Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel, 25. oktoober 2012

Midagi uut: komisjon käivitab lastesõbraliku keskkonnateemalise rakenduse nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks

Euroopa Komisjon on käivitanud keskkonnateemalise rakenduse, mille võib alla laadida Apple- ja Android-seadmetesse. Zoe Makes a Splash! on interaktiivne digitaalne juturaamat, mis on mõeldud lastele vanuses 7–11 ja mille võib tasuta alla laadida. Rakendus jutustab loo kahest uudishimulikust lapsest, kellele näidatakse, kui tähtis on vesi ühiskonna jaoks. Laste giid on kõnelev konn, kes hoiatab neid ka saastunud vee mõju eest ja näitab, kuidas seda on võimalik vältida. Lõbusad animatsioonid ja interaktiivsed võimalused vahelduvad tõsisemate õpetlike lõikudega, mille käigus on kasutajatel võimalik saada teadmisi veeringest ja -käitlusest.

Saadaval on ka jutu veebiversioon koos õpetajatele mõeldud märkustega, et soodustada projektipõhist tegevust koolitunnis.

Rakendus ja selle veebiversioon on saadaval inglise, prantsuse, saksa, hispaania, itaalia ja poola keeles.

Taustteave

Kõnealune rakendus on üks mitmest veealasest algatusest.

Komisjon esitab novembri keskpaigaks Euroopa veevarude kaitsmise kava. Selle kava eesmärk on juhtida veemajanduspoliitika kujundamist aastani 2020, täiustada olemasolevat poliitikat ja täita mis tahes lünki.

Laste jaoks on olemas ka mitmeid muid keskkonnaalaseid trükiseid, eelkõige tuleks nimetada 5–7aastastele mõeldud äärmiselt edukaid Tomi ja Lila jutte (saadaval siin). Aastatel 2001–2011 on ilmunud kümme väljaannet ja kogu ELis on neid müüdud ligikaudu kaks miljonit eksemplari.

Lisateave:

Apple'i kauplus:

http://itunes.apple.com/lu/app/zoe-makes-a-splash!/id542684376?mt=8&uo=4

Google'i mäng: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inuistudio.zoemakesasplash

Veebiversioon:

http://ec.europa.eu/environment/pubs/children/zoe/index_en.htm

Kontaktisikud:

Joe Hennon (+32 2 295 35 93)

Monica Westeren (+32 2 299 18 30)


Side Bar