Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē/Groningenā, 2013. gada 9. janvārī

Balva “European Border Breakers”: publikas simpātiju balvu iegūst grupa C2C

Šovakar festivālā “Eurosonic Noorderslag” Groningenā (Nīderlande) tika godināti 2013. gada “European Border Breakers” (EBBA) balvas ieguvēji, pievēršot plašu uzmanību Eiropas labākajiem jaunās mūzikas sasniegumiem, kas guvuši panākumus pārrobežu mūzikas aptauju rangu tabulās. Lielākos panākumus šajā vakarā guva franču dīdžeju grupa C2C, kas saņēma publikas simpātiju balvu, par ko pēc interneta balsošanas, kurā izvēlējās “labākos no labākajiem”, ceremonijas laikā tika paziņots tiešajā ēterā. Četrkārtējie pasaules dīdžeju konkursu uzvarētāji C2C savā mūzikā miksē džezu, soulu, blūzu, elektro un hiphopu. Grupā no Nantes ir četri dīdžeji — 20Syl, Greem, Pfel un Atom. Grupas pirmā debijas albumu Tetra pārdošanas apjomi Francijā sasniedza platīna diska statusu (100 000), un minētais albums figurēja arī Beļģijas un Šveices mūzikas aptaujās.

“Silti sveicu C2C un ceru, ka EBBA publikas simpātiju balva grupai nesīs vēl lielāku starptautisku atzinību un komerciālu veiksmi,” teica Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu.

Balvu pasniegšanas ceremonijā uzstājās C2C un seši no pārējiem desmit 2013. gada "European Border Breakers" balvas ieguvējiem: Nabiha (Dānija), Ewert and The Two Dragons (Igaunija), French Films (Somija), Dope D.O.D. (Nīderlande), Amor Electro (Portugāle) un Huans Zelada (Spānija). Ar priekšnesumiem uzstājās arī trīs agrāki EBBA balvu ieguvēji — Saybia, Alphabeats un Keitija Melua. Of Monsters and Men (Islande), Niki and the Dove (Zviedrija) un Emeli Sandé (Apvienotā Karaliste) atsūtīja vēstījumus videoformātā.

Pasākumu, kuru vadīja britu televīzijas pasākumu vadītājs Džūlzs Holands (kuram ir arī savs blūza orķestris) un holandiešu dziedātāja un aktrise Birgita Šūrmana, tuvākajās nedēļās pārraidīs visā Eiropā.

EBBA tiek piešķirtas jau desmito gadu, un to mērķis ir rosināt māksliniekus iespējami izmantot ES vienoto tirgu, uzrunājot skatītājus ārpus pašu valsts robežām. Balvas finansē Eiropas Savienības programma “Kultūra”, un to piešķiršana notiek festivāla “Eurosonic Noorderslag” ietvaros sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju savienību.

Papildu informācija

Balvas tīmekļa vietne

EBBA vietnes preses sadaļa

Eiropas Komisijas programma "Kultūra".

Komisāres Andrulas Vasiliu tīmekļa vietne

Andrula Vasiliu Tviterī: @VassiliouEU.

Kontaktpersonas:

Dennis Abbott (+32 2 295 92 58)

Dina Avraam (+32 2 295 96 67)

Festivālam "Eurosonic Noorderslag": Marije Jansen (+31 6 55 80 27 82)


Side Bar