Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2013 m. gegužės 17 d.

Tvariam jūrų turizmui ir jūrų regionų ryšiams skirta Europos jūrų diena

Pakrančių plėtra ir tvarus jūrų turizmas – svarbiausios šių metų Europos jūrų dienos temos. Dvi dienas Valetoje (Malta) įvairių jūrų sektorių ekspertai iš visos Europos aptarinės, kaip suteikti postūmį turizmo sektoriui ir išlaikyti jo ne tik kaip tvaraus augimo, bet ir labai svarbaus įgyvendinant ES mėlynojo augimo darbotvarkę sektoriaus bei esminio visos ekonomikos variklio vaidmenį.

Kasmet gegužės 20 d. Europos Sąjungoje minima Europos jūrų diena siekiant parodyti jūrų ir vandenynų svarbą mūsų kasdieniame gyvenime. Europos jūrų dienos konferencija tapo vieta, kurioje susitinka ir visos Europos jūrų regionų bei sektorių galimybes ir uždavinius aptaria visų jūrų sektorių suinteresuotosios šalys. Šių metų konferencijos tema – „Pakrančių plėtra ir tvarus jūrų turizmas. Investicijos į mėlynąjį augimą“.

Turizmas – didžiausias jūrų pramonės sektorius: jame dirba 2,35 mln. žmonių ir kasmet sukuriama per 100 mlrd. eurų pridėtinės vertės ES ekonomikai. Labai svarbu tai, kad sektorius per kelerius pastaruosius sunkius metus išliko stebėtinai atsparus ir kad jame ir toliau siūloma darbo galimybių pakrančių regionuose, kurie dažnai izoliuoti ir kuriuose kita ekonominė veikla gali būti neišplėtota. Tačiau dėl sezoniškumo ir naujų novatoriškų sprendimų stokos visos jame esančios ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo galimybės neišnaudojamos.

Per šeštą kartą minėsimą Europos jūrų dieną bus ieškoma novatoriško ir tvaraus turizmo būdų. Į diskusijas bus atsižvelgta Europos Komisijai, kaip planuojama, šiais metais rengiant komunikatą dėl pakrančių ir jūrų turizmo. Konferencijos dėmesio centre taip pat bus saloms būdingi klausimai, tokie kaip ryšiai ir mobilumas, o konkrečios darbo grupės nagrinės kruizų sektoriaus ateities, jūrų ir pakrančių valdymo bei Viduržemio jūros baseino ekonominio vystymosi temas.

Už konkurencingumą ir ekonomikos augimą atsakingas Maltos parlamentinis sekretorius dr. Edwardas Zammitas-Lewisas sekmadienį, gegužės 19 d., pradės šventę, kurios metu Valetoje ir jos apylinkėse organizuojami keli vieši renginiai, per kuriuos bus demonstruojami jūrų įvairovės aspektai: jūrų moksliniai tyrimai, jūrų aplinkai kylantys pavojai, žvejyba, laivyba, uostai, jūrų nacionaliniai parkai, energetika ir kt. Dauguma gegužės 19 ir 20 d. vyksiančių renginių nemokami.

Gegužės 21 d. konferenciją pradės aukšto lygio svarbiausi pranešėjai, tarp jų – už jūrų reikalus ir žuvininkystę atsakinga Europos Komisijos narė Maria Damanaki, Maltos turizmo ministras Karmenu Vella, Maltos ekonomikos, investicijų ir smulkiojo verslo ministras dr. Chrisas Cardona ir Švedijos infrastruktūros ministrė Catharina Elmsäter–Svärd. Kitoms plenarinėms sesijoms, per kurias bus aptarti dabartiniai jūrų ekonomikos ir mėlynojo augimo uždaviniai bei galimybės, pirmininkaus politikai, ekspertai ir įmonių vadovai. Diena bus baigta tarptautiniu mastu pripažinto tenoro Josepho Callejos koncertu.

Gegužės 22 d. – suinteresuotųjų šalių diena: visi konferencijos dalyviai galės pasirinkti iš 19 seminarų, kuriuose bus nagrinėjamos skirtingos temos. Bus aptartos įvairiausios su jūromis ir vandenynais susijusios politikos iniciatyvos. Konferencijos vietoje bus įrengti ir parodų stendai, kuriuose bus pristatomos jūros ir vandenynai bei jų teikiamos galimybės. Daugiau renginių organizuojama visoje Europoje.

Europos jūrų diena – išskirtinė proga vienoje vietoje suburti visą jūrų sektoriaus bendruomenę, įvertinti pažangą ir apsvarstyti idėjas bei ateities prioritetus.

Pagrindiniai faktai

Šeštą kartą rengiama Europos jūrų dienos konferencija 2013 m. gegužės 21–22 d. vyks Valetoje (Malta). Ją organizuoja Europos Komisija (Jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinis direktoratas) drauge su Maltos ekonomikos, investicijų ir smulkiojo verslo ministerija bei Maltos turizmo ministerija.

Konferencijoje, be kitų Europos šalių ministrų ir aukšto rango svečių, dalyvaus už žuvininkystę ir jūrų reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Maria Damanaki, Maltos turizmo ministras Karmenu Vella ir Maltos ekonomikos, investicijų ir smulkiojo verslo ministras dr. Chrisas Cardona.

Europos jūrų diena buvo sukurta 2008 m. gegužės 20 d. trišale Europos Komisijos, Europos Parlamento ir ES Tarybos pirmininkų deklaracija. Ji minima kasmet apie gegužės 20 d., ir ja siekiama, kad apie jūrinę Europą būtų žinoma daugiau. Anksčiau Europos jūrų diena buvo rengiama Briuselyje (2008 m.), Romoje (2009 m.), Chichone (2010 m.), Gdanske (2011 m.) ir Geteborge (2012 m.).

Daugiau informacijos

Visą informaciją apie konferenciją ir išsamią programą rasite adresu

http://ec.europa.eu/maritimeday

Asmenys ryšiams:

Oliver Drewes (+32 2 299 24 21)

Lone Mikkelsen (+32 2 296 05 67)


Side Bar