Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 3. maijā

Gaidot Eiropas dienu: Eiropas Komisija ver savas durvis un atklāj uzlaboto Apmeklētāju centru

9. maijs ir Eiropas diena. Pilsoņiem tai vajadzētu būt vairāk nekā tikai svinību dienai. Tāpēc jau sestdien, 4. maijā, Komisija kopā ar citām ES iestādēm vērs savas durvis pilsoņiem. Pirmo reizi Eiropas Komisija sadarbojas ar Briseles “Iris” festivālu, kura laikā svētdien, 5. maijā, Eiropas galvaspilsētas ielas atdzīvinās koncerti un ielu izklaides. 4. maijā Komisijas priekšsēdētāja vietniece Redinga un priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs atklās arī uzlabotu Eiropas Komisijas Apmeklētāju centru, kas ir pārvietots, lai atrastos tuvāk iestādēm.

Kā tā darbojas? Kas ir tiesīgs izlemt? Kas būs tālāk? Tie ir jautājumi, ko cilvēki uzdod par Eiropu. Tā ir jūsu iespēja saņemt atbildes: ja jūs jebkad esat vēlējies gūt priekšstatu, ieskatīties aizkulisēs, redzēt, kā tiek veidota Eiropas politika un kas to dara, pievienojieties mums Eiropas iestāžu atvērto durvju dienās vai atnāciet uz Komisijas modernizēto Apmeklētāju centru. Jūs varat arī iesaistīties kādā no Pilsoņu dialogiem, ko es un mani kolēģi komisāri rīkojam katrā ES valstī,” teica Komisijas priekšsēdētāja vietniece Viviāna Redinga, kas atbild par tiesiskumu, pamattiesībām un pilsonību. “Es ceru redzēt lielu skaitu cilvēku, kurus interesē Eiropa un viņu nākotne.”

Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs piebilda: “Eiropas diena vienmēr ir piemērots brīdis, kad pilsoņi var uzzināt vairāk par mūsu darbu. Un šogad mēs, pateicoties jaunajam Apmeklētāju centram, esam to padarījuši vieglāk izdarāmu nekā jebkad agrāk. Tas ir mūsu skatlogs ikvienam, kurš vēlas uzzināt par Eiropas integrācijas lielo piedzīvojumu.”

2013. gada 4. maijs

4. maijā Eiropas Komisija vērs savas durvis. Pilsoņi varēs ieskatīties aizkulisēs Berlaymont ēkā — Komisijas galvenajā mītnē, kurā 27 komisāri veic savu ikdienas darbu. Vairāki pasākumi un izstādes dos pilsoņiem iespēju uzzināt vairāk par to, kas ir Eiropas Savienība un kā tā ietekmē viņu ikdienas dzīvi.

Pāri ielai, pl. 11.15, Komisijas priekšsēdētāja vietniece Redinga un priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs atklās uzlaboto Apmeklētāju centru, kas pēc tam no pl. 14.00 būs atvērts apmeklētājiem. Centrs iepriekš atradās Van Maerlant ielā, un tagad tas ir pārvietots uz Charlemagne ēku, 170 Rue de la Loi (blakus Berlaymont galvenajai mītnei), ES tiesību aktu pieņemšanas centrālajā punktā. Uzlabotajā centrā apmeklētājiem būs iespējams sēdēt pie galda, pie kura mēdza tikties komisāru Kolēģija, fotografēties ar komisāriem un ar interaktīvu, skārienjūtīgu ekrānu palīdzību atskatīties Eiropas vēsturē.

Vienlaikus Eiropas Komisijas pārstāvniecība Beļģijā rīkos vairākas debates ar pilsoņiem dažādās vietās (piemēram, Le Cercle des voyageurs, les Halles de Schaerbeek, le café C'est bon c'est belge, les Brigittines) par Eiropas Komisijas darbu.

Visa 2013. gada laikā Komisijas priekšsēdētāja vietniece Redinga un citi ES komisāri kopā ar valsts un vietēja līmeņa politiķiem debatēs ar pilsoņiem visā Eiropā, lai viņus uzklausītu un atbildētu uz jautājumiem. Priekšsēdētāja vietniece Viviāna Redinga 4. maijā vadīs debates Briselē ar vairāk nekā 300 pilsoņiem par viņu cerībām attiecībā uz Eiropas nākotni. Lai piedalītos, reģistrējieties www.eu4be.eu/.

2013. gada 5. maijs

Briseles galvaspilsētas reģionā 2013. gada 4. un 5. maijā tiks svinēta arī Eiropas diena, kuras tēma ir „Brisele un Eiropa”. 5. maijā laikā no 12.00 līdz 18.00 netālu no Briseles centrālās stacijas (Carrefour de l’Europe) savas durvis vērs “Eiropas ciemats”.

Vispārīga informācija

Divdesmit gadu laikā kopš ES pilsonības ieviešanas ir daudz sasniegts. Nesen publicētais ES pētījums liecina, ka 63 % iedzīvotāju jūtas piederīgi Eiropai.

Visā ES pilsoņi ikdienā īsteno savas tiesības. Eiropas iedzīvotāji bauda pastiprinātu aizsardzību, veicot pārrobežu pirkumus, garantētu veselības aprūpi citās ES dalībvalstīs, izmantojot Eiropas veselības apdrošināšanas karti, un lētāku viesabonēšanas maksu, un tas viss ir iespējams, pateicoties Eiropas tiesību aktiem. Taču iedzīvotāji ne vienmēr apzinās šīs tiesības.

Tāpēc Eiropas Komisija uzsāka Eiropas Pilsoņu gadu (IP/13/2), kas ir veltīts pilsoņiem un viņu tiesībām. Visa gada garumā Komisijas locekļi visā Eiropas Savienībā rīkos debates ar pilsoņiem – "pilsoņu dialogus” (neoficiālas sanāksmes) – par to, ko viņi sagaida nākotnē.

Tikmēr Eiropas Komisija arī strādā, lai novērstu pilsoņiem traucējošus šķēršļus. Komisija 8. maijā publicēs otro ziņojumu par ES pilsonību, kurā sniegts pārskats par to, kas kopš 2010. gada ir konkrēti sasniegts, lai uzlabotu pilsoņu tiesības, un izklāstīti 12 jauni, konkrēti pasākumi to atlikušo problēmu risināšanai, ar kurām ES pilsoņi joprojām saskaras — sākot ar darba meklēšanu citās ES valstīs un beidzot ar labākas tiesiskās aizsardzības panākšanu ikreiz, kad viņi atrodas citā ES valstī.

Sīkāka informācija

Atvērto durvju diena

Visa Komisijas programma:

http://ec.europa.eu/belgium/events/euopendoors/index_en.htm

Debašu programma Briselē:

http://ec.europa.eu/belgium/events/euopendoors/index_en.htm

Programma visām ES iestādēm:

http://europa.eu/opendoors

Jautājumi? Izmantojiet Twitter birku #euopendoors.

Pilsoņu dialogs

La Tentation/Centro Galego de Bruxelas - 28, Rue de Laeken - 1000 Bruxelles. Debates sāksies pl. 14.30 un notiks līdz pl. 16.00 (durvis būs atvērtas no pl. 13.45).

Ieeja ir bez maksas, reģistrējoties: http://www.eu4be.eu/

Nevarat ierasties? Pievienojieties diskusijai Facebook http://www.facebook.com/ECrepBE un Twitter @EU4BE #EUdeb8.

Kontaktpersonas:

Mina Andreeva (+32 2 299 13 82)

Natasha Bertaud (+32 2 296 74 56)


Side Bar