Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 12. novembrī

ES nodrošina papildu atbalstu Filipīnu atjaunošanai

ES attīstības komisārs Piebalgs ir paziņojis par papildu ES atbalstu EUR 10 miljonu apmērā taifūna Haiyan skarto reģionu atjaunošanai. Minēto līdzekļu piešķiršana saskan ar ES centieniem nodrošināt, lai sniegtā palīdzība iespējami drīz tiktu izmantota atjaunošanas pasākumiem un cietušie jau tuvākajā laikā saņemtu palīdzību. Ar šādu paziņojumu komisārs Piebalgs nāca klajā savas vizītes laikā Filipīnās, kura noslēdzās šodien un kurā notika izmaiņas taifūna postījumu dēļ.

Pēc apspriedes ar valdības ierēdņiem Manilā un ar humānās palīdzības ekspertiem uz vietas komisārs Piebalgs sacīja: “Papildus humānajai palīdzībai ES jau piešķir līdzekļus rehabilitācijas un atjaunošanas darbiem, lai nodrošinātu gludu pāreju no krīzes pārvarēšanas uz normālas dzīves atjaunošanu. Mēs vēlētos, lai starp tūlītēju palīdzību un ilgtermiņa darbībām nav plaisas, un mēs cieši sadarbosimies ar valdību un citiem attīstības partneriem, lai to panāktu.”

Palīdzība var būt nepieciešama ūdens sistēmu un sanitārijas atjaunošanai, elektrotīklu remontam, veselības pamatpakalpojumu, iztikas un patvēruma nodrošināšanai un infrastruktūras remontam, kura būtu jāveido izturīgāka pret turpmākiem taifūniem vai zemestrīcēm.

Šis atbalsts ir papildinājums humānās palīdzības pirmajai daļai EUR 3 miljonu apmērā, par ko ziņots iepriekš, kā arī palīdzības aviokravām un glābšanas komandām, kas ir ceļā no ES dalībvalstīm. Gaidāms, ka humānās palīdzības summa ievērojami pieaugs, kad būs precīzāka informācija par vajadzībām tālākos reģionos.

Priekšvēsture

Tropiskais ciklons Haiyan (vietējais nosaukums Yolanda), – viens no spēcīgākajiem, kas jebkad reģistrēts, sasniedza Filipīnas 7. un 8. novembrī. Ņemot vērā Haiyan ārkārtīgo spēku un apjomu, tas skāra aptuveni 10 miljonu cilvēku – vairāk nekā 10 % no Filipīnu iedzīvotājiem. Pilnīgs postījumu apmērs joprojām tiek izvērtēts. Bojāgājušo skaits turpina pieaugt, un ir bažas, ka tas varētu pārsniegt jau tā lielo upuru skaitu – 10 000. Tiek veikti valsts un starptautiskās palīdzības pasākumi, bet gaidāms, ka tos apgrūtinās jauna vētra.

Filipīnas ir viena no dabas katastrofu visvairāk apdraudētajām valstīm pasaulē. Haiyan ir 25. taifūns, kas šogad plosās arhipelāgā. Pagājušajā mēnesī Filipīnas satricināja 7,2 baļļu spēcīga zemestrīce, kas iznīcināja apmēram 350 000 cilvēku mājās un iedzīvi.

Sīkāka informācija

IP/13/1059: Lai sniegtu palīdzību taifūnā Haiyan cietušajiem, Eiropas Komisija piešķir ārkārtas gadījumiem paredzētos līdzekļus.

IP/13/1063: ES reaģē uz Haiyan katastrofu, sniedzot tūlītēju palīdzību.

IP/13/1052: Jauns ES atbalsts Filipīnām.

Eiropas Komisijas attīstības komisāra Andra Piebalga tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm

Attīstības un sadarbības ģenerāldirektorāta tīmekļa vietne – EuropeAid – sadarbība ar Filipīnām:

http://ec.europa.eu/europeaid/where/asia/country-cooperation/philippines/philippines_en.htm

Kontakti:

Alexandre Polack (+32 2 299 06 77)

Maria Sanchez Aponte (+32 2 298 10 35)


Side Bar