Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis ir Groningenas, 2013 m. sausio 9 d.

„European Border Breakers“ apdovanojimai. Publikos simpatijų prizą pelnė C2C

Šį vakarą Groningene (Nyderlanduose) vykusiame festivalyje „Eurosonic Noorderslag“ pagerbti „European Border Breakers“ (EBBA) apdovanojimų, kuriais įvertinamos geriausios naujos Europos muzikos grupės, kurių albumai sulaukė komercinės sėkmės tarptautiniu mastu, 2013 m. laureatai. Didžiausios vakaro žvaigždės buvo prancūzų didžėjų kolektyvas C2C, atsiėmęs publikos simpatijų apdovanojimą, apie kurį paskelbta tiesiogiai per ceremoniją po balsavimo internetu, kuriuo išrinkti „geriausi iš geriausių“. Keturiskart pasaulinių didžėjų čempionatų nugalėtojai C2C derina džiazo, soulo, bliuzo, elektroninės muzikos ir hiphopo stilius. Nante susibūrusią grupę sudaro keturi didžėjai: 20Syl, Greem, Pfel ir Atom. Jų debiutinis albumas „Tetra“ tapo platininiu Prancūzijoje (parduota 100 000 kopijų) ir pateko į populiariausių albumų sąrašus Belgijoje ir Šveicarijoje.

„Šilčiausi mano sveikinimai C2C. Tikiuosi, kad gavusi EBBA publikos simpatijų apdovanojimą grupė sulauks dar didesnio tarptautinio pripažinimo, o jos albumai bus parduodami dar geriau“, – paskelbus nugalėtoją sakė už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou.

Per apdovanojimų ceremoniją savo kūrinius atliko C2C ir šeši iš kitų dešimties 2013 m. „European Border Breakers“ apdovanojimų laureatų: Nabiha (Danija), „Ewert and The Two Dragons“ (Estija), „French Films“ (Suomija), „Dope D.O.D.“ (Nyderlandai), „Amor Electro“ (Portugalija) ir Juan Zelada (Ispanija). Taip pat koncertavo trys ankstesni EBBA laureatai: „Saybia“, „Alphabeats“ ir Katie Melua. „Of Monsters and Men“ (Islandija), „Niki and the Dove“ (Švedija) ir Emeli Sandé (Jungtinė Karalystė) atsiuntė vaizdo kreipimusis.

Didžiosios Britanijos televizijos laidų vedėjo ir grupės lyderio Joolso Hollando bei olandų dainininkės ir aktorės Birgit Schuurman vedamas renginys bus transliuojamas visoje Europoje ateinančiomis savaitėmis.

Jau dešimtą kartą surengtais EBBA apdovanojimais siekiama paraginti atlikėjus kuo labiau pasinaudoti bendrąja ES rinka džiuginant publiką už savo šalies ribų. Apdovanojimams skiriama parama pagal Europos Sąjungos programą „Kultūra“. Konkursą rengia „Eurosonic Noorderslag“ bendradarbiaudamas su Europos transliuotojų sąjunga.

Daugiau informacijos

Apdovanojimų interneto svetainė

EBBA svetainės spaudos skyrius

Europos Komisija. Programa „Kultūra“

Komisijos narės Androullos Vassiliou svetainė

Androullos Vassiliou paskyra tinkle „Twitter“ @VassiliouEU

Asmenys ryšiams:

Dennis Abbott (32-2) 295 92 58

Dina Avraam (32-2) 295 96 67

Dėl „Eurosonic Noorderslag“:

Marije Jansen +31 6 55 80 27 82


Side Bar