Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE NL

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel, 6. juuni 2012

Transport: uus raudteeühendus Brüsseli lennujaamaga näitab ELi TEN-T rahastamise mõju

Homme avatakse uus raudteelõik, mis ühendab Brüsseli lennujaama Pariisi-Amsterdami-Londoni-Kölni kiirraudteede võrguga. Uus raudteeühendus annab Brüsselisse või Antwerpenisse suunduvatele kiirrongidele võimaluse peatuda lennujaamas, võimaldades reisijatele paindlikumat reisimisvalikut ning parandades raudtee- ja lennutranspordi vahelist ühendust. Diabolo-nimeline projekt on seni saanud üleeuroopalise transpordivõrgu (TEN-T) kaasrahastamisena peaaegu 9,7 miljonit eurot.

Transpordi eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas ütles: „Mul on hea meel, et see tähtis projekt hakkab toimima. See näitab, et ELi rahaline toetus transpordi infrastruktuurile loob edasisi investeeringuid ja töökohti ning toob kodanikele märkimisväärset kasu. Selle uue ühendusega oleme Brüsseli lennujaamast teinud eri transpordiliike ühendava tõhusama sõlmlennujaama.”

Projekt hõlmab selle raudteelõigu lõpetamist, mis ühendab Brüsseli lennujaama olemasoleva Brüsseli–Antwerpeni–Amsterdami ja Pariisi–Brüsseli–Kölni–Amsterdami–Londoni kiirraudteede võrguga, mis on tuntud kui TEN-T prioriteetprojekt nr 2.

Varem sai lennujaama üksnes tupikjaamaga lõppeva raudteeharu kaudu, mida teenindasid kohalikud ja piirkondlikud rongid, või väga tiheda liiklusega maanteed pidi. Brüsseli lennujaamani viiva raudteeühenduse lõpuniehitamine tugevdab veelgi Euroopa kiirraudteede võrku ning koostalitlusvõimelise ja katkematu raudteevõrgu loomist. Samuti aitab see vähendada lennujaama eraldatust, parandada ligipääsetavust ja vähendada ummikuid maanteel.

Euroopa Komisjon ja TEN-T täitevasutus, kes on nimetatud projektiga algusest lõpuni tegelnud, tervitavad homset avamist kui olulist sammu Euroopa kiirraudteede arendamisel ja Euroopa mobiilsuse kui terviku edendamisel.

Lisateave:

http://tentea.ec.europa.eu/en/ten-t_projects/ten-t_projects_by_country/belgium/2007-be-02030-p.htm

või e-posti aadressil: TENEA-COMMUNICATION@ec.europa.eu

Kontaktisikud:

Helen Kearns (+32 2 298 76 38)

Dale Kidd (+32 2 295 74 61)


Side Bar