Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Septiņi Oskari Eiropas filmām “Mākslinieks” un “Dzelzs lēdija”

Brisele, 2012. gada 27. februāris – Eiropas komisāre Andrula Vasiliu atzinīgi novērtējusi Eiropas filmu lielos panākumus 84. ASV Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā Holivudā. Filma “Mākslinieks” (The Artist) saņēma piecus Oskarus, filma “Dzelzs lēdija”(The Iron Lady) – divus. Šogad atbalstu no Eiropas Savienības programmas MEDIA kinematogrāfijas fonda saņēma deviņas filmas, kuras nominētas dažādās kategorijās. Filma “Mākslinieks” tika atzīta par labāko filmu, kā arī saņēma balvas kategorijā “Labākais režisors” (Mišels Hazanavičs), “Labākais aktieris” (Žans Dižardēns), “Labākie tērpi” (Marks Bridžess) un “Labākā mūzika filmai” (Ludviks Burss). Filmai “Dzelzs lēdija” statuetes tika piešķirtas par labāko aktrisi (Merila Strīpa) un labāko grimu (Marks Kuljērs un Dž. Rojs Helands).

Komisāre Vasiliu, kas apmeklēja filmas “Mākslinieks” pirmizrādi Kannu kinofestivālā pagājušā gada maijā, sacīja: “Šis ir īpašs vakars gan Eiropas kino, gan programmai MEDIA. Sveicu filmas “Mākslinieks” un “Dzelzs lēdija” veidotājus. Kārtējo reizi ir pierādījies, ka Eiropas kino var sacensties ar labākajiem kino nozarē un gūt panākumus.”

Vispārīga informācija

Filmas “Dzelzs lēdija”, kas ir Apvienotās Karalistes un Francijas kopražojums, izplatīšanai tika piešķirts atbalsts 1,5 miljonu eiro apmērā, lai rosinātu filmas demonstrēšanu kinoteātros ārpus valsts, kurā tā uzņemta. Filma “Mākslinieks” (Francija, Beļģija) šim mērķim saņēma 17 000 eiro.

Oskaram tika izvirzītas vēl septiņas filmas, kas saņēmušas ES atbalstu.

Filmai "Skārdnieks, drēbnieks, kareivis, spiegs” (Tinker Tailor Soldier Spy, Tomas Alfredson, Apvienotā Karaliste/Francija/Vācija) , kas tika nominēta kategorijā “Labākais aktieris”, “Labākā mūzika filmai” un “Labākais adaptētais scenārijs”, piešķīra 300 000 eiro.

  • Filma “Alberts Nobss” (Albert Nobbs, Rodrigo García, Apvienotā Karaliste/Īrija), kas tika nominēta kategorijā “Labākā aktrise”, “Labākā otrā plāna aktrise” un “Labākais grims”, saņēma 130 000 eiro.

  • Filma “Kaķis Parīzē” (A Cat in Paris, Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli, Francija/Beļģija/Nīderlande/Šveice), kas nominēta kategorijā “Labākā animācijas filma”, saņēma 122 000 eiro.

  • Filmai “Čiko un Rita” (Chico and Rita, Fernando Trueba, Javier Mariscal, Spānija/Apvienotā Karaliste), kas tika nominēta kategorijā “Labākā animācijas filma”, piešķīra 3000 eiro.

  • Filma “Stūrgalvis” (Bullhead, Michaël R. Roskam, Beļģija), kas tika nominēta kategorijā “Labākā ārzemju filma”, saņēma 20 000 eiro.

  • Filmai “Džeina Eira” (Jane Eyre, Cary Joji Fukunaga, Apvienotā Karaliste/ASV), kas tika nominēta kategorijā “Labākie tērpi”, piešķīra 450 000 eiro.

  • Filma “Pina” (Pina, Wim Wenders, Vācija/Francija/Apvienotā Karaliste), kas tika nominēta kategorijā “Labākā dokumentālā pilnmetrāžas filma”, saņēma 550 000 eiro.

To, cik lielu programmas MEDIA fonda finansējumu piešķirt filmu izplatītājiem, nosaka pēc dažādiem kritērijiem, tostarp pēc iepriekš pārdoto biļešu skaita uz ārzemju filmām. Finansējumu no jauna iegulda plānotajās izplatīšanas izmaksās, kā arī izmanto aizsardzībai pret riskiem. Programmas MEDIA finansējumu var saņemt arī sagatavošanās darbu veikšanai pirms filmas uzņemšanas.

MEDIA (franču val. Mesure pour le Développement de l’Industrie Audiovisuelle) ir ES 2007.–2013. gada programma Eiropas kino un audiovizuālā sektora atbalstam. Komisija ir ierosinājusi laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam programmai “Radošā Eiropa” (Creative Europe) atvēlēt budžeta līdzekļus 1,8 miljardu eiro apmērā; 900 miljoni eiro tiktu piešķirti programmai MEDIA.

Papildu informācija

Eiropas Komisijas tīmekļa vietne par programmu MEDIA

Andrulas Vasiliu tīmekļa vietne

Twitter: @VassiliouEU

Kontaktpersonas

Dennis Abbott (+32 2 295 92 58), Twitter: @DennisAbbott

Dina Avraam (+32 2 295 96 67)


Side Bar