Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 7. novembrī

Portugāles projekts atzīts par uzvarētāju Eiropas konkursā klimata aizsardzībai

Eiropas Komisija šodien paziņoja, kas uzvarējis klimata aizsardzības konkursā, kurā tika noskaidroti labākie risinājumi, kā iegrožot klimata pārmaiņas. Portugāles projektu, kurā tiek sētas bioloģiski daudzveidīgas ganības, atzina par uzvarētāju, jo tas piedāvāja inovatīvu risinājumu, kā samazināt CO2 emisijas, augsnes eroziju un meža ugunsgrēku risku, vienlaikus vairojot ganību produktivitāti.

Eiropas klimata politikas komisāre Konnija Hēdegorda paziņoja uzvarētāju Sustainia balvas pasniegšanas ceremonijā Kopenhāgenā. Viņa teica: “Apsveicu bioloģiski daudzveidīgo ganību sēšanas projekta autorus! Šis projekts ir lielisks piemērs, kā praktiski klimata aizsardzības risinājumi var palīdzēt ietaupīt naudu, radīt darbvietas un veicināt izaugsmi. Bija iedvesmojoši redzēt, cik daudz inovatīvu projektu no visas Eiropas Savienības bija iesniegti klimata aizsardzības konkursā “Tev tīkama pasaule”. Pienācis laiks izvērst šos risinājumus plašākā mērogā, lai kopīgi veidotu mums tīkamu pasauli — ar klimatu, kas mums patīk.”

Bioloģiski daudzveidīgu ganību sēšanas projektā ir iesaistījušies aptuveni 1000 portugāļu lauksaimnieku, kuri saņem sēklu maisījumu, kas īpaši piemērots konkrētajai augsnei un palīdz nostiprināt tās izturību pret nestabiliem vides apstākļiem. Projektā, kuru īsteno organizācija Terraprima, daudzviet Portugālē ir uzlabota augsnes auglība, ūdens saglabāšanas spēja un noturība pret eroziju, kā arī ganību produktivitāte.

Konkurss ir daļa no Eiropas Komisijas kampaņas “Tev tīkama pasaule ar klimatu, kas tev patīk”, kurā Eiropas sabiedrības uzmanību pievērš praktiskiem, inovatīviem un ekonomiskiem risinājumiem, kas palīdz iegrožot klimata pārmaiņas.

Par bioloģiski daudzveidīgu ganību sēšanas projektu tiks uzņemts profesionāls videomateriāls, ko rādīs Eiropas plašsaziņas līdzekļos.

Ceremonijā atzinību guva arī nākamie divi labākie projekti.

Lidostu CO2 emisiju akreditācija. Šis Eiropas mēroga projekts, kas tiek koordinēts Briselē, norit sadarbībā ar 75 lidostām no visas Eiropas, kuras vēlas uzlabot energoefektivitāti un samazināt CO2 izmešu daudzumu. Programmu 2009. gadā sāka īstenot Eiropas lidostu starptautiskā organizācija ACI EUROPE.

Ikvienam pieejami mājokļi ar zemu energopatēriņu. Projektu īsteno Polijas uzņēmums Dworek Polski, kas būvē tradicionālus poļu namus par pieņemamu cenu un ar zemu energopatēriņu.

Konkursa uzvarētāju izraudzījās Sustainia žūrija, kurā ietilpa komisāre Hēdegorda, bijušais Kalifornijas gubernators Arnolds Švarcenēgers, bijusī Norvēģijas premjerministre Grū Hārlema Bruntlanne un ANO klimata paneļa priekšsēdētājs Dr. Radžendra Pačauri.

Kampaņas partnere ir Sustainia — starptautiska ilgtspējības iniciatīva, ko vada Arnolds Švarcenēgers.

Konkurss un kampaņa “Tev tīkama pasaule”

Konkurss “Tev tīkama pasaule” pulcēja radošus prātus no visas ES, kas konkursam pieteica inovatīvus risinājumus, kuru mērķis bija mazināt CO2 emisijas. No iesniegtajiem 269 projektiem publika varēja internetā balsot par sev tīkamākajiem. Labākos no tiem iesniedza tālāk Sustainia žūrijai.

Kopš kampaņas sākuma 2012. gada oktobrī “Tev tīkama pasaule ar klimatu, kas tev patīk” ir piesaistījusi miljoniem Eiropas iedzīvotāju. Sociālajos tīklos tā ir ieguvusi vairāk nekā 65 000 sekotāju, tai atbalstu ir paudušas vairāk nekā 230 partnerorganizācijas no visas ES un dažādas prominences, ieskaitot ANO ģenerālsekretāru Panu Gimunu un dažādas balvas ieguvušo aktieri Kolinu Fērtu.

Valsts mēroga konkursi

Papildus konkursa galvenajam uzvarētājam piecās valstīs — Bulgārijā, Itālijā, Lietuvā, Polijā un Portugālē — tika noteikti valsts mēroga uzvarētāji.

Tos paziņoja 2013. gada 1. oktobrī. Bioloģiski daudzveidīgo ganību projekts un ikvienam pieejamu zema energopatēriņa mājokļu projekts bija uzvarējuši Portugālē un Polijā. Citu valstu labākie projekti:

Bulgārijā uzvarēja projekts, kurā iedzīvotāji kopīgiem spēkiem veidoja kompostu un šādi padziļināja savu izpratni par ekoloģiju,

Lietuvā par labāko atzina projektu, kurā atkārtoti izmantoja priekšmetus, ko citādi izmestu atkritumos. No tiem tiek darinātas rotaslietas un oriģināli aksesuāri,

Itālijā uzvarēja namu apsaimniekošanas projekts, kurā izmanto tikai no atjaunojamiem avotiem iegūtu enerģiju, kas vienlaikus pieejama par zemu cenu.

Valstu mēroga uzvarētāju veikumu šomēnes popularizēs attiecīgajās galvaspilsētās, kur tiks uzstādīti informācijas stendi.

Plašāka informācija par kampaņu un konkursu “Tev tīkama pasaule”:

http://world-you-like.europa.eu/en/

https://www.facebook.com/EUClimateAction

https://twitter.com/EUClimateAction #worldulike

Plašāka informācija par Sustainia balvas piešķiršanas ceremoniju: http://www.sustainia.me/

Kontaktpersonas:

Isaac Valero Ladron (+32 2 296 49 71)

Mirna Bratoz (+32 2 298 72 78)


Side Bar