Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel, 19. oktoober 2012

Toodete turult kõrvaldamist saab kontrollida mõne hiireklikiga

Täna käivitati Brüsselis uus rahvusvaheline portaal, mis võimaldab ametiasutustel kogu maailmas vahetada teavet turult kõrvaldatud ohtlike toodete kohta. Toodete turult kõrvaldamist käsitlev portaal – „Global Recalls Portal” – on projekt, mida on üheskoos arendanud EL ja OECD riigid, sealhulgas USA, Austraalia ja Kanada. Rahvusvahelise tooteohutuse nädala raames osalesid portaali avamisel Euroopa Komisjoni tervise- ja tarbijaküsimuste peadirektoraadi (SANCO) peadirektor Paola Testori Coggi, OECD asepeasekretär Rintaro Tamaki ja USA tarbekaupade ohutuse komisjoni esimees Inez Tenenbaum.

Tarbijad ostavad järjest rohkem otse maailmaturult, seda nii füüsiliselt kui ka veebi kaudu. Sellel laiemal globaalsel turul soovitakse olla kindlad, et ükski ohtlik toode ei ole turule lipsanud. Kuidas olla kindel, et väljaspool ELi toodetud beebi kandekott või jalgratas vastab Euroopa ja rahvusvahelistele ohutusnõuetele? Seda võibki nüüd vaadata toodete turult kõrvaldamise portaalist „Global Recalls”. Kuna aastas esitatakse hinnanguliselt 3000 turult kõrvaldamise teadet, siis on tarbijatel, ettevõtetel ja ametiasutustel nüüd juurdepääs märkimisväärsele infohulgale turult kõrvaldatud toodete kohta. Seda teavet täiendavad regulaarselt ELi, USA, Kanada ja Austraalia ametiasutused. EL kasutab selleks kiiret teabevahetussüsteemi RAPEX, mis mis on ette nähtud toiduks mittekasutatavate toodete jaoks.

Kõnealune portaal, kust on lihtne andmeid otsida, aitab suurendada tarbijate ohutust kogu maailmas ning lisab tarbijate teadlikkust ja kindlust ostude tegemisel üle maailma.

SANCO peadirektor Paola Testori Coggi, OECD asepeasekretär Rintaro Tamaki ja USA tarbekaupade ohutuse komisjoni esimees Inez Tenenbaum väljendasid oma rahulolu portaaliga, mis aitab vahetada teavet ning tõhustada tarbijaõiguste kaitset globaalsel turul. Nad olid ühel meelel, et see uus andmekogum võimaldab valitsusasutustel, tarbijatel ja ettevõtetel otsida paremini teavet tarbekaupade turult kõrvaldamise kohta terves maailmas. Toodete ohutusega seotud küsimusi on lihtsam lahendada ühendatud jõududega. Nii ettevõtteid kui ka tarbijaid kehutati portaali „Global Recalls” regulaarselt kasutama. Samuti kutsuti portaalis osalema kõiki maailma riike, et katta võimalikult suur turg.

Portaali kohta vaata täpsemalt: globalrecalls.oecd.org/

Jälgi meid Twitteris: https://twitter.com/EU_Consumer

MEMO/12/791

Kontaktisikud:

Frédéric Vincent (+32 2 298 71 66)

Aikaterini Apostola (+32 2 298 76 24)


Side Bar