Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

2012 m. spalio 25 d., Briuselis

Išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose veikiančia vaikams skirta programa Komisija atkreipia dėmesį į aplinkosaugos problemas

Europos Komisija išleido aplinkosaugos programėlę, kurią galima atsisiųsti į „Apple“ ir „Android“ įrenginius. „Zoe Makes a Splash!“ – interaktyvi skaitmeninė knygelė 7–11 metų vaikams, ją galima atsisiųsti nemokamai. Programėlėje pasakojama apie du smalsius vaikus, kurie sužino, koks svarbus visuomenei yra vanduo. Jų gidas – ryški žalia varlė, atkreipianti jų dėmesį į užteršto vandens poveikį ir parodanti, kaip galima to išvengti. Linksmi animaciniai paveikslėliai ir sąveikiosios funkcijos kaitaliojamos su rimtesniais mokomaisiais skyreliais, kuriuose vartotojai sužino apie vandens apytakos ratą ir vandens valymą.

Taip pat pateikiama internetinė pasakojimo versija su mokomųjų užrašų rinkiniu – taip siekiama skatinti projektinę veiklą pamokose.

Programėle ir jos internetine versija galima naudotis anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų, italų ir lenkų kalbomis.

Pagrindiniai faktai

Programėlė išleista įgyvendinant vieną iš vandens iniciatyvų.

Lapkričio mėn. viduryje Komisija parengs Europos vandens išteklių apsaugos planą. Plane bus nustatytos vandens politikos kryptys iki 2020 m., patikslinta esama politika ir užpildytos spragos.

Yra ir daugiau vaikams skirtų su aplinkosauga susijusių leidinių, visų pirma labai populiarūs pasakojimai apie Tomą ir Lilę 5–7 metų vaikams (galima rasti čia). 2001–2011 m. išleista dešimt pasakojimų ir ES išplatinta beveik 2 mln. egzempliorių.

Daugiau informacijos

„Apple Store“ –

http://itunes.apple.com/lu/app/zoe-makes-a-splash!/id542684376?mt=8&uo=4

„Google Play“ – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inuistudio.zoemakesasplash

Internetinė versija –

http://ec.europa.eu/environment/pubs/children/zoe/index_en.htm

Asmenys ryšiams:

Joe Hennon, tel. +32 2 295 35 93

Monica Westeren, tel. +32 2 299 18 30


Side Bar