www.africa-eu-partnership.org/

Kontaktpersonas:

Alexandre Polack (+32 2 299 06 77)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)


Side Bar