Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE

Euroopa Komisjon – Pressiteade

Euroopa Komisjon nimetab ametisse Eesti esinduse uue juhi

Brüssel, 26. august 2011. 1. septembril astub ametisse Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uus juht Hannes Rumm.

Hannes Rumm oli siiani Riigikogu liige. Varem on ta töötanud rahvusvahelises ettevõtluses ja ajakirjanduses. Ta lõpetas 1994. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajakirjanduse erialal.

Hannes Rumm töötas mitme ajakirjandusväljaande juures enne Riigikantselei Euroopa Liidu Infosekretariaadi juhatajaks saamist 2001. aastal. 2004. aastal pöördus ta tagasi erasektorisse, asudes ametisse OÜ Media Focus juhatajana. Aastail 2007–2011 kuulus ta Riigikogusse Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmena ning osales põhiseaduskomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni tegevuses.

2009.–2011. aastal nõustas Hannes Rumm välismaise eksperdina Armeenia valitsust kommunikatsioonistrateegia väljatöötamise ja ELi partnerluspoliitikas osalemise küsimustes. Ta aitas Armeenial rajada ka ELi teabekeskuste võrku. Hannes Rumm on olnud Tallinna Linnavolikogu kahe koosseisu liige.

Hannes Rummi laialdased kogemused aitavad Eesti esindusel täita keskset rolli Eesti elanike ja meedia teavitamisel ning arendada Euroopa Komisjoni suhteid riigi- ja kohaliku tasandi asutuste ja muude sidusrühmadega.

Taust

Euroopa Komisjonil on esindused igas ELi liikmesriigis. Nad esindavad komisjoni liikmesriigis, tegeledes kohaliku ajakirjanduse ja avalikkuse teavitamisega tema poliitikast ning komisjoni teavitamisega olukorrast riigis.

Kontaktisikud:

Matthew Newman (+32 2 296 24 06)

Mina Andreeva (+32 2 299 13 82)


Side Bar