Navigation path

Left navigation

Additional tools

EIROPAS KOMISIJA

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 11. februārī

Eiropas Komisija meklē Eiropas labākos risinājumus klimata jomā

Šodien ES klimata politikas komisāre Konnija Hēdegorda atklāj konkursu par zemu oglekļa emisiju projektiem, tādējādi aicinot radošus un inovatīvus cilvēkus no visas ES iesniegt vērtēšanai savas videi draudzīgās iniciatīvas. Klimata aizsardzības konkurss norisinās Eiropas Komisijas klimata politikas kampaņas “Tev tīkama pasaule” ietvaros.

Komisāre Hēdegorda teica: “Konkurss ir lieliska iespēja kaut ko paveikt saistībā ar klimata pārmaiņām, nevis tikai runāt par tām. Iesniedzot projektu, jūs mums palīdzat parādīt to, ka tehniski un finansiāli ir iespējams izveidot mums tīkamu pasauli ar klimatu, kas mums patīk, un ka tādēļ mūsu dzīve nekļūst pelēka un garlaicīga.”

http://ec.europa.eu/avservices/photo/photoDetails.cfm?sitelang=en&ref=P-020505/00-04#0

Sākot no šodienas, trīs mēnešu laikā jūs varat Klimata aizsardzības konkursam pieteikt savus veiksmes stāstus par oglekļa emisiju samazināšanu. Tiks izskatīti visi — gan lieli, gan mazi — ES dalībvalstīs reģistrētu privātpersonu vai uzņēmumu iesniegtie projekti, kuru galvenais mērķis ir samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Projekts var būt saistīts ar elektrisko divriteni, ko izmanto preču pārvadāšanai, inovatīvu ražošanas procesu, kas samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas un rēķinus par enerģijas patēriņu, ilgtspējīgām ēkām vai apkures risinājumiem. Visā Eiropā ir daudz praktisku piemēru par to, kā dzīvesveids, kas rada mazāk oglekļa emisiju, palīdz saudzēt klimatu un vienlaikus uzlabo dzīves kvalitāti. Klimata aizsardzības konkursa mērķis ir izveidot platformu, kur demonstrēt šos projektus un apbalvot visradošākos, vispraktiskākos un visefektīvākos no tiem.

Praktiska informācija

Maijā un jūnijā kampaņas tīmekļa vietnes http://world-you-like.europa.eu/lv/ apmeklētāji varēs balsot par visradošākajām un visiedvesmojošākajām atlasītajām iniciatīvām. Žūrija Konnijas Hēdegordas vadībā no desmit populārākajiem projektiem izvēlēsies trīs uzvarētājus, kurus godinās “Sustainia” apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies 2013. gada oktobrī Kopenhāgenā. Šo ceremoniju rīkos kampaņas partneris “Sustainia” — starptautiska ilgtspējas iniciatīva, kuru vada Arnolds Švarcenegers un kuras mērķis ir identificēt un sekmēt praktiskus un pieejamus risinājumus.

Kampaņā īpaša uzmanība tiek veltīta piecām valstīm — Bulgārijai, Itālijai, Lietuvai, Polijai un Portugālei. Šo valstu uzvarētāju projekti tiks iekļauti nacionālajā afišu kampaņā, kas norisināsies 2013. gada rudenī.

Vispārīga informācija par kampaņu

Konkurss norisinās kampaņas “Tev tīkama pasaule. Ar klimatu, kas tev patīk” ietvaros. Kopš kampaņas sākšanas 2012. gada oktobrī ir piesaistīti vairāk nekā 20 000 sekotāju sociālajos medijos un vairāk nekā 130 oficiālie partneri, tostarp valstu iestādes, nevalstiskās organizācijas, augstākās izglītības iestādes un uzņēmumi. Tās mērķis ir gan demonstrēt pastāvošus rentablus risinājumus, kas palīdzēs sasniegt ES mērķi līdz 2050. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 80–95 %, gan veicināt jaunu risinājumu meklējumus.

Saites

Plašāka informācija par kampaņu un konkursu, kā arī atlases kritēriji, atrodami kampaņas tīmekļa vietnē, Facebook un Twitter:

http://world-you-like.europa.eu/lv/

https://www.facebook.com/EUClimateAction

https://twitter.com/EUClimateAction #worldulike

Plašāka informācija par “Sustainia” apbalvojumiem atrodama: http://www.sustainia.me/

Plašāka informācija par Komisijas ceļvedi atrodama Klimata politikas ĢD tīmekļa vietnē

http://ec.europa.eu/clima/policies/roadmap/index_en.htm

Kontaktpersonas:

Isaac Valero Ladron (+32 2 296 49 71)

Stephanie Rhomberg (+32 2 298 72 78)


Side Bar