Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

2012 m. spalio 5 d., Briuselis

„Open days 2012“. ES regioninės politikos stiprinimas – Europos ekonomikos augimo pamatas

Šiuo nelengvu metu minimas visame pasaulyje didžiausio kasmečio regionų ir miestų vystymuisi skirto renginio dešimtmetis. Derybos dėl ES biudžeto artėja prie pabaigos, o didžiausios struktūrinių fondų veiklos reformos kaip tik svarstomos. Daugiau nei 6 000 regioninių atstovų iš visos Europos prisijungs prie raginimo įgyvendinti tvirtą regioninę politiką, o šį užmojį turėtų atitikti ir biudžetas.

Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy, Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas pradės keturių dienų debatus ir diskusijas. Aukšto lygio viešose diskusijose apie pagrindinį ES sanglaudos politikos vaidmenį investuojant į Europos ekonomikos atsigavimą ir įgyvendinant strategijos „Europa 2020“ tikslus dalyvaus renginį globojantys už regioninę politiką atsakingas Komisijos narys Johannesas Hahnas ir Regionų komiteto pirmininkas Ramónas Luisas Valcárcelis.

Komisijos narys J. Hahnas sakė: „Renginys „Open days 2012“ vyksta mūsų politikos ateičiai lemiamu metu. Mūsų regioniniai partneriai turi galimybę išsakyti savo nuomonę šiuo lemiamu laikotarpiu. Komisija pristatė savo pasiūlymą ir yra pasiryžusi jį ginti. Mes turime puikią priemonę kovai su rizika ir esame pasirengę padėti kiekvienam ES regionui daryti tą patį. Tačiau mums reikia realistiško biudžeto, kad ES lėšos galėtų būti panaudojamos ekonomikos augimui skatinti ir, svarbiausia, naujoms darbo vietoms kurti, bei vilties.“

Regionų komiteto pirmininkas R. L. Valcárcelis pridūrė: „Krizės neįveiksime, o ekonomika neatsigaus be tvirtos sanglaudos politikos, taikomos visiems ES regionams. Tokiu nelengvu etapu, vykstant diskusijoms dėl ES biudžeto, renginys „Open Days“ padės atskleisti viso to svarbą, bus pateikta konkrečių pavyzdžių, kaip regionai ir miestai remia tvarų ekonomikos augimą per struktūrinius fondus. Regionų komitetui šis renginys taip pat suteikia progą pademonstruoti savo intensyvios tinklų kūrimo ir stebėsenos veiklos, kuria siekiama gerinti strategijos „Europa 2020“ tikslų įgyvendinimą, rezultatus.“

Renginyje „Open Days“ bus pademonstruoti ES regioninės politikos rezultatai.

Mūsų vertinimu, ES daug nuveikė paskiriant lėšas tiems, kam jų labiausiai reikia, – ES investicijomis buvo finansuoti mažiausiai 56 000 MVĮ.

Drauge su J. M. Barroso iniciatyva pasiekta, kad 460 000 jaunuolių dalyvavo programose nedarbui įveikti.

450 000 darbo vietų sukūrė įmonės, kurioms ES struktūrinių fondų lėšos skiriamos nuo 2007 m.

„Open Days“ padės apibrėžti šios politikos srities ateitį: regioninės politikos atstovai dalyvaus daugiau nei 100 seminarų ir praktinių mokymų, kurių šūkis – „Europos regionai ir miestai gali daug pasiekti“. Didžiausias dėmesys bus skiriamas tokiems 2014–2020 m. finansavimo laikotarpio prioritetams:

  • pažangus ir ekologiškas augimas, skatinant inovacijas, mokslinius tyrimus ir vystymąsi;

  • pagalba MVĮ;

  • teritorinis bendradarbiavimas;

  • konkretūs rezultatai ir jų vertinimas siekiant veiksmingesnės strateginės politikos.

Svarbiausi renginiai

Regionų komiteto pirmininkas R. L. Valcárcelis ir Europos Komisijos narys J. Hahnas: viešoji diskusija spalio 8 d., 14:30.

Už regioninę politiką atsakingas Komisijos narys J. Hahnas dalyvaus viešose apskritojo stalo diskusijose „Stipri regioninė politika kaip ES biudžeto investicijų atšaka“, vyksiančiose spalio 9 d., 8:30–9:30 (Schumano posėdžių salė, Berlaymont‘o pastatas).

Už konkurenciją atsakingas Europos Komisijos Pirmininko pavaduotojas Joaquinas Almúnia ir Europos Komisijos narys J. Hahnas surengs aukšto lygio debatus apie konkurenciją, valstybės pagalbą ir regionų vystymąsi: Albert‘o Borchette centras, spalio 11 d., ketvirtadienis, 10 val., 0A salė.

2013 m. apdovanojimai „RegioStars“: Penkiose kategorijose konkuruojantys 27 projektai – puikaus inovatyvaus regionuose nuveikto darbo pavyzdys. Pristato Europos Komisijos narys J. Hahnas Regionų komitete spalio 9 d. 16 val.

Ekspertai iš visos Europos skaitys paskaitas ir ves seminarus „Open days“ universitete.

Šiųmetinėje „Susitikimo vietoje“, už kurią atsakingas Regionų komitetas, daugiausia dėmesio bus skiriama „Bendruomenės inicijuojamai vietos plėtrai“: bus surengta 16 praktinių seminarų, kuriuose bus nagrinėjama ši nauja koncepcija vykdant miestų ir vietos plėtrą po 2013 m. Taip pat bus surengta dešimties menininkų darbų paroda tema „OPEN DAYS dešimtmetis“ ir paroda apie Europos regioninės plėtros fondo finansuojamą programą INTERREG IVC.

Be seminarų Briuselyje, nuo rugsėjo iki lapkričio mėn. visose 27 ES valstybėse narėse ir kitose 11 šalių, įskaitant Bosniją ir Hercegoviną, Kroatiją, Islandiją, Juodkalniją, Norvegiją, Serbiją, Šveicariją ir Turkiją, planuojama surengti daugiau nei 350 vietos renginių tema „Europa mano regione ir mieste“.

Daugiau informacijos:

www.opendays.europa.eu

@EU_Regional / @EU_CoR: #euopendays – Visos nuotraukos bus patalpintos

Flickr

Program dla mediów

Regional Partnerships

Asmenys ryšiams:

Shirin Wheeler (+32 2 296 65 65)

Annemarie Huber (+32 2 299 33 10)


Side Bar