Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2012 m. rugsėjo 6 d.

Artėja bendrosios rinkos savaitė

2012 m. Europos bendrajai rinkai sukanka 20 metų. 1993 m. sausio 1 d. oficialiai pradėjusios veikti bendrosios rinkos jubiliejus yra puiki proga prisiminti, kas pasiekta nuo bendrosios rinkos įkūrimo ir kas dar nuveiktina, kad bendrosios rinkos potencialas toliau skleistųsi ir skatintų naują ūkio augimą.

Pažymint dvidešimtąsias bendrosios rinkos metines visose valstybėse narėse organizuojami renginiai, kurių dauguma vyks 2012 m. spalio 15–20 d., t. y. bendrosios rinkos savaitę „Naujas ūkio augimas“. Renginiuose bus:

  • primenami bendrosios rinkos pasiekimai per 20 metų;

  • pristatomos ir aptariamos naujos augimą bendrojoje rinkoje skatinančios iniciatyvos;

  • fiksuojami suaugusio jaunimo nuomonės apie bendrąją rinką ir su ja susiję lūkesčiai.

Pagrindinis interaktyvus renginys rengiamas spalio 15 d. Europos Parlamente Briuselyje. Čia bus demonstruojamos vaizdo pateiktys, vyks karšti debatai, apskritojo stalo diskusijos, viktorinos ir konkurso „1992 metų karta“ apdovanojimų ceremonija (išsamiau aprašoma toliau), iš kurių tikimasi gauti idėjų būsimiems politikos sprendimams. Renginys visų pirma skiriamas pirmaisiais bendrosios rinkos veikimo metais gimusiems dvidešimtmečiams, nemačiusiems, kaip Europa atrodė anksčiau. Ši tema pristatoma filmuke, kurį galima pamatyti čia:

Po spalio 15 d. daug nacionalinių renginių bus organizuojama valstybėse narėse. Į juos įvertinti ir aptarti bendrosios rinkos padėties kiekvienoje šalyje kviečiami aktyvūs piliečiai, verslininkai ir visuomeninės organizacijos.

Spalio pradžioje, artėjant Bendrosios rinkos savaitei, Komisija priims keletą bendrosios rinkos stiprinimo ir plėtros priemonių, bendrai pavadintų „Bendrosios rinkos aktu Nr. 2“. Tai bus jau antras pastaraisiais metais priimtas bendrajai rinkai skirtų priemonių rinkinys (žr. IP/11/469).

Rengdamasi Bendrosios rinkos savaitei Komisija šiandien paskelbė brošiūrą „20 Europos bendrosios rinkos metų. Bendras Europos ūkio naujo augimo startas“, kurioje europiečiai informuojami apie piliečių ir verslo galimybes bendrojoje rinkoje ir jos teikiamą naudą. Brošiūrą galima užsisakyti Komisijoje arba atsisiųsti iš svetainės „Europa“:

http://ec.europa.eu/internal_market/publications/docs/20years/achievements-web_en.pdf

Daugiau informacijos

Bendrosios rinkos savaitės svetainėje pateikiama daugiau informacijos apie renginius Briuselyje ir kitur, taip pat galima registruotis į pagrindinį spalio 15 d. renginį Briuselyje: http://www.singlemarket20.eu

„1992 metų karta

2012 m. balandžio mėn. paskelbta minčių lietaus kampanija, kurios tikslas – išsiaiškinti, ką bendroji rinka reiškia jauniesiems europiečiams, sužinoti jų nuomones, patirtį, įžvalgas ir lūkesčius. Pasisakyti apie bendrąją rinką pakviesti 1992 m. gimę jaunuoliai (žr. IP/12/358). Kampanija jaunuoliai skatinami reikšti naują požiūrį į bendrąją rinką ir diskutuoti. 20 konkurso nugalėtojų spalio mėn. bus pakviesti dalyvauti Bendrosios rinkos savaitės renginiuose ir spalio 15 d. apdovanojimų ceremonijoje pristatyti savo geriausių idėjų.

Konkursas vyksta iki rugsėjo 9 d. Įdėjas galima pateikti per konkurso svetainę:

http://www.generation1992.eu/

Asmenys ryšiams:

Stefaan De Rynck (+32 2 296 34 21)

Carmel Dunne (+32 2 299 88 94)

Audrey Augier (+32 2 297 16 07)


Side Bar