Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Lisabona ir Briuselis, 2013 m. kovo 14 d.

Programa „eTwinning“. Apdovanojami geriausi tarpvalstybiniai mokyklų projektai

Šiandien Lisabonoje vyksiančiose 2013 m. „eTwinning“ apdovanojimų iškilmėse bus pagerbti geriausių mokyklų bendradarbiavimo projektų rengėjai. Pagrindinį apdovanojimą šiemet gaus „Rainbow Village“ – Prancūzijos, Graikijos, Rumunijos, JK, Turkijos, Italijos, Slovakijos ir Lenkijos 12–15 m. amžiaus moksleivius subūrusio projekto – rengėjai. Projekte dalyvavę moksleiviai kūrė virtualų įsivaizduojamą poapokaliptinį pasaulį ir nagrinėjo tokias temas, kaip išlikimas, gamtosauga, pilietiškumas. „eTwinning“ tinklas – tarsi virtuali klasė, kurioje 100 000 mokyklų iš 33 Europos šalių moksleiviai ir mokytojai internetu dalyvauja sąveikiuosiuose projektuose. Šiandien vyksiančiose iškilmėse bus apdovanoti devynių tokių projektų rengėjai.

Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Komisijos narė Androulla Vassiliou sakė: „Nuoširdžiai sveikinu laureatus – jūs esate patys geriausi! Šiemet minime Europos piliečių metus, todėl nenuostabu, kad pagrindinis apdovanojimas atiteko projekto, kuriuo aktyviai skatinamas pilietiškumas, rengėjams. Didžiuojamės, kad programa „eTwinning“ taip sėkmingai įgyvendinama. Ji ne tik skatina jaunuolius didžiuotis savo gimtine ir visa Europa, bet ir padeda jiems praplėsti akiratį bei tapti aktyviais Europos piliečiais.“

Laimėtojai atrinkti išnagrinėjus 300 paraiškų pagal tris amžiaus grupes (4–11, 12–15, 16–19 m.). Bus įteikti šešių kategorijų apdovanojimai: ispanų, prancūzų, vokiečių ar anglų kalbų mokymosi apdovanojimas, Marie Skłodowskos Curie matematikos ir gamtos mokslų apdovanojimas ir Mevlanos vardo kitų kultūrų pažinimo apdovanojimas.

4–11 m. amžiaus grupėje geriausiu išrinktas projektas „Friends Fur-ever“, kurio tema – šuo kaip geriausias žmogaus draugas, subūręs Rumunijos, Lenkijos ir Portugalijos mokyklas. 16–19 m. amžiaus grupės laimėtojas – keliaujančios blusos nuotykių projektas, kuriame dalyvavę moksleiviai rašė scenarijus, kūrė karikatūras ir vertė tekstus. Šiame projekte dalyvavo Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Turkijos, Bulgarijos, Portugalijos ir Čekijos mokyklos.

Ispanų kalbos mokymosi apdovanojimą pasidalys Italijos, Ispanijos, Portugalijos ir Danijos mokyklos, prancūzų kalbos – Italijos ir Lenkijos mokyklos, vokiečių kalbos – Prancūzijos, Lenkijos ir Graikijos mokyklos, o anglų kalbos – Graikijos, Latvijos, Prancūzijos, Austrijos ir Portugalijos.

Marie Skłodowskos Curie matematikos ir gamtos mokslų apdovanojimas atiteks projektui „Fly Me to The Moon“, kurį įgyvendinant nagrinėti ne tik moksliniai duomenys ir faktai, bet ir vietos tradicijos bei įsitikinimai. Šį projektą įgyvendino Slovėnijos, Prancūzijos, Graikijos, Ispanijos, Lenkijos ir Turkijos mokyklos.

Mevlanos apdovanojimu bus apdovanotas projektas „Kultūrų dialogas pasakose, dramoje, mene“. Projekte dalyvavusiems 29 šalių moksleiviams suteikta galimybė susipažinti su mokyklų partnerių šalių kultūra.

Pagrindiniai faktai

Apdovanojimų iškilmės Lisabonoje vyks drauge su konferencija, kurioje dalyvaus 500 mokytojų iš 33 Europos šalių. Konferencijos dalyviai dalysis idėjomis ir mintimis apie mokymo metodus, pavyzdžiui, naudojantis IRT.

„eTwinning“, kurios metinis biudžetas – maždaug 10 mln. EUR, yra ES programos „Comenius“ dalis. Pavieniai projektai pagal šią iniciatyvą nefinansuojami, tačiau teikiama pagalba bei priemonės mokytojams ir moksleiviams, pavyzdžiui, suteikiama prieiga prie „eTwinning“ portalo, rengiami seminarai mokytojams.

„eTwinning“ nacionalinės paramos tarnybos, veikiančios visose ES šalyse, taip pat Kroatijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Turkijoje, Šveicarijoje ir buvusiojoje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje, viešina šią programą, moko, konsultuoja internetu ir telefonu.

Naujo tyrimo duomenimis, „eTwinning“ – nesudėtinga ir nebrangi tarptautinio mokyklų bendradarbiavimo iniciatyva. Taip pat paaiškėjo, kad šioje iniciatyvoje dalyvaujantys mokytojai pagerino savo gebėjimus, santykius su mokiniais ir sustiprino ryšius su kolegomis. Mokiniai jautėsi labiau motyvuoti ir geriau gebėjo dirbti komandoje.

Pagal naująją programą „Erasmus visiems“, kurią ketinama pradėti 2014 m., Komisija pasiūlė toliau plėtoti ES remiamą „eTwinning“ platformą, kurioje susiburtų visos bendradarbiauti tarptautiniu mastu pageidaujančios mokyklos.

Iniciatyva „eTwinning“ prisidedama prie ES tikslų pagerinti skaitmeninį raštingumą ir partnerių savitarpio mokymąsi. Šiemet Komisija paskelbs naują strategiją, kuria bus siekiama skatinti švietimo ir gebėjimų plėtotę naudojantis naujosiomis technologijomis ir atviraisiais švietimo ištekliais.

Šį mėnesį Komisija išplėtė programą pradėdama iniciatyvą „eTwinning Plus“ – nuo šiol tinklo veikloje dalyvaus ir Armėnijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos mokyklos. Komisija ketina palaipsniui išplėsti iniciatyvą ir į pietines kaimynines šalis, pradedant Tunisu (IP/13/183).

Daugiau informacijos

„eTwinning“ konferencijos svetainė

Europos Komisija. Programa „Comenius“

Europos Komisija. „Erasmus visiems“ (2014–2020 m.)

Androullos Vassiliou svetainė

Androullos Vassiliou Twitter @VassiliouEU

Asmenys ryšiams:

Dennis Abbott, tel. +32 2 295 92 58; Twitter @DennisAbbott

Dina Avraam, tel. +32 2 295 96 67


Side Bar