Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 8. aprīlī

Klimata politika – Eiropas Komisija rosina rūpniecību izplatīt paraugpraksi klimata jomā

Pirmdien, 2013. gada 8. aprīlī, rūpniecības un publiskā sektora pārstāvji no 10 Eiropas Savienības dalībvalstīm dodas ekskursijā, lai iepazītos ar energoefektivitātes ziņā vadošajiem Dānijas uzņēmumiem.

Šī ekskursija ir pirmā virknē pasākumu, kurus organizē ieinteresētās personas, lai atbalstītu Komisijas klimata politikas kampaņu “Tev tīkama pasaule”. Kopš tās uzsākšanas pagājušā gada oktobrī vairāk nekā 150 dalībnieki ir iesaistījušies kampaņā kā partneri un atbalstītāji. Nākamajos mēnešos vairāki no tiem rīkos konferences, izstādes un līdzīgus pasākumus, lai dalītos paraugpraksē un vairotu izpratni par to, kā aktīvāku pievēršanos klimata jautājumiem iespējams apvienot ar ekonomiskiem ieguvumiem un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Šo ekskursiju ar moto “Iesaisties energoefektīvā ražošanā” organizē Dānijas Rūpniecības konfederācija, atbalstot Eiropas Komisijas klimata politikas kampaņu “Tev tīkama pasaule”, kas pievērš uzmanību risinājumiem, kurus nenākas nožēlot un kuros ekonomiskie ieguvumi iet roku rokā ar klimata politiku.

“Galvenais uzdevums klimata jomā ir jau zināmos risinājumus izmantot vajadzīgajā tempā. Tāpēc ir svarīgi izplatīt paraugpraksi un izvairīties no tā, ka ikviens cenšas pats no jauna izgudrot riteni,” teica klimata politikas komisāre Konnija Hēdegorda, kura piedalīsies dažos ekskursijas posmos.

Ekskursijas laikā tiks apmeklēti uzņēmumi, kas darbojas dažādās nozarēs – no pārtikas produktu līdz rūpniecības komponentu ražošanai, un tādējādi tiks parādīts, ka ekonomiskus ieguvumus no energoefektivitātes ir iespējams gūt visu nozaru uzņēmumos.

Viens no uzņēmumiem, kurš uzņems ekskursijas dalībniekus un iepazīstinās tos ar savu ražotni, ir “Grundfos”. Šis uzņēmums ir viens no pasaulē vadošajiem sūkņu ražotājiem, un tā gada apgrozījums sasniedz 3 miljardus eiro. Īstenojot mērķtiecīgus energoefektivitātes projektus, uzņēmums kopš 2008. gada ir samazinājis ar ražošanu saistītās emisijas par vairāk nekā 11 %, kas kopumā atbilst vairāk nekā 14 000 tonnu. Tajā pašā laikā uzņēmuma apgrozījums ir pieaudzis par nepilniem 20 %. Uzņēmums lēš, ka, uzlabojot energoefektivitāti, tam tikai Dānijā vien ik gadus ir izdevies ietaupīt 2,5 miljonus eiro.

“Energoefektivitāte, mūsuprāt, nāk par labu gan uzņēmējdarbībai, gan ilgtspējai. Taupot enerģiju un mazinot CO2 emisijas, mēs samazinām ražošanas izmaksas. Tas uzlabo mūsu rentabilitāti un konkurētspēju. Patiesībā tā ir tikai veselā saprāta diktēta rīcība,” teica uzņēmuma “Grundfos” izpilddirektors Karstens Bjergs.

Fakti par kampaņu “Tev tīkama pasaule”

Kopš kampaņas sākšanas 2012. gada oktobrī ir piesaistīti vairāk nekā 20 000 sekotāju sociālajos medijos un vairāk nekā 150 oficiālie partneri, tostarp publiskās iestādes, nevalstiskās organizācijas, augstākās izglītības iestādes un uzņēmumi. Kampaņas “Tev tīkama pasaule” mērķis ir gan demonstrēt pastāvošus rentablus risinājumus, kas palīdzēs sasniegt ES mērķi līdz 2050. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 80−95 %, gan veicināt jaunu risinājumu meklējumus.

Fakti par ekskursiju “Iesaisties energoefektīvā ražošanā”

Dalībnieki pārstāv 17 organizācijas, sākot no privātiem uzņēmumiem un rūpniecības asociācijām un beidzot ar ideju laboratorijām un valsts iestādēm.

Dalībnieki nāk no 10 dalībvalstīm, tostarp Vācijas, Francijas, Spānijas, Polijas, Bulgārijas, Lietuvas, Zviedrijas un Somijas.

Dalībnieki apmeklēs ne tikai sūkņu ražotāju “Grundfos”, bet arī pārtikas rūpniecības uzņēmumu “Danish Crown” un uzņēmumu “Saint-Gobain ISOVER”, kas izstrādā un ražo novatoriskus un ilgtspējīgus izolācijas materiālus.

Papildu informācija

Komisāres Konnijas Hēdegordas tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/hedegaard/index_en.htm

Kampaņas “Tev tīkama pasaule” tīmekļa vietne:

http://world-you-like.europa.eu/en/

Kampaņas “Tev tīkama pasaule” lapa Facebook vietnē:

http://www.facebook.com/EUClimateAction

Kontaktpersonas:

Isaac Valero Ladron (+32 2 296 49 71)

Stephanie Rhomberg (+32 2 298 72 78)


Side Bar