Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

2012 m. spalio 4 d., Briuselis

Skaitmeninė darbotvarkė. ES kibernetinio saugumo pratybose jėgas suvienijo didieji bankai, telekomunikacijų bendrovės ir vyriausybės

Šiandien visoje Europoje vykstančiose visos dienos trukmės imitacinėse pratybose šimtai ES kibernetinio saugumo ekspertų išbandys, ar yra pasirengę kibernetinėms atakoms. Pratybos „Cyber Europe 2012“ apims imituotą paskirstytųjų atakų, kuriomis siekiama nutraukti paslaugų teikimą (angl. Distributed Denial of Service), kampaniją, per kurią 400 Europos ekspertų iš didžiųjų finansinių institucijų, telekomunikacijų bendrovių, interneto paslaugų teikėjų ir vietos bei nacionalinių valdžios institucijų turės atremti daugiau kaip 1200 pavienių kibernetinių incidentų (įskaitant daugiau kaip 30 000 elektroninių laiškų). Šiomis pratybomis išbandoma, kaip jie reaguotų ir bendradarbiautų, jei prieš viešąsias interneto svetaines ir didžiųjų Europos bankų kompiuterines sistemas būtų surengtos ilgalaikės atakos. Jei tokia ataka būtų tikra, ji paralyžiuotų milijonų piliečių ir įmonių veiklą visoje Europoje ir pridarytų milijoninės žalos ES ekonomikai.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes sakė: „ES kibernetinio saugumo pratybose bankai ir interneto bendrovės dalyvauja pirmą kartą. Bendradarbiauti būtina, nes kibernetinės atakos įgauna vis didesnį mastą ir tampa vis sudėtingesnės. Šiandieninių pratybų esmė – suvienyti visos Europos pajėgas ir užtikrinti interneto bei kitos svarbiausios infrastruktūros veikimą.“

Kibernetiniai incidentai tampa vis dažnesni. 2011 m. internetinių atakų padaugėjo 36 %. Įmonių duomenimis, nuo 2007 m. iki 2010 m. finansinį poveikį turinčių saugumo incidentų skaičius išaugo keturgubai (nuo 5 % 2007 m. iki 20 % 2010 m.).

Pasaulio ekonomikos forumo ekspertai prognozuoja10 % tikimybę, kad per kitą dešimtmetį įvyks didelis ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros incidentas, kurio ekonominė žala būtų 200 mlrd. eurų.

Pagrindiniai faktai

Per šias teorinio modeliavimo pratybas tikrųjų ypatingos svarbos informacinių infrastruktūrų charakteristikos ir veikimas imituojami uždaroje sistemoje. Jokia tikra infrastruktūra nenaudojama. Pirmomis dienomis po pratybų Europos tinklų ir informacijos apsaugos agentūros (angl. ENISA) ekspertai pateiks pirminius pratybų rezultatus, o išsami ataskaita bus parengta iki šių metų pabaigos.

„Cyber Europe 2012“ – antros valstybių narių, Komisijos ir ENISA organizuojamos kibernetines atakas imituojančios ES masto pratybos – vyksta Europos kibernetinio saugumo mėnesį. Šiemet šios pratybos daug platesnio ir didesnio masto negu pirmosios 2010 m. pratybos (IP/10/1459).

Europos institucijos, siekdamos apsisaugoti nuo kibernetinės grėsmės ir incidentų, taip pat ką tik įsteigė savo kompiuterinių incidentų tyrimo tarnybą (žr. IP/12/949). Europos Komisija ir Europos išorės veiksmų tarnyba ketina iki 2012 m. pabaigos pateikti išsamią kibernetinio saugumo strategiją. Pagrindinis strategijos elementas bus teisės akto pasiūlymas, kuriuo siekiama pagerinti tinklų ir informacijos saugumą visoje ES. Pasiūlyme bus nustatytas valstybių narių bendradarbiavimo mechanizmas ir saugumo reikalavimai privačiajam sektoriui. Rengdama strategiją Komisija šiuo metu konsultuojasi su vyriausybėmis, įmonėmis ir vartotojais dėl tinklų ir informacijos sistemų, taip pat ir interneto, saugumo (žr. IP/12/818). Šios konsultacijos vyks iki spalio 15 d.

Naudingos nuorodos

ES tinklų ir informacijos saugumo politika

ENISA interneto svetainė

Skaitmeninės darbotvarkės svetainė

Išsakykite savo nuomonę

Raktinis žodis #CyberEurope12

Neelie Kroes interneto svetainė

Neelie Kroes paskyra tinkle Twitter

Asmenys ryšiams:

Ryan Heath (+32 2 296 17 16), Twitter: http://twitter.com/RyanHeathEU

Linda Cain (+32 2 299 90 19)


Side Bar