Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Centrālāfrikas Republika: Eiropas Savienība pastiprina miera misiju

Briselē, 2012. gada 28. februārī – Eiropas Savienība šodien atjaunoja savu atbalstu Miera konsolidācijas misijai Centrālāfrikas Republikā (MICOPAX), lai efektīvi uzraudzītu teritoriju, jo īpaši nestabilajās zonās Paoua, Kaga-Bandoro un N'délé. MICOPAX kopš 2008. gada ir norīkota šajās zonās, tādējādi veicinot dialogu starp bijušajām nemiernieku kustībām un Centrālāfrikas iestādēm.

Šis jaunais atbalsts cita starpā ļaus nodrošināt civilā personāla klātbūtni, piegādāt pārtiku, transporta līdzekļus, degvielu un organizēt mācības policijai.

550 cilvēku sastāvā, no kuriem 400 ir militārpersonas un 150 – policisti, MICOPAX ir galvenā loma civiliedzīvotāju aizsardzībā, kā arī politiskā dialoga turpināšanā starp visiem valsts galvenajiem iesaistītajiem spēkiem (valsts iestādēm, demokrātisko opozīciju, pilsonisko sabiedrību, valdošo vairākumu). MICOPAX atbalsta arī bijušo kaujinieku atbruņošanu, demobilizāciju un reintegrāciju.

Eiropas Komisijas attīstības komisārs Andris Piebalgs sacīja: "Situācija Centrālāfrikas Republikā joprojām ir ļoti nestabila, un starptautiskajai sabiedrībai ir tai jāpievērš nepārtraukta uzmanība. Izmantojot atbalstu miera spēkiem, Eiropas Savienība sadarbojas ar Āfrikas partneriem, lai nodrošinātu valsts stabilizāciju. Tas ir obligāts nosacījums Centrālāfrikas Republikas attīstībai."

Eiropas Savienības jaunais finanšu atbalsts ir vairāk nekā 14 miljonu eiro apmērā. Eiropas Savienība finansē miera konsolidācijas darbības Centrālāfrikas Republikā kopš 2004. gada par kopējo summu 101,7 miljonu eiro apmērā. Misijas vispārējais mērķis ir miera un drošības uzturēšana Centrālāfrikas Republikā. Kopš 2009. gada 1. janvāra MICOPAX uzdevumā ir ietverta iekšējā drošība. Tās uzdevums ir veicināt miera un stabilitātes klimata konsolidāciju, atbalstīt cilvēktiesību ievērošanu un atvieglot piekļuvi humānajai palīdzībai.

Centrālās Āfrikas valstu ekonomikas kopiena (CEEAC) kopš 2008. gada 12. jūlija ir atbildīga par Miera konsolidācijas misiju Centrālāfrikas Republikā – MICOPAX. Tā secīgi turpina darbību FOMUC, kas tika uzsākta 2002. gada 25. oktobrī ar Centrālāfrikas valstu Ekonomikas un monetārās kopienas (CEMAC) lēmumu.

Plašāka informācija:

Attīstības un sadarbības ģenerāldirektorāta EuropeAid tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/europeaid/index_fr.htm

http://ec.europa.eu/europeaid/peace-facility

http://www.africa-eu-partnership.org/

EK attīstības komisāra Andra Piebalga tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_fr.htm

Contacts :

Catherine Ray (+32 2 296 99 21)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)


Side Bar