Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2013 m. kovo 4 d.

Muitinė. Siekiant saugesnės Kanados ir Europos Sąjungos tarpusavio prekybos

Šiandien ES ir Kanada susitarė tvirčiau bendradarbiauti, siekdamos užtikrinti savo tiekimo grandinių saugumą. Susitarimą šiandien 13.00 val. pasirašys Airijos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje ambasadorius Rory Montgomery bei Europos Komisijos Mokesčių ir muitų sąjungos generalinio direktorato generalinis direktorius Heinzas Zourekas ir Kanados ambasadorius Europos Sąjungoje Davidas Plunkettas.

Už muitinės klausimus atsakingas Komisijos narys Algirdas Šemeta sakė: „Globalizuotame pasaulyje, kuriame vyksta globalizuota prekyba, jokia valstybė atskirai negali užtikrinti savo tiekimo grandinės saugumo. Būtina bendradarbiauti tarptautiniu mastu, kad būtų užtikrintas piliečių saugumas ir kartu sudarytos sklandžios prekybos sąlygos. Šis susitarimas su Kanada – tai priemonė, padėsianti gerinti muitinį tikrinimą ir kartu sumažinti biurokratines kliūtis saugiems prekybininkams abiejų susitarimo šalių teritorijose.“

Šis susitarimas grindžiamas galiojančiu muitinių bendradarbiavimo susitarimu su Kanada ir juo išplečiama pastarojo susitarimo taikymo sritis, t. y. į bendradarbiavimo sritį įtraukiami tiekimo grandinės saugumo ir susijusios rizikos valdymo klausimai. Bus sudarytos sąlygos abiems šalims tvirčiau bendradarbiauti, siekiant užtikrinti aukšto lygio saugumą ir kartu palengvinti teisėtą ES ir Kanados tarpusavio prekybą. Bendradarbiavimu taip pat bus siekiama rizikos valdymo metodų, rizikos standartų, saugumo patikrų ir prekybos partnerystės programų (ES įgaliotųjų ekonominių operacijų vykdytojų ir Kanados Partners in Protection programų) tarpusavio pripažinimo.

Susitarimas bus sudarytas, kai ES ir Kanada jį ratifikuos. Tikimasi, kad susitarimas bus ratifikuotas artimiausiais mėnesiais.

Pagrindiniai faktai

ES ir Kanados bendradarbiavimas muitinių srityje grindžiamas 1998 m. sausio 1 d. įsigaliojusiu Susitarimu dėl muitinių bendradarbiavimo ir savitarpio pagalbos muitinių veiklos srityje.

Šiandienos susitarimu papildomas muitinių bendradarbiavimo susitarimas. Juo išplečiamas vykdomas bendradarbiavimas įtraukiant klausimus, susijusius su tiekimo grandinės saugumu ir rizikos valdymu.

Daugiau informacijos apie ES susitarimus dėl muitinių bendradarbiavimo galima rasti

http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/international_affairs/third_countries/index_en.htm

http://www.cbsa-asfc.gc.ca

Komisijos nario A. Šemetos svetainė

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/semeta/index_en.htm

Asmenys ryšiams:

Emer Traynor (+32 2 292 15 48)

Natasja Bohez Rubiano (+32 2 296 64 70)


Side Bar