Navigation path

Left navigation

Additional tools

EUROOPA KOMISJON – PRESSITEADE

Euroopa Komisjon ja UEFA avaldavad tarbimisnäpunäiteid jalgpallifännidele, kes sõidavad vaatama EURO 2012 turniiri

Brüssel, 1. juuni 2012. ELi tervise- ja tarbijaküsimuste volinik John Dalli ja UEFA president Michel Platini algatavad täna ELi–UEFA ühiskampaania tarbijate teavitamiseks, mille raames jagatakse näpunäiteid jalgpallifännidele, kes sõidavad vaatama 2012. aasta Euroopa meistrivõistlusi. Täna avataval veebisaidil, millele pääseb ligi UEFA 2012 kodulehe kaudu (ja ka muude, näiteks Euroopa tarbijakeskuste veebisaitide kaudu), jagatakse näpunäiteid, kuidas oleks kõige parem reisiks valmistuda ja mida teha juhul, kui teil tarbijana tekivad probleemid Poolas viibimise ajal või pärast sealt tagasi tulemist1. (http://ec.europa.eu/dgs/health_consumer/uefa_euro_2012/index_en.htm). Europe Directi kontaktkeskused vastavad 23 keeles kõigile veebisaidi kaudu esitatud küsimustele ELi üldiste tarbijaõiguste vallas ning lisaks osutab ingliskeelne tarbijatele mõeldud infoliin, mida haldab Poola tarbijakaitse föderatsioon (Federacja Konsumentów), õigusabi neile, kes satuvad tarbijana raskustesse Poolas. Abistamaks jalgpallifänne pannakse neid teenuseid tutvustavad plakatid üles populaarsemates hotellides.

Volinik Dalli ütles: „Ma tean, et fänne huvitab kõige rohkem see, kuidas nende lemmikmeeskonnal Euroopa meistrivõistlustel läheb. Seda olulisem on hoolt kanda selle eest, et miski üldist tuju ei rikuks! Me pakume fännidele mõningaid praktilisi näpunäiteid, kuidas lahendada olukordi, mis neil võivad tarbijana ette tulla, näiteks kui lend hilineb, pagas on kadunud või kui hotelliteenused ei ole sel tasemel, mis broneerimisel lubatud.”

UEFA president Michel Platini ütles: „Mul on väga hea meel, et UEFA ja Euroopa Komisjon on taas kord teinud koostööd, et pakkuda praktilisi nõuandeid ja olla abiks tarbijatele. Algatus on abiks eri riikidest pärit jalgpallifännidele ning aitab neil Poolas ja Ukrainas viibimisest rõõmu tunda.”

Infoliin

Tarbijatele mõeldud infoliin on avatud 1. juunist 31. juulini 2012 ja sinna helistades saavad fännid vastuse mis tahes tarbijaõigustega seotud küsimustele, mis neil võivad tekkida Poolas viibimise vältel. Infoliini haldab Poola tarbijakaitse föderatsioon (Federacja Konsumentów), mida rahastavad Poola konkurentsi- ja tarbijakaitseamet ning Euroopa Komisjon. Antakse õigusnõu selle kohta, kuidas Poolas konkreetses olukorras käituda.

  • Tarbijate tasuta infoliin: 800 007 707 (kui helistate Poola lauatelefonilt või mobiiltelefonilt, mida haldab Poola mobiilioperaator)

  • Tarbijate infoliin +48 228 27 5474 (kui helistate mobiiltelefonilt, mida haldab välisriigi mobiilioperaator. Kehtivad tavahinnad, sealhulgas rändlustasud)

Lisaks toetab seda teenust Europe Direct, kes on suuteline vastama küsimustele 23 ELi keeles. Kõige sagedamini esitatavad küsimused ulatuvad päringust, mis õigused kehtivad, kui lend tühistatakse, kuni selleni, et küsitakse, mida tuleks teha, kui avastate, et tootel, mille olete ostnud, on mõni viga, kuhu pöörduda, kui vajate meditsiiniteenust, või milliseid dokumente on vaja Ukrainasse reisimisel.

Küsimuste esitamine veebis

Europe Directiga võib internetipõhise teabeteenistuse kaudu kontakteeruda 23 ELi keeles. Selle teenuse raames vastatakse üldistele, ELi õigusest lähtuvatele küsimustele tavaliselt kolme tööpäeva jooksul ning vajadusel edastatakse küsimused pädevatele talitustele, kes osutavad abi.

http://europa.eu/europedirect/

Soovite lisateavet?

ELi–UEFA kampaaniat toetab 29-liikmeline Euroopa tarbijakeskuste võrgustik (ECC-Net). ECC-Net võib anda fännidele nõu tarbijaküsimustes juba enne teeleasumist ja pakkuda täiendavat toetust, st kontakteeruda ettevõtetega või aidata kaebust koostada, ka siis, kui fännid on koju tagasi jõudnud.

Euroopa tarbijakeskuste võrgustiku kontaktandmed leiate aadressil:

http://ec.europa.eu/consumers/ecc/contact_et.htm

Euroopa tarbijakeskused on kõigis ELi riikides, lisaks Norras ja Islandil, kuid Ukrainas neid ei ole. Siiski on nüüdseks kättesaadav konsulaarkaitse kõigi tõsiste probleemide puhul ELi kodanike jaoks, kes reisivad ELis piiridest väljapoole. Selleks tuleb pöörduda kas oma kodakondsusjärgse riigi või mõne muu ELi riigi konsulaati.

Taustteave: UEFA EURO 2012

„EURO” on UEFA korraldatav Euroopa jalgpallimeistrivõistlus, mis toimub iga nelja aasta tagant. UEFA EURO 2012 toimub Poolas ja Ukrainas, kes korraldavad võistluse ühiselt. Turniirile on oodata kuni 4 miljoni jalgpallifänni saabumist, osa neist vaatab mänge staadionil, osa jälgib mänge spetsiaalselt fännide jaoks rajatud aladele püstitatud ekraanidelt.

Turniiri avamäng toimub 8. juunil Varssavis. Finaalmäng on kavandatud 1. juulile ja see toimub Kiievis. Mängud toimuvad kahe riigi, Poola ja Ukraina kaheksas linnas. Turniiril osaleb kokku 16 võistkonda, mis on jagatud nelja gruppi, igaühes neli võistkonda. A gruppi kuuluvad Poola, Kreeka, Venemaa ja Tšehhi Vabariik; B gruppi Madalmaad, Taani, Saksamaa ja Portugal; C gruppi Hispaania, Itaalia, Iirimaa ja Horvaatia; D gruppi Ukraina, Rootsi, Prantsusmaa ja Inglismaa.

Täiendav teave 2012. aasta Euroopa jalgpallimeistrivõistluste kohta:

http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2012/matches/index.html

Lisateavet tarbijaõiguste kohta leiate järgmiselt aadressilt:

http://ec.europa.eu/consumers/index_et.htm

Kontaktisikud:

Frédéric Vincent (+32 2 298 71 66)

Aikaterini Apostola (+32 2 298 76 24)

1 :

Veebisaidil on nõuanded ka selle kohta, kuidas reisiks valmistuda ja mida teha juhul, kui teil tarbijana tekivad probleemid siis, kui olete Ukrainas.


Side Bar