Navigation path

Left navigation

Additional tools

EIROPAS KOMISIJA

Paziņojums presei

Briselē/Groningena, 2012. gada 19. oktobrī

Paziņoti izcilākie hiti – desmitās "European Border Breakers" balvas ieguvēji

Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu un Eiropas mūzikas festivāla "Eurosonic Noorderslag" rīkotāji šodien paziņoja 2013. gada "European Border Breakers" balvas ieguvējus, kura tiek piešķirta labākajiem jaunajiem talantiem Eiropas popmūzikā.

2013. gada balvas ieguvēji, kuri ar savu pirmo starptautiski izlaisto mūzikas albumu ir guvuši panākumus ārpus pašu valsts, ir:

"Mūzika ir universāla valoda, kas saviļņo miljardiem cilvēku neatkarīgi no viņu tautības vai aroda. Visiem nominētajiem balvas ieguvējiem piemīt talants un enerģija, ar ko dalīties ar citiem, kā arī tas noslēpumainais elements, kas viņu mūziku dara pievilcīgu dažādu valstu klausītājiem. Es ceru, ka šī balva iedvesmos arī citus māksliniekus domāt neordināri un apgūt jaunus tirgus," teica Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu.

Balvu var saņemt mākslinieki, kuri ar savu pirmo starptautiski izlaisto mūzikas albumu Eiropā no 2011. gada 1. augusta līdz 2012. gada 31. jūlijam ir guvuši lielus panākumus ārpus pašu valsts. Balvas ieguvējus izraugās mūzikas tirgus analīzes uzņēmums Nielsen Music Control, kurš ņem vērā pārdošanas apjomu, raidlaiku ēterā un balsojumu Eiropas Raidorganizāciju apvienības radiostaciju aptaujās un Eiropas Talantu apmaiņas programmas festivālos.

Vispārīga informācija

Balvas tiks pasniegtas televīzijas ceremonijā, ko vadīs mūziķis un TV raidījumu vadītājs Jools Holland, festivālā "Eurosonic Noorderslag" Nīderlandes pilsētā Groningenē 2013. gada 9. janvārī. Balvu pasniegšanas ceremonija, kā arī balvu ieguvēju uzstāšanās, tiks pārraidīta Nīderlandes Valsts televīzijā (NTR) un ar TV kanālu un radiostaciju starpniecību – arī citās Eiropas valstīs.

Turklāt viens no uzvarētājiem saņems "Publikas simpātiju balvu". Laikposmā no 1. novembra līdz 21. decembrim varēs nobalsot par savu mīļāko mākslinieku tīmekļa vietnē www.ebba-awards.eu. Piedaloties balsošanā, būs iespēja izlozēt ielūgumu uz balvu pasniegšanas ceremoniju.

Līdz šim "European Border Breakers" balvu ir saņēmusi Adele, The Baseballs, The Dø, KT Tunstall, Tokio Hotel, The Ting Tings, Lykke Li, The Scripts, Milow, Katie Melua, Mumford and Sons, Selah Sue, Swedish House Mafia un Caro Emerald.

Jau desmito gadu balvas tiek finansētas no ES programmas "Kultūra", un tās tiks pasniegtas festivāla "Eurosonic Noorderslag" ietvaros sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju apvienību. Balvu piešķiršanu atbalsta Buma Cultuur, SNN, Nīderlandes Izglītības, Kultūras un zinātnes ministrija, Groningenas province, Groningenas pilsēta un Eiropas Mūzikas birojs.

Festivāls "Eurosonic Noorderslag" ir lielākais mūzikas saiets Eiropā, kura mērķis ir popularizēt Eiropas mūzikas izplatīšanu. "Eurosonic Noorderslag" arī organizē Eiropas Talantu apmaiņas programmu, ar kuru tiek atbalstītas talantīgu Eiropas mākslinieku uzstāšanās Eiropas vasaras festivālos. Turklāt tas nodrošina Eiropas mūzikas biznesā nodarbināto personu apmācību un sekmē Eiropas mūzikas nozares attīstību.

Eiropas mūzikas nozare kā viena no kultūras un radošajām nozarēm ievērojami veicina izaugsmi un nodarbinātību, nodrošinot darbvietas līdz pat 8,5 miljoniem cilvēku Eiropas Savienībā, un tās apgrozījums ir 4,5 % no ES IKP. Eiropas Savienībā ierakstītās mūzikas tirgus kopējā vērtība ir aptuveni 6 miljardi eiro gadā. Eiropas mūzikas ierakstu tirgus veido aptuveni vienu piekto daļu no pasaules mūzikas tirgus, kura vērtība ir gandrīz 30 miljardi eiro.

Papildu informācija

Balvas tīmekļa vietne: www.ebba-awards.eu

Eiropas Komisija: http://ec.europa.eu/culture

Andrulas Vasiliu tīmekļa vietne

Andrula Vasiliu Tviterī: @VassiliouEU

Kontaktpersonas:

Dennis Abbott (+32 2 295 92 58); Twitter: @DennisAbbott

Dina Avraam (+32 2 295 96 67)

Festivālā "Eurosonic Noorderslag":

Marije Jansen (+31 6 55 80 27 82)


Side Bar