Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel/Groningen, 19. oktoober 2012

Teatati 10. Euroopa popmuusikaauhinna (European Border Breakers Award) laureaadid

Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri, mitmekeelsuse ja noorsoo volinik Androulla Vassiliou ning Euroopa muusikafestival Eurosonic Noorderslag andsid täna teada European Border Breakers Award 2013 võitjad. Selle auhinnaga autasustatakse uusi tipptalente Euroopa popmuusikas.

2013. aasta võitjad, kes on oma esimese rahvusvahelise albumiga saavutanud edu väljaspool koduriigi piire, on järgmised:

„Muusika on universaalne keel, mis puudutab miljoneid inimesi, sõltumata nende rahvusest või taustast. Kõik meie võitjad on andekad ja neil on energiat, mida jagada. Lisaks on neil olemas veel see miski, mis viib nende muusika teistes riikides elavate fännideni. Ma loodan, et auhinnad innustavad ka teisi artiste suuremalt mõtlema ja uutele turgudele läbi murdma”, sõnas Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri, mitmekeelsuse ja noorsoo volinik Androulla Vassiliou.

Auhinnale kandideerimiseks pidid artistid ajavahemikul 1. augustist 2011 kuni 31. juulini 2012 avaldatud esimese rahvusvahelise albumiga saavutama edu väljaspool koduriigi piire. Võitjad valib muusikaturu analüütik Nielsen Music Control plaadimüügi numbrite ja raadios esitamise sageduse alusel. Arvesse võetakse ka Euroopa talendivahetusprogrammis (ETEP) osalevate Euroopa Ringhäälinguliidu (EBU) raadiojaamade ja festivalide antud hääli.

Taust

Võitjaid autasustatakse 9. jaanuaril 2013 Madalmaades Groningenis toimuval Eurosonic Noorderslag festivalil, mis kantakse üle televisioonis ning mida juhib TV saatejuht ja muusik Jools Holland. Tseremoonia, kus esitatakse võidunumbreid, kannab üle Hollandi riiklik televisioon (NTR) ning telekanalid ja raadiojaamad edastavad seda kogu Euroopas.

Üks võitjatest saab ka publikupreemia. Alates 1. novembrist kuni 21. detsembrini saavad vaatajad anda hääli oma lemmikule aadressil www.ebba-awards.eu. Hääletajate vahel loositakse välja reis auhinnatseremooniale.

Eelmiste EBBA laureaatide hulgas on Adele, The Baseballs, The Dø, KT Tunstall, Tokio Hotel, The Ting Tings, Lykke Li, The Scripts, Milow, Katie Melua, Mumford and Sons, Selah Sue, Swedish House Mafia ning Caro Emerald.

Auhindu jagatakse juba kümnendat aastat, neid rahastatakse ELi programmist „Kultuur” ja nende kätteandmist korraldab Eurosonic Noorderslag koostöös EBUga. Auhindu toetavad Buma Cultuur, SNN, Madalamaade haridus-, kultuuri ja teadusministeerium, Groningeni maakond, Groningeni linn ja European Music Office.

Eurosonic Noorderslag on Euroopa suurim muusikakonverents ja festival, mille eesmärk on Euroopa muusika levitamine. Eurosonic Noorderslag korraldab ka Euroopa talendivahetusprogrammi (ETEP), mis toetab andekate Euroopa artistide esinemisi suvefestivalidel kogu Euroopas. Samuti koolitab ta Euroopa muusikaäris töötavaid inimesi ja aitab kaasa Euroopa muusikatööstuse arengule.

Euroopa muusikaäri panus majanduskasvu ja töökohtade loomisele on märkimisväärne, kuna see on osa kultuuri- ja loomesektorist, mis annab tööd kuni 8,5 miljonile inimesele ELis ning kuni 4,5% Euroopa SKPst. ELi muusikasalvestite turu koguväärtus on umbes 6 miljardit eurot aastas ning see moodustab umbes viiendiku Euroopa kogu muusikaturust, mille väärtus ulatub ligi 30 miljardi euroni.

Lisateave

Auhindade veebisait: www.ebba-awards.eu

Euroopa Komisjon: http://ec.europa.eu/culture

Androulla Vassiliou's website

Jälgi Androulla Vassiliout Twitteris @VassiliouEU

Kontaktisikud:

Dennis Abbott (+32 2 295 92 58); Twitter: @DennisAbbott

Dina Avraam (+32 2 295 96 67)

Eurosonic Noorderslagi kontaktisik:

Marije Jansen (+31 6 55 80 27 82)


Side Bar