Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

EURO 2012 sirgaliams – Europos Komisijos ir UEFA vartotojų teisių kampanija

Briuselis, 2012 m. birželio 1 d. Šiandien už sveikatos ir vartotojų reikalų politiką atsakingas Europos Komisijos narys John Dalli ir UEFA prezidentas Michel Platini pradėjo ES ir UEFA vartotojų informavimo kampaniją, kurios tikslas – patarti į EURO 2012 čempionatą keliaujantiems sirgaliams. Jau pradėjo veikti tinklalapis, į kurį galima patekti iš UEFA EURO 2012 svetainės, Europos vartotojų centrų ir daugelio kitų svetainių. Jame pateikiamos rekomendacijos, kaip tinkamiausiai pasiruošti kelionei ir ką daryti, jei Lenkijoje1 ar grįžus kyla su vartotojų teisėmis susijusių problemų. (http://ec.europa.eu/dgs/health_consumer/uefa_euro_2012/index_en.htm). „Europe Direct“ informacijos centrai 23 kalbomis atsakys į visus internetu pateiktus klausimus apie visuotines ES vartotojų teises, o Lenkijos vartotojų organizacijos „Federacja Konsumentów“ informacijos linija teiks teisinę pagalbą anglų kalba Lenkijoje problemų patyrusiems vartotojams. Populiariausiuose viešbučiuose bus iškabinti sirgaliams skirti plakatai su atitinkama informacija.

Komisijos narys J. Dalli sakė: „Kaip žinia, labiausiai sirgaliams rūpi, kaip jų mėgstamiausia komanda pasirodys EURO čempionate. Todėl be galo svarbu pasirūpinti, kad niekas jiems nesugadintų nuotaikos! Sirgaliai galės pasinaudoti naudingais patarimais, kaip spręsti su vartotojų teisėmis susijusias problemas – gal buvo atidėti skrydžiai, dingo bagažas arba viešbučio paslaugos ne visiškai atitinka žadėtus standartus.“

UEFA prezidentas M. Platini teigė: „Man malonu, kad UEFA ir Europos Komisija vėl bendradarbiauja, vartotojai galės gauti praktinių patarimų bei pagalbos. Ši iniciatyva padės visų šalių sirgaliams gerai praleisti laiką Lenkijoje ir Ukrainoje.“

Informacijos linija

Jei sirgaliams Lenkijoje kils su vartotojų teisėmis susijusių klausimų, į juos atsakys 2012 m. birželio 1 d.– liepos 31d. veiksianti informacijos linija. Už ją bus atsakinga Lenkijos vartotojų federacija („Federacja konsumentów“), o finansavimą skirs Lenkijos vartotojų teisių apsaugos ir konkurencijos tarnyba ir Europos Komisija. Telefonu vartotojai bus konsultuojami, kaip teisiškai spręsti konkrečias Lenkijoje iškilusias problemas.

  • Nemokama vartotojų informacijos linija: 800 007 707 (skambinant iš Lenkijos fiksuotojo ryšio telefono arba iš mobiliojo telefono per Lenkijos operatorių).

  • Vartotojų informacijos linija +48 228 27 5474 (skambinant iš mobiliojo telefono ne per Lenkijos operatorius; taikomi įprastiniai tarifai, įskaitant tarptinklinio ryšio mokesčius).

Šias paslaugas papildys „Europe Direct“ centras, galintis atsakyti į klausimus 23 ES oficialiomis kalbomis. Dažniausiai užduodami klausimai, susiję su vartotojų teisėmis atšaukus skrydį, įsigijus prekę su defektais, prireikus medicinos paslaugų ar norint gauti kelionei į Ukrainą reikalingus dokumentus.

Internetinė pagalbos anketa

Į „Europe Direct“ galima kreiptis bet kuria iš 23 ES kalbų per internetinį informacijos portalą. Į bendro pobūdžio klausimą bet kokia su ES reikalais susijusia tema atsakoma vidutiniškai per tris darbo dienas, o prireikus klausimai perduodami kompetentingoms tarnyboms.

http://europa.eu/europedirect/

Trūksta informacijos?

Vykdyti ES ir UEFA kampaniją padeda 29 Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net). Prieš leisdamiesi į kelionę sirgaliai per ECC-Net gali gauti patarimų su vartotojų teisėmis susijusiais klausimais, o grįžus per šį tinklą jiems gali būti padėta susisiekti su reikiama bendrove arba sekti skundų nagrinėjimo procedūrą.

29 Europos vartotojų centrų kontaktiniai duomenys pateikti šiuo adresu:

http://ec.europa.eu/consumers/ecc/contact_en.htm

Europos vartotojų centrai veikia visose ES šalyse, taip pat Norvegijoje ir Islandijoje. Tačiau Ukrainoje tokio centro nėra. Jei už ES ribų keliaujantiems ES piliečiams iškils kokia nors rimta problema, konsulinę apsaugą jiems suteiks jų šalies arba bet kurios kitos ES valstybės konsulinė įstaiga.

Bendra informacija apie UEFA EURO 2012

EURO yra UEFA Europos futbolo čempionatas, rengiamas kas ketverius metus. UEFA EURO 2012 vyks Lenkijoje ir Ukrainoje – šios šalys yra čempionato šeimininkės. Tikimasi sulaukti iki 4 mln. futbolo sirgalių, kurie stebės rungtynes tiek stadionuose, tiek ir specialiai sirgaliams skirtose vietose su dideliais ekranais.

Pirmosios rungtynės įvyks birželio 8 d. Varšuvoje, baigiamosios – liepos 1 d. Kijeve. Varžybos vyks aštuoniuose abiejų šalių miestuose. Iš viso čempionate dalyvaus 16 komandų, kurios suskirstytos į keturias grupes po keturias komandas: A grupė: Lenkija, Graikija, Rusija ir Čekija, B grupė: Nyderlandai, Danija, Vokietija ir Portugalija, C grupė: Ispanija, Italija, Airija ir Kroatija, D grupė: Ukraina, Švedija, Prancūzija ir Anglija.

Daugiau informacijos apie EURO 2012 čempionatą:

http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2012/matches/index.html

Daugiau informacijos apie vartotojų teises:

http://ec.europa.eu/consumers/index_en.htm

Asmenys ryšiams:

Frédéric Vincent, tel. +32 2 298 71 66

Aikaterini Apostola, tel. +32 2 298 76 24

1 :

Tinklalapyje taip pat pateikiamos rekomendacijos, kaip pasiruošti kelionei į Ukrainą ir ką daryti, jei šioje šalyje iškyla su vartotojų teisėmis susijusių problemų.


Side Bar