Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 11. februārī

Digitalizācijas programma: tūrisma operatori un aģenti pievienojas neatliekamās palīdzības numura 112 popuarlizēšanai

Eiropas Komisija un Eiropas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ECTAA) lūdz tūrisma operatorus un aģentus tīmekļa vietnēs, uz e-biļetēm un nozīmīgākajos tūrisma galamērķos popularizēt Eiropas neatliekamās palīdzības dienestu numuru 112.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa, kas atbild par digitalizācijas programmu, teica: "Transporta uzņēmumi jau palīdz uzlabot informētību, tagad laiks šajā darbā iesaistīties tūrisma operatoriem un aģentiem. Eiropas iedzīvotājiem jāzina – neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas ES, lai saņemtu palīdzību, viņiem vien jāizsauc numurs 112.

ECTAA priekšsēdētājs Boriss Zgomba sacīja: "ECTAA atbalsta Komisijas organizēto kampaņu neatliekamās palīdzības dienestu izsaukšanas numura 112 popularizēšanai. Mēs priecājamies, ka varam piedalīties šajā kampaņā, jo vienots neatliekamās palīdzības dienestu numurs, kas darbojas visā ES, ir liels ieguvums ceļotājiem – mūsu klientiem, kuri ne vienmēr zina, kurš vietējais numurs jāizsauc ārkārtas situācijā, ceļojot ārpus savas mītnes valsts."

Cilvēkiem numura 112 zināšana palīdz grūtībās. Piemēram, kāda Beļģijas skautu grupa bija apmaldījusies Gjoroka ciemata apkaimes mežos Rumānijā. Viens no skautiem zināja neatliekamās palīdzības dienestu tālruņa numuru 112. Neatliekamās palīdzības dienesta operators noteica precīzu grupas atrašanās vietu un paziņoja attiecīgajam dienestam, kurš skautus atrada. Viens no skautu grupas locekļiem bija piedzīvojis hipotermisko šoku, bet, pateicoties ātrai rīcībai, viņš tika glābts.

112 ir Eiropas neatliekamās palīdzības dienestu tālruņa numurs, kas bez maksas sazvanāms no fiksētajiem un mobilajiem tālruņiem visur ES. Zvanot uz 112, zvanītājs tiek savienots ar attiecīgo neatliekamās palīdzības dienestu (vietējo policiju, ugunsdzēsējiem vai neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu) un var sarunāties ar operatoru kādā no Eiropas valstu valodām. Šis pakalpojums pieejams 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Šo numuru tagad var izsaukt visās ES dalībvalstīs, un tas papildina valstu neatliekamās palīdzības dienestu numurus, piemēram, 999 vai 110. Dānijā, Maltā, Nīderlandē, Portugālē, Rumānijā, Somijā un Zviedrijā 112 ir arī vienīgais vai galvenais valsts neatliekamās palīdzības dienestu numurs. 112 tiek izmantots arī ārpus ES, piemēram, Horvātijā, Melnkalnē, Šveicē un Turcijā.

No nesen veiktās Eirobarometra aptaujas rezultātiem izriet, ka tagad par ārkārtas situāciju dienestu tālruņa numuru 112 zina par 5 miljoniem vairāk cilvēku nekā pirms gada.

Vispārīga informācija

Pirms gada Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa un priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kallass aicināja transporta uzņēmumus pievienoties iniciatīvai, kas uzlabotu ceļotāju informētību par 112. Vairāk nekā 30 uzņēmumu un asociāciju piedalījās šajā kampaņā. Tā rezultātā ar 112 saistītā informācija tika publicēta uz e-biļetēm, pasažieriem piedāvātajos žurnālos, kampaņā iesaistīto uzņēmumu tīmekļa vietnēs, kā arī tika popularizēta, šādu uzņēmumu darbiniekiem tieši sazinoties ar ceļotājiem. Turpmāk var apskatīt, kā informācija tika sniegta pasažieriem piedāvātajā aviokompānijas Brussels Airlines ceļojumu žurnālā.

Piemērs, kā Brussels Airlines reklamē neatliekamās palīdzības dienestu tālruņa numuru 112:

Saskaņā ar ziņojumu par to, kā katra dalībvalsts veic numura 112 ieviešanu:

  • 51 % no visiem ES iedzīvotājiem apgalvo, ka savā valstī ārkārtas situācijā izsauktu 112, salīdzinot ar 47 % 2012. gadā.

  • Piecās valstīs — Polijā (57 %), Slovākijā (55 %), Somijā (54 %), Luksemburgā (53 %) un Čehijā (50 %)) — 50 % vai vairāk respondentu spontāni acumirklī nosauc 112 kā numuru, kurš izsaucams ārkārtas situācijās no jebkuras vietas Eiropas Savienībā.

  • To respondentu īpatsvars, kuri savā valstī izsauktu 112, svārstās no 96 % Zviedrijā līdz 2 % Grieķijā.

  • Izsaucot 112, angļu valodu (līdztekus Apvienotajai Karalistei, Īrijai un Maltai) var izmantot vēl 25 citās Eiropas valstīs.

  • Līdztekus Beļģijai, Francijai un Luksemburgai zvanītājiem atbildēs franču valodā vēl 14 citās valstīs: Bulgārijā, Čehijā, Grieķijā, Itālijā, Īrijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Rumānijā, Slovākijā, Somijā, Spānijā un Vācijā.

  • Vāciski zvanītāji varēs sarunāties ne vien Austrijā, Beļģijā, Luksemburgā un Vācijā, bet vēl 12 citās valstīs: Bulgārijā, Čehijā, Itālijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Rumānijā, Slovākijā, Somijā, Spānijā un Ungārijā.

  • Apvienotajā Karalistē neatliekamās palīdzības dienestu zvanu centriem palīdz tulku dienesti, kas nodrošina tulkojumu 170 valodās, bet līdzīgs dienests Francijā aptver 40 valodas.

Noderīgas saites

https://ec.europa.eu/digital-agenda/en/about-112112 website

Atsauces birkas: #112, #emergency

Digitalizācijas programma

Nēlī Krusa

Nēlī Krusa Tviterī

Kontaktpersonas:

Ryan Heath (+32 2 296 17 16), Twitter: @RyanHeathEU

Linda Cain (+32 2 299 90 19)


Side Bar