Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2013 m. gegužės 3 d.

Komisijos pirmininko pavaduotoja V. Reding Briuselyje su piliečiais diskutuos apie Europos Sąjungos ateitį

Įsibėgėjant diskusijoms apie Europos ateitį ir ekonomikos krizės poveikį, Europos Komisija siekia išklausyti įvairių Europos šalių piliečius, išklausyti jų rūpesčius ir ateities viltis. 2013 m. gegužės 4 d. Komisijos pirmininko pavaduotojos V. Reding drauge su sostinės Briuselio regiono Ministru Pirmininku Charlesu Picqué rengiamose diskusijose dalyvaus per 300 piliečių.

„Žinau, kad tiek belgams, tiek kitiems europiečiams daug nerimo kelia ateitis, krizės poveikis ir nedarbo problemos. Bendraudama su piliečiais Briuselyje noriu išgirsti jų rūpesčius. Europos veikla grindžiama solidarumu, tad šiais sunkiais laikais ES remia Belgiją ir kitus Europos šeimos narius, sakė už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę atsakinga Komisijos narė V. Reding. – Džiaugiuosi matydama, kad belgai tiki ES galimybėmis susidoroti su dabartine krize. Rytoj tikiuosi išgirsti kuo daugiau piliečių pasiūlymų. Kviečiu visus aktyviai dalyvauti diskusijose!“

Vadinamasis piliečių dialogas Briuselyje bus vienas svarbiausių ES institucijų atvirų durų dienos renginių. Komisijos pirmininko pavaduotoja V. Reding kalbės iškilmingai atidarant atnaujintą Europos Komisijos lankytojų centrą ir ES institucijų atvirų durų dienų renginiuose (IP/13/386). Be to, Komisija Briuselyje surengs daugiau kaip 10 renginių, kuriuose piliečiai bus skatinami išsakyti mintis apie Europos ateitį.

Briuselyje vyksiančiose diskusijose dalyvaus Belgijos piliečiai, Europos Parlamento nariai, verslo atstovai, kultūros veikėjai. Renginį ves Hakima Darhmouch (RTL) ir Robas Heirbautas (VRT). Per pusantros valandos bus aptartos trys temos: ekonomikos krizė, piliečių teisės ir Europos ateitis.

Diskusijos vyks 14.30–16.00 val. centre „La Tentation“ (28, Rue de Laeken, 1000 Bruxelles).

Diskusijos bus tiesiogiai transliuojamos internetu. Visų Europos šalių piliečiai gali įsitraukti į diskusijas naudodamiesi Twitter (#EUDeb8).

Belgijoje jau vyko dvejos diskusijos apie Europos ateitį – Gente jose dalyvavo už prekybą atsakingas Komisijos narys Karelas De Guchtas, o Epene – už regioninę politiką atsakingas Komisijos narys Johannesas Hahnas. Gegužės 8 d. Antverpene, rugsėjo 13 d. Namiūre ir spalio 17 d. Lježe vyksiančiose diskusijose dalyvaus įvairūs Komisijos nariai, įskaitant pirmininką J. M. Barroso.

Pagrindiniai faktai

Piliečių dialogas. Kas tai?

Sausio mėn. Europos Komisija pradėjo Europos piliečių metų (IP/13/2) veiklą – šiemet itin daug dėmesio skiriama piliečiams ir jų teisėms. Visus metus Komisijos nariai rengs diskusijas su piliečiais – vadinamuosius piliečių dialogus (neformalius susitikimus) – jų ateities lūkesčiams aptarti.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja V. Reding jau dalyvavo diskusijose Kadise (Ispanija), Grace (Austrija), Berlyne (Vokietija), Dubline (Airija), Koimbroje (Portugalija) ir Salonikuose (Graikija). 2013 m. visoje Europoje bus surengta dar ne viena diskusija, kurioje dalyvaus Europos, nacionaliniai ir vietos politikai bei piliečiai iš visų visuomenės sluoksnių. Diskusijas galima sekti adresu http://ec.europa.eu/european-debate.

Per dvidešimt metų nuo Europos pilietybės atsiradimo padaryta didelė pažanga – naujo ES tyrimo duomenimis, 63 proc. piliečių teigia jaučiąsi europiečiais. Belgijoje šis skaičius dar didesnis – 68 proc. (žr. priedą).

Visos ES piliečiai kasdien naudojasi savo teisėmis. Tačiau konkrečiai jas išvardinti gali ne visi. Pavyzdžiui, maždaug šeštadalis belgų teigia nesą gerai informuoti apie savo kaip ES piliečių teises.

Būtent todėl Europos Komisija šiuos metus paskelbė Europos piliečių metais ir skiria itin daug dėmesio tiek piliečiams, tiek jų teisėms. Vadinamieji piliečių dialogai – vienas svarbiausių šių metų uždavinių.

Kodėl būtent dabar?

Todėl, kad Europa šiandien yra atsidūrusi kryžkelėje. Apie Europos ateitį kalbama kasdien – vienų nuomone, reikėtų siekti politinės sąjungos, kitų – nacionalinių valstybių federacijos, trečių – Jungtinių Europos Valstijų. Ateinantys mėnesiai ir metai bus lemiami sprendžiant, kokia kryptimi turėtų vystytis Europos Sąjunga. Tolesnė Europos integracijos plėtotė ir Sąjungos demokratinio teisėtumo stiprinimas – dvi vieno medalio pusės.

Kokių rezultatų tikimasi?

Diskusijose išsakytos piliečių mintys padės Komisijai rengti būsimos ES reformos planus. Vienas svarbiausių diskusijų siekių – paruošti dirvą 2014 m. Europos Parlamento rinkimams.

Gegužės 8 d. Komisija paskelbs antrąją ES pilietybės ataskaitą, kurioje bus įvertinta 2010 m. nustatytų 25 veiksmų įgyvendinimo pažanga ir pasiūlyta 12 konkrečių veiksmų, kuriais būtų galima spręsti likusias problemas, kylančias ES piliečiams. Į klausimus, iškeltus viešose internetinėse konsultacijose ir diskusijose, atsižvelgiama ne tik rengiant šią ataskaitą, bet ir formuojant Komisijos pilietybės politiką.

Daugiau informacijos

Briuselyje vyksiančios diskusijos:

http://ec.europa.eu/belgium/events/130405_debates_fr.htm

Diskusijos su piliečiais apie Europos ateitį:

http://ec.europa.eu/european-debate

Europos piliečių metai:

http://europa.eu/citizens-2013

Europiečiai išsako savo nuomonę. Konsultacijų dėl ES piliečių teisių rezultatai:

http://ec.europa.eu/justice/citizen/files/eu-citizen-brochure_en.pdf

Už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę atsakingos Komisijos narės V. Reding svetainė:

http://ec.europa.eu/reding

V. Reding Twitter @VivianeRedingEU

Diskusijas galima sekti Facebook (http://www.facebook.com/ECrepBE) ir Twitter (@EU4BE #EUdeb8).

Asmenys ryšiams:

Mina Andreeva, tel. +32 2 299 13 82

Natasha Bertaud, tel. +32 2 296 74 56

PRIEDAS

1. Belgų nuomone, veiksmingiausiai su krize gali susidoroti ES

2. Septyni iš dešimties belgų jaučiasi esą ES piliečiai, bet tik keturi iš dešimties žino, ką tai reiškia

3. Belgų nuomone, euras – vienas pozityviausių ES veiklos rezultatų


Side Bar