Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

ES jau trečią kartą apdovanoja sveikatos tema rašančius žurnalistus

Briuselis, 2012 m. vasario 1 d. Vakar apdovanoti keturi Europos žurnalistai, parašę geriausius sveikatos srities straipsnius, atrinktus iš beveik 500 straipsnių, kuriuos visų 27 valstybių narių žurnalistai buvo pateikę konkursui. Geriausių straipsnių temos:

  • atsparumas antimikrobinėms medžiagoms;

  • sporto reikšmė kovojant su depresija;

  • krūties vėžys;

  • rūkymo žala.

2011 m. konkursu „ES apdovanojimai už žurnalistinį darbą sveikatos srityje“ siekta paviešinti ir įvertinti Europos Sąjungos žurnalistų, savo straipsniais skatinančių domėtis sveikatos klausimais ir darančių poveikį visų ES piliečių gyvenimui, darbą. Šis apdovanojimas – svarbi kampanijos „Europa pacientams“, kurią įgyvendinant viešinami įvairiausi sveikatos priežiūros ir pacientų saugos aspektai, dalis. Be to, šįkart bus teikiamas specialus apdovanojimas už straipsnius, kuriais skatinama mesti rūkyti ir didinamas informuotumas apie rūkymo žalą sveikatai.

Už sveikatos ir vartotojų reikalų politiką atsakingas Europos Komisijos narys Johnas Dalli sakė: „Norėčiau pasveikinti konkurso laureatus ir finalistus. Jau trečią kartą rengiamu konkursu siekiame geriau informuoti piliečius ir paskatinti juos diskutuoti bene svarbiausiais žmogaus gyvenime – sveikatos – klausimais. Žmonės nori daugiau sužinoti apie sveikatą, tad žurnalistų vaidmuo čia itin svarbus.“

„Europa pacientams“. Pagrindinis apdovanojimas

Pirmasis apdovanojimas atiteko dviem Jungtinės Karalystės žurnalistams Benui Hirschleriui ir Kate Kelland už straipsnį atsparumo antimikrobinėms medžiagoms tema. Reuters paskelbtame straipsnyje „Kai vaistai nebeveikia“ (When the drugs don't work) aptariama nauja grėsmė – vaistams atsparios bakterijos. Tai tema, apie kurią visuomenė, įskaitant sveikatos priežiūros specialistus, kol kas žino labai nedaug.

Antrasis apdovanojimas įteiktas Vengrijos žurnalistei Ritai Makarész už straipsnį „Pigiausias antidepresantas“ (The cheapest antidepressant). Sveikatos portale www.orvostkeresek.hu paskelbtame straipsnyje pabrėžiama sporto, kaip depresijos prevencijos priemonės, nauda.

Trečiasis apdovanojimas atiteko Slovėnijos žurnalistei Matejai Grošelj už savaitraštyje „Vecer Weekly“ paskelbtą straipsnį „Nuo Lojzes iki Ludvikos“ (From Lojze to Ludvika). Šiame straipsnyje kalbama apie dažniausią moterų onkologinę ligą – krūties vėžį. Ši tema straipsnyje nagrinėjama moters, patyrusios novatorišką krūties rekonstrukcijos operaciją, požiūriu.

Specialusis apdovanojimas. Skatinimas mesti rūkyti

Specialusis konkurso apdovanojimas įteiktas Lenkijos žurnalistei Monikai Ceterai už internetinį straipsnį „Atėjau susitaisyt dantų, o ne mesti rūkyti“ (I've come here to have my teeth treated, not to quit smoking), kuriame nagrinėjama ne itin dažnai minima, tačiau sveikatai žalinga rūkymo apraiška – burnos ertmės ligos. Straipsnyje aptariama ir su rūkymu susijusi finansinė našta.

Pagrindiniai faktai

Šis jau trečią kartą rengiamas konkursas „ES apdovanojimai už žurnalistinį darbą sveikatos srityje“ – tai pagal ES sveikatos programą finansuojama iniciatyva. Daugiau informacijos apie pirmuosius du konkursus pateikiama čia: IP/10/1638 ir IP/09/1661.

Laureatų atranka vyksta dviem etapais. Nacionalinė komisija atrenka šalies finalistą ir specialios kategorijos – kovos su rūkymu – finalistą. ES lygmens komisija, kurią sudaro Europos Komisijos pareigūnai, visuomenės sveikatos ekspertai ir žurnalistai, Briuselyje priima sprendimą dėl keturių geriausių straipsnių. Visi konkurso finalistai buvo pakviesti į Briuselį dalyvauti žiniasklaidos seminare ir apdovanojimų iškilmėse.

Trečiojo konkurso laureatai buvo apdovanoti piniginiais prizais:

  • I vieta – 6 000 EUR;

  • II vieta – 2 500 EUR;

  • III vieta – 1 500 EUR.

Specialiojo apdovanojimo laimėtojas gavo 3 000 EUR.

Daugiau informacijos apie ES apdovanojimą už žurnalistinį darbą sveikatos srityje, taip pat laureatų ir kiti konkursui atrinkti straipsniai pateikiami interneto svetainėje

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2011/index_lt.htm

Komisijos nario J. Dalli interneto svetainė:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/dalli/index_en.htm

Asmenys ryšiams:

Frédéric Vincent, tel. +32 2 298 71 66

Aikaterini Apostola, tel. +32 2 298 76 24


Side Bar