Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Transports. Pirmais viedās mobilitātes konkurss. Suminām uzvarētājus!

Brisele, 2012. gada 12. marts. Priekšsēdētāja vietnieks, par mobilitāti un transportu atbildīgais komisārs Sīms Kallass šodien nosauca uzvarētājus pirmajā viedās mobilitātes konkursā, kur piedalījās Eiropas multimodālo braucienu plānotāji. Kategorijā "esošie braucienu plānotāji" uzvarēja "Idos" un "Trenitalia", bet kategorijā "novatoriskas idejas" labākie bija "Penelope Ventures GmbH" un "SNCF". Iniciatīvas mērķis ir veicināt kombinēto braucienu plānotāju attīstību, kuri darbojas arī ārpus valsts robežām un piedāvā braucienus ar dažādiem transporta veidiem.

Priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kallass balsojuma rezultātus komentēja šādi: "Esmu pārliecināts, ka šie uzvarētāji, kā arī citi konkursa dalībnieki palīdzēs paplašināt multimodālo braucienu piedāvājumu visā Eiropā. Konkurss bija arī iespēja konstatēt, kādi uzdevumi jārisina turpmāk, un kā svarīgākais no tiem jāmin nepieciešamība panākt plašāku piekļuvi braucienu datiem."

Iesniegto projektu un ideju daudzums un kvalitāte bija pārliecinoši. Daudz dalībnieku bija arī elektroniskajā balsošanā, ar kuras palīdzību tika izvēlēti uzvarētāji kategorijā "esošie braucienu plānotāji". Divi labākie pretendenti šajā kategorijā ir "Idos" (Čehija, piedāvātājs "Chaps spol. s r.o.") un "Trenitalia" (Itālija, piedāvātājs "Ferrovie dello Stato Italiane SpA"). Kategorijā "novatoriskas idejas" tika izvēlēti šādi uzvarētāji: "Penelope Ventures GmbH" ar ideju par "Byebyehello" braucienu plānotāju un "SNCF" ar ideju par " Mytripset" braucienu plānotāju.

"Esošo braucienu plānotāju" kategorijā divi uzvarētāji no 12 plānotājiem, kas piedalījās balsošanā, saņēma lielāko balsu skaitu.

"Idos" ir braucienu plānotājs "no durvīm līdz durvīm", kas aptver Čehiju un Slovākiju. Tas piedāvā arī pārrobežu maršrutus Eiropā ar autobusu un vilcienu. Plānotājs var lepoties ar 66 miljoniem tiešsaistes skatījumu mēnesī.

"Trenitalia" braucienu plānotājs "SIPAX" piedāvā vilcienu, autobusu un prāmju maršrutus Itālijā un vairākās kaimiņvalstīs. To papildina " Viaggiatreno" — reālā laika satiksmes monitoringa sistēma. Lapu apmeklē 3 miljoni lietotāju dienā.

"Novatorisko ideju" kategorijas uzvarētāji žūrijas uzmanību piesaistīja ar problēmas izpratni un izstrādātajiem projektiem, kas pilnībā risina paredzamās ceļotāju vajadzības, tostarp piedāvājot tādus pakalpojumus kā biļešu iegādi.

Braucienu plānotāja ideja "Byebyehello", ko iesniedza " Penelope Ventures GmbH", pārliecināja žūriju ar daudzajiem novatoriskajiem elementiem un spēcīgu iesaistīto grupu pārstāvju komandu, kas spēj vīziju iemiesot dzīvē. Uzņēmums plāno, ka jaunais projekts sāks darboties 2012. gada maijā, sākumā Vācijā.

Braucienu plānotāja idejā " Mytripset", ko iesniedza "SNCF", žūrijai iepatikās novatorisks sociālo tīklu lietojums satura izveidē un satiksmes informācijas atjaunināšanā. Arī šajā projektā piedalās spēcīga partneru komanda. Paredzams, ka jaunais projekts sāks darboties Francijā 2012. gada rudenī.

Komisija aicinās viedās mobilitātes konkursa uzvarētājus prezentēt savas idejas un risinājumus Eiropas Parlamenta TRAN (transporta) komitejas sanāksmē 2012. gada 26. martā. Tāpat šie uzņēmumi saņems uzaicinājumu uz ITS pasaules kongresu Vīnē (2012. gada 22.–26. oktobrī), lai tur sekmētu turpmākas diskusijas par Eiropas mēroga multimodālo braucienu risinājumu iespējām un problēmām.

Novatorisku multimodālu braucienu plānotāju veicināšana ir prioritāte. 2011. gadā Komisija veica pētījumu par Eiropas multimodālu braucienu plānotāju "Towards a European Multimodal Journey Planner". Noslēguma ziņojums ir publicēts šodien:

http://ec.europa.eu/transport/its/studies/index_en.htm.

Konkursā, ko priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kallass atklāja 2011. gada 6. jūnijā, nozares pārstāvji un Eiropas iedzīvotāji tika aicināti iesniegt Eiropas (vai vismaz pārrobežu) multimodālo braucienu plānotāju risinājumus vai novatoriskas idejas, kas ļautu izveidot šādas Eiropas mēroga multimodālas sistēmas.

Pirmajā kategorijā tika ierosināti 28 braucienu plānotāji, un par 12 daudzsološākajiem no 2011. gada 5. decembra līdz 2012. gada 13. janvārim notika elektroniskā balsošana. Vienlaikus profesionāla žūrija vērtēja 22 iesniegtās "novatoriskās idejas".

MEMO/12/175

Kontaktpersonas:

Helen Kearns (+32 2 298 76 38)

Dale Kidd (+32 2 295 74 61)


Side Bar