Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon – Pressiteade

Keskkond: Veehull Vello aitab vett targalt tarbida

Brüssel, 22. mai 2012. Euroopa Komisjon avaldas täna uue internetiklipi. See on osa „Generation Awake!” (e k teadlik põlvkond) kampaaniast, mis hoiatab tarbijaid säästmatute tarbimisharjumuste ohtude eest. Klipis esineb Veehull Vello, neurootiline ämber, kelle teemaks on vee liigtarbimine. Klipp on lingitud mitmekeelse Generation Awake veebisaidiga, mille eesmärk on panna inimesed oma tarbimisharjumusi vaagima ning aidata neil muuta oma käitumist säästlikuma elustiili suunas.

[Video on lisatud pressiteate võrguversioonile]

Seoses kampaaniaga käivitatakse sel aastal mitu muud meedet, sealhulgas veebisaidi uus osa, milles käsitletakse selliste kaupade veekasutuse jalajälge nagu näiteks teksased, hamburgerid või õlu. Septembris 2012 algab laiemale avalikkusele mõeldud videovõistlus, ja sügise algupoolel korraldatakse Itaalias, Madalmaades, Rumeenias ja Hispaanias kohapeal üritusi, et innustada inimesi ja ajendada neid oma käitumist muutma.

Taust

Generation Awake on Euroopa Komisjoni kampaania tõhusa ressursikasutuse edendamiseks. Eesmärk on suurendada teadlikkust selle kohta, millised on ressursside säästmatu kasutamise tagajärjed keskkonnale, majandusele, ühiskonnale ja inimesele endale, ning vallandada tarbimisharjumuste ja käitumise muutmine. Lõppeesmärk on aidata inimestel endas välja kujundada vastutustundliku tarbija refleks, mis muutuks harjumuseks.

Alates kampaania avamisest oktoobris 2011 on seda ELi 23 keeles kättesaadavat lehte külastatud enam kui 200 000 korda. Kampaania videot on vaadanud üle miljoni inimese ja kampaania Facebooki leheküljel (www.facebook.com/generationawake) on ligi 13 000 fänni. Kampaania on spetsiaalselt loodud kogu Euroopa Liidu noortele linlastele ja peredele, mitte pelgalt teadlikkuse tõstmiseks tõhusa ressursikasutuse teemal, vaid ühtlasi abiks inimestele uute harjumuste juurutamiseks.

Lisateave:

Kampaania mitmekeelne veebisait: www.generationawake.eu

Kampaania Facebookis: www.facebook.com/generationawake

Kontaktisikud:

Joe Hennon (+32 2 295 35 93)

Monica Westeren (+32 2 299 18 30)


Side Bar