Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

2013 m. kovo 26 d., Briuselis

EIT fondas. Jaunieji lyderiai siūlo novatoriškų sprendimų Europos ateičiai

Šiandien Briuselyje vykusiame Europos inovacijos ir technologijos instituto (EIT) fondo Metiniame inovacijų forume trisdešimt jaunųjų lyderių – verslo, aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų sričių atstovų – dalijosi savo įkvepiančiomis idėjomis su politikais ir įmonių vadovais. Jauni specialistai, verslininkai ir studentai pateikė idėjų, kaip būtų galima plėtoti verslą įvairiausiose srityse – nuo sveikatos priežiūros iki energijos gamybos ar rinkos informacijos. EIT fondo jaunųjų lyderių programos tikslas – atrasti naują gabių verslininkų kartą, galinčią paskatinti tvarias inovacijas ES.

Metinį inovacijų forumą atidarė už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou, kuri taip pat atsako už EIT. Ji kalbėjo: „Pernelyg ilgai politikai rėmėsi viena idėja – kad investicijos į mokslinius tyrimus skatina inovacijas. Tai iš tiesų gali būti neišvengiama, tačiau vien to nepakanka. Kokybiškas švietimas yra ypač svarbus ieškant gabių žmonių, nuo kurių prasideda bet kuri inovacija. Sveikinu čia susirinkusius jaunuosius lyderius – jie įrodo, kad Europoje yra labai daug gabių žmonių: aukštojo mokslo, institucijų, mokslinių tyrimų ir verslo sektoriuose, taip pat socialinių mokslų, teisės, inžinerijos, chemijos, fizikos ir IT sektoriuose. Galime ir privalome skatinti inovacijas remdami į verslumą, bendradarbiavimą ir daugiadalykiškumą orientuotą švietimą.“

Renginyje dalyvavusi už skaitmeninę darbotvarkę atsakinga Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes pridūrė: „Turime klausytis jaunimo. Jie turi energijos ir gabumų, leisiančių sukurti naują Europą ir užtikrinti geresnę ateitį. Labai džiaugiuosi, kad EIT fondas suteikia galimybę atsiskleisti šiems puikiems žmonėms ir jų idėjoms.“

Svarbiausia Metinio inovacijų forumo tema – duomenimis grindžiamų inovacijų nauda visuomenei ir ekonomikai. Dabar sukuriama daugiau duomenų nei bet kada iki šiol, tačiau Europa dar turi išmokti panaudoti visą jų potencialą sprendžiant šiuolaikinius ekonominius, aplinkosaugos ir socialinius uždavinius. Duomenimis grindžiamos inovacijos būtinos ekonomikos augimui – jos užtikrina geresnes viešąsias paslaugas ir veiksmingesnį energijos panaudojimą.

EIT fondo atrinkti jaunieji lyderiai dalyvauja inovacijų ir verslumo mokymo programoje, pagal kurią buvo surengta seminarų Jungtinėje Karalystėje ir Belgijoje, taip pat interneto pamokų, kurių mokslinę medžiagą parengė Londono karališkasis koledžas. Vėliau šiais metais fondas ketina pradėti programą, pagal kurią bus siūlomos stažuotės fondą įkūrusiose organizacijose, kurios padės ugdyti jaunimo verslumo ir inovacijų įgūdžius.

Pagrindiniai faktai

EIT fondą kaip nepriklausomą labdaros organizaciją 2010 m. įsteigė Europos inovacijos ir technologijos institutas (EIT). Šis pirmasis ES agentūros sukurtas fondas subūrė įvairias panašiomis vertybėmis besivadovaujančias organizacijas ir bendroves, norinčias plėtoti Europos inovacijų ir verslumo kultūrą. Jo tikslas – papildyti EIT veiklą ir pagerinti jos rezultatus įtraukiant į gabaus jaunimo programas ir panašias iniciatyvas protingiausius Europos žmones. EIT fondą įsteigė dešimt pirmaujančių bendrovių: „Agfa Gevaert“, „Akzo Nobel“, „Alcatel-Lucent“, „BNP Paribas“, „Ernst & Young“, „Google“, „Intel Labs Europe“, MOL, „Solvay“ ir „Vodafone Institute for Society and Communications“.

EIT fondo prioritetai:

  1. skatinti verslumo ugdymą ir mažinti atotrūkį tarp mokslo ir verslo pasaulio;

  2. ugdyti naują verslią kartą, pasirengusią skatinti tvarias inovacijas ES;

  3. sukurti gabių švietimo, mokslinių tyrimų, inovacijų ir verslo specialistų tarptautinį tinklą.

EIT fondo atrinkti 30 jaunųjų lyderių daugiausia dirba šiose srityse:

  1. Sveikatos priežiūra ir didžiulis duomenų kiekis (angl. „big data“)

Amitte Gulamhussen („Solvay“, Portugalija); Robert Hirt („Ernst & Young“, Jungtinė Karalystė); Mark Ruckebier („Vodafone“, Vokietija); Jonathan Orban de Xivry (Liuveno katalikiškasis universitetas, Belgija); Guillaume Marcerou („Ernst & Young“, Prancūzija); Jeroen Melis („Agfa HealthCare“, Belgija).

  1. Aukštasis mokslas ir didžiulis duomenų kiekis

Halit Ünver (Ulmo universitetas ir Taikomojo duomenų apdorojimo mokslinių tyrimų institutas (vok. Forschungsinstitut für anwendungsorientierte Wissensverarbeitung, Vokietija); Nadja Dokter (EIT, Austrija); Kate Hofman („UrbanFarmers“ ir „GrowUp“, Jungtinė Karalystė); Julia Manske („Vodafone Institute“, Vokietija); Richard Ramsden („Akzo Nobel“, Jungtinė Karalystė).

  1. Didžiulis duomenų kiekis siekiant socialinių pokyčių. Energijos rinka

Chris Woods („Intel Labs“, Airija); Tommaso Alderigi („Glint4Life“, Italija); Niclas Ehn („Expektra AB“, Švedija); Nina Gumzej (Zagrebo universitetas, Kroatija); Pep Salas (ENERBYTE, Ispanija); Hjalmar Nilsson („Black Silicon Solar“, Švedija).

  1. Didžiulio duomenų kiekio panaudojimas remiant naujas įmones

Wouter Haerick (Gento universitetas, Belgija); Sebastien Petillon („Solvay“, Prancūzija); Jonas Vermeulen („Alcatel-Lucent“, Belgija).

  1. Didžiulis duomenų kiekis ir pažangiųjų miestų koncepcijos

Guillaume Delalandre („BNP Paribas Fortis“, Prancūzija); Jessica McCarthy („Intel Labs“, Airija); Peter Mechant (Gento universitetas ir „iMinds“, Belgija); Romain Muller (EIT, Prancūzija); Geert Ysebaert („Alcatel-Lucent“, Belgija).

  1. Didžiulio duomenų kiekio panaudojimas žinių surinkimui ir pateikimui

Paul Docherty („Akzo Nobel“, Jungtinė Karalystė); Katalin Babos („MOL Plc“, Vengrija); Márta Dömök („MOL Plc“, Vengrija); Sergi Figueres („Worldcoo“, Ispanija); Reka Tabajdai (Segedo universitetas, Vengrija).

Šiandien vykusiame Metiniame inovacijų forume taip pat kalbėjo EIT valdybos pirmininkas Alexander von Gabain, EIT fondo pirmininkas Christian Jourquin, „Research and Special Initiatives, Google“ pirmininko pavaduotojas Alfred Spector, „The Economist“ duomenų redaktorius Kenneth Cukier, vienas iš „Storify“ įkūrėjų ir generalinis direktorius Xavier Damman ir „DataKind“ įkūrėjas bei vykdomasis direktorius Jake Porway.

Daugiau informacijos

SPEECH/13/260: Komisijos narės A. Vassiliou Metinio inovacijų forumo atidarymo kalba.

SPEECH/13/261: Komisijos narės N. Kroes Metinio inovacijų forumo baigiamoji kalba.

EIT fondas

Europos Komisija, švietimas ir mokymas

Androullos Vassiliou interneto svetainė

Androullos Vassiliou „Twitter“: @VassiliouEU

Asmenys ryšiams:

Dennis Abbott, tel. (+32 2) 295 92 58; Ryan Heath, tel. (+ 32 2) 296 17 16;

Dina Avraam, tel. (+32 2) 295 96 67; Linda Cain, tel. (+32 2) 299 90 19.


Side Bar