Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Vide. Izmanto ūdeni apdomīgāk kopā ar Ūdens fanātu Uldi

Briselē, 2012. gada 22.maijā. Eiropas Komisija šodien nākusi klajā ar jaunu virusālo videoklipu, kas ir daļa no kampaņas „Nomoda paaudze” [„Generation Awake!”] , kuras mērķis ir brīdināt patērētājus par neilgtspējīga patēriņa briesmām. Klipā darbojas Ūdens fanāts Uldis — nervozs spainis, kuru nodarbina pārmērīga ūdens izmantošana. Klipā dota saite uz kampaņas "Generation Awake" daudzvalodu vietni, kuras iecere ir likt iedzīvotājiem aizdomāties par patēriņa ieradumiem un palīdzēt viņiem tos mainīt un padarīt ilgtspējīgākus.

[Ievērojiet, ka video ir iegults šī preses paziņojuma tiešsaistes versijā.]

Kampaņas ietvaros šogad tiks īstenoti vairāki citi pasākumi, tostarp izveidota jauna tīmekļa vietnes sadaļa, kurā varēs iepazīties ar dažādu preču (piemēram, džinsu, hamburgeru vai alus) „ūdens pēdu". 2012. gada septembrī sāksies video konkurss, kurā varēs piedalīties ikviens, savukārt rudens sākumā Itālijā, Nīderlandē, Rumānijā un Spānijā tiks organizēti dažādi pasākumi, lai iedrošinātu cilvēkus mainīt ieradumus.

Pamatinformācija

„Nomoda paaudze” jeb „Generation Awake” ir Eiropas Komisijas resurstaupībai veltīta kampaņa. Tās mērķis ir vairot informētību par to, kā resursu neilgtspējīga izmantošana ietekmē vidi, ekonomiku, sabiedrību kopumā un katru cilvēku atsevišķi, un rosināt patēriņa modeļu un ieradumu maiņu. Galvenā doma ir panākt, lai iedzīvotāju vidū apdomīgs patēriņš kļūtu ierasts un automātisks.

Kopš tīmekļa vietnes (pieejama 23 ES valodās) atklāšanas 2011. gada oktobrī to apmeklējuši vairāk nekā 200 000 interesentu. Kampaņas videoklipu noskatījušies vairāk nekā 1 miljons cilvēku, bet tās Facebook lapa (www.facebook.com/generationawake) piesaistījusi teju 13 000 cienītāju. Kampaņa īpaši veidota tā, lai piesaistītu pilsētu jauniešus un ģimenes visā Eiropas Savienībā — lai ne tikai vairotu izpratni par resurstaupības nozīmi, bet arī rosinātu mainīt ieradumus.

Plašāka informācija

Ar plašāku informāciju par kampaņu var iepazīties tīmekļa vietnē:

www.generationawake.eu

Kampaņas lapa Facebook: www.facebook.com/generationawake

Kontaktpersonas:

Joe Hennon (+32 2 295 35 93)

Monica Westeren (+32 2 299 18 30)


Side Bar