Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Lisabonā/Briselē, 2013. gada 14. martā

Gada labākais projekts skolu sadraudzībā eTwinning

Šodien Lisabonā notiks 2013. gada eTwinning balvu pasniegšanas ceremonija, kurā godinās gada labākos skolu sadraudzības projektus. Galvenā balva šogad piešķirta projektam Rainbow Village, kas pulcēja 12–15 gadus vecus jauniešus no Francijas, Grieķijas, Rumānijas, Lielbritānijas, Turcijas, Itālijas, Slovākijas un Polijas. Skolēni bija izveidojuši virtuālu pasauli, kāda tā varētu izskatīties pēc Armagedona, un tajā risināja tādus jautājumus kā izdzīvošana, dabas resursu saglabāšana un pilsonība. Tīkls eTwinning ir sava veida virtuālā klase, kurā skolēni un skolotāji no 100 000 skolām 33 Eiropas valstīs piedalās interaktīvos projektos, izmantojot internetu. Šopēcpusdien ceremonijā tiks pasniegtas pavisam deviņas balvas.

Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu sacīja: “No sirds apsveicu visas uzvarējušās skolas — jūsu sniegums patiešām ir izcils! Šogad atzīmējam Eiropas Pilsoņu gadu, un šajā tematikā lieliski iederas uzvarējušais projekts, kura centrā ir pilsonība. Mēs ļoti lepojamies ar eTwinning programmas panākumiem. Tā ne tikvien dod iespēju jauniešiem justies lepniem par savu valsti un Eiropu, bet arī paplašina viņu redzesloku un māca, kā tapt par aktīviem Eiropas pilsoņiem.”

Konkursam pavisam bija pieteikti 300 projekti. Pa vienai balvai piešķīra trijās vecuma grupās (4–11, 12–15 un 16–19 gadus veciem skolēniem), vēl sešas balvas tika īpašajās kategorijās: par spāņu, franču, vācu un angļu valodas apguvi, par eksaktajiem priekšmetiem (Marijas Sklodovskas‑Kirī balva) un par starpkultūru izpratni (Mevlanas balva).

Vecuma grupā no 4 līdz 11 gadiem uzvarēja projekts Friends Fur‑ever, kurš bija veltīts sunim kā cilvēka labākajam draugam un kurā piedalījās skolas no Rumānijas, Polijas un Portugāles. 16–19 gadu vecuma grupas uzvarētāji bija izveidojuši projektu par ceļojošās blusas piedzīvojumiem. Skolēni varēja izmēģināt roku scenāriju rakstīšanā, komiksu zīmēšanā un tulkošanā. Projektā piedalījās skolas no Francijas, Spānijas, Itālijas, Turcijas, Bulgārijas, Portugāles un Čehijas.

Spāņu valodas balvu saņēma skolas no Itālijas, Spānijas, Portugāles un Dānijas, par franču valodas apguvi godalgoja skolas no Itālijas un Polijas, vācu valodas balva tika skolām no Francijas, Polijas un Grieķijas, bet angļu valodas balvu ieguva skolēni no Grieķijas, Latvijas, Francijas, Austrijas un Portugāles.

Marijas Sklodovskas‑Kirī balva tika projektam Fly Me to The Moon, kurā zinātniskus vērojumus un mērījumus papildināja vietējo tradīciju un tautas ticējumu izpēte. Tajā piedalījās skolas no Slovēnijas, Francijas, Grieķijas, Spānijas, Polijas un Turcijas.

Mevlanas balvu savukārt saņēma projekts “Starpkultūru dialogs ar pasaku, teātra un mākslas palīdzību”. Tas apvienoja skolēnus un skolotājus no 29 valstīm, kuri sadarbojās, lai iepazītu partnerskolas valsts atšķirīgo kultūru.

Vispārīga informācija

Apbalvošanas ceremonija Lisabonā notiks konferencē, kas pulcē 500 skolotājus no 33 Eiropas valstīm. Viņi apmainīsies ar idejām un pieredzi darbā ar jaunām mācību metodēm, piemēram, maksimāli izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģiju.

Tīkls eTwinning ietilpst ES programmā Comenius, kas katru gadu saņem apmēram 10 miljonu eiro finansējumu. No tās nefinansē individuālus projektus, bet piedāvā skolotājiem un skolēniem tādus rīkus un atbalstu kā eTwinning portālu un skolotāju seminārus.

Visu ES valstu, kā arī Horvātijas, Islandes, Norvēģijas, Turcijas, Šveices un bijušās Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikas atbalsta dienesti cenšas popularizēt eTwinning programmu, piedāvā apmācību un sniedz palīdzību gan tiešsaistē, gan pa tālruni.

Nesen pētījumā tika konstatēts, ka skolām eTwinning ir vienkāršs un finansiāli izdevīgs veids, kā iesaistīties starptautiskajā sadarbībā. Noskaidrots arī tas, ka skolotājiem, kuri piedalās eTwinning tīklā, ir uzlabojušās amata prasmes, kontakts ar skolēniem un paplašinājies profesionālās pazīšanās loks. Savukārt skolēniem pieaugusi griba mācīties un uzlabojušies grupu darba rezultāti.

Komisija ir iecerējusi izveidot eTwinning par sadarbības platformu visām skolām, kuras vēlas izveidot pārrobežu sadarbību ar ES atbalstu, iekļaujot to jaunajā programmā “Erasmus visiem”, kuras īstenošana sāksies 2014. gadā.

Programma eTwinning palīdz sasniegt ES mērķus par digitālo prasmju uzlabošanu un sadarbību veicinošu mācīšanos citam no cita. Šā gada gaitā Komisija publicēs stratēģiju par izglītības “atvēršanu”, lai veicinātu izglītības un prasmju uzlabošanu, izmantojot jaunās tehnoloģijas un publiski pieejamus izglītības resursus.

Šomēnes Komisija nāca klajā ar iniciatīvu eTwinning Plus, kas paredz paplašināt skolu tīklu, iekļaujot Armēniju, Azerbaidžānu, Gruziju, Moldovu un Ukrainu. Komisija plāno šajā programmā pakāpeniski integrēt arī dienvidu kaimiņvalstis, sākot ar Tunisiju (IP/13/183).

Plašāka informācija

Konferences eTwinning tīmekļa vietne

Eiropas Komisija:

http://ec.europa.eu/education/lifelong-learning-programme/comenius_en.htm programma Comenius

Eiropas Komisija: “Erasmus visiem” (2014.–2020. g.)

Andrulas Vasiliu tīmekļa vietne

Andrulas Vasiliu tvīti: @VassiliouEU

Kontaktpersonas:

Dennis Abbott (+32 2 295 92 58); tviterī: @DennisAbbott

Dina Avraam (+32 2 295 96 67)


Side Bar