Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

„Galileo“ palydovams – Europos vaikų vardai

Briuselis, 2011 m. rugsėjo 1 d. Vaikų, kurie taps visose valstybėse narėse rengiamo piešinių konkurso „Kosmosas ir aeronautika“ nugalėtojais, vardais bus pavadinti programos „Galileo“ palydovai. Pirmieji du palydovai, kuriuos ketinama paleisti spalio 20 d., bus pavadinti vaikų iš Belgijos ir Bulgarijos, kuriose konkursas jau įvyko1, vardais – „Thijs“ ir „Natalia“. Šiandien Europos Komisija skelbia konkursą likusiose 25 valstybėse narėse, o nugalėtojų vardais bus pavadinti iki 2019 m. planuojami paleisti palydovai. Konkurse gali dalyvauti 9–11 m. vaikai.

Už įmones ir pramonės politiką atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani sakė: „Intensyvėjant palydovinei navigacijai, kosmoso tyrinėjimams ir stebėjimui, kosminė erdvė tampa vis svarbesniu piliečių ir ekonomikos ateities aspektu. Norime, kad vaikai parodytų savo kūrybiškumą ir nuo mažumės domėtųsi kosmosu ir jo teikiamomis galimybėmis. 27 konkurso laureatai gaus unikalią dovaną – jų vardais bus pavadinti palydovai.“

Nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 15 d. vyksiančiame konkurse kviečiami dalyvauti ES valstybėse narėse gyvenantys vaikai, gimę 2000–2002 m. (t. y. tada, kai pradėta įgyvendinti programa „Galileo“). Jie turi nupiešti piešinį kosmoso ir aeronautikos tema ir nuskenuotą arba nufotografuotą skaitmeniniu fotoaparatu įkelti į konkurso svetainę. Kiekvienos šalies nacionalinė vertinimo komisija išrinks konkurso nugalėtoją, kurio vardu bus pavadintas vienas iš „Galileo“ palydovų. Nuo 2012 m. palydovai bus paleidžiami reguliariai. Ilgainiui jų turėtų būti 30. Konkurso nugalėtojų vardai palydovams bus suteikiami valstybių narių pavadinimų, parašytų nacionalinėmis kalbomis, abėcėlės tvarka.

Konkursas valstybėse narėse viešinamas įvairiais būdais: skelbiami pranešimai spaudai, apie jį pranešama spaudos konferencijose, su švietimu susijusiose svetainėse, siunčiami pranešimai mokykloms ir mokytojų asociacijoms. Taip siekiama paskatinti moksleivius domėtis, o mokytojams suteikti papildomos medžiagos apie kosmosą ir palydovinę navigaciją.

Daugiau informacijos apie konkursą: http://www.galileocontest.eu.

Pagrindiniai faktai

Programa „Galileo“ – Europos žingsnis į palydovinės navigacijos sritį. Pagal šią programą diegiama visuotinės palydovinės navigacijos sistema, panaši į GPS sistemą. Palydovinės navigacijos taikmenų reikšmė tiek įmonėms, tiek piliečiams nuolat didėja, todėl programa „Galileo“ siekiama užtikrinti Europos autonomiškumą šioje svarbioje srityje ir minėtų taikmenų prieinamumą.

Manoma, kad per 20 metų „Galileo“ nauda Europos ekonomikai, t. y. papildomos pramonės pajamos ir visuomeninė bei socialinė nauda, sieks 90 mlrd. EUR, o kur dar nauda dėl įgyto autonomiškumo.

Nuo 2014–2016 m. pagal programą „Galileo“ bus teikiamos trys pirmosios paslaugos, kurioms bus naudojama pirminė 24 palydovų sistema: pirminės atvirosios paslaugos (2014 m.), pirminės paslaugos valstybinėms institucijoms (2016 m.) ir pirminės paieškos ir gelbėjimo paslaugos (2014 m.). Vėliau, naudojant du koduotus signalus, bus teikiamos komercinės paslaugos, kad būtų pasiektas didesnis duomenų pralaidumas ir patvirtintų duomenų tikslumas.

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos apie „Galileo“:

http://ec.europa.eu/enterprise/policies/satnav/galileo

Asmenys ryšiams:

Carlo Corazza, tel. +32 2 295 17 52

Andrea Maresi, tel. +32 2 299 04 03

1 :

Belgijos konkursas,

Bulgarijos konkursas.


Side Bar