Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Komisija piešķir pēdējos „Galileo” līgumus

Brisele, 2011. gada 22. jūnijs. Eiropas Kosmosa aģentūra Eiropas Komisijas vārdā pulksten 16.00 prestižajā kosmonautikas gadatirgū Le Bourget Parīzē parakstīs pēdējos divus no sešiem Eiropas globālās satelītnavigācijas sistēmas „Galileo” līgumiem. Abu līgumu kopējā vērtība ir 355 miljoni eiro. Līgums, kas parakstīts ar „Thales Alenia Space” (Francija) par 281 miljonu eiro, nodrošina navigācijas informācijas formatēšanu, kas vajadzīga, lai satelīti varētu informāciju pārraidīt. Ar „Astrium” (Apvienotā Karaliste) parakstītais 73,5 miljonus vērtais līgums attiecas uz satelītu darbību, tostarp to apkopi un pareizu pozicionēšanu orbītā. Parakstīt šos līgumus ir svarīgi, lai 2014. gadā varētu sākt triju sākotnējo „Galileo” pakalpojumu sniegšanu:

1) brīvi pieejamais atklātā pakalpojuma pamatsignāls, kuru var izmantot ikviens,

2) publiskais regulētais pakalpojums, kas ietver divus šifrētos signālus, kuriem iespējams piekļūt ierobežotam lietotāju lokam, piemēram, valsts iestādēm, un

3) meklēšanas un glābšanas pakalpojums, kas izmantojams meklēšanai humanitārās un glābšanas darbībās.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniekam, uzņēmējdarbības un rūpniecības politikas komisāram Antonio Tajāni „līgumu piešķiršana Francijas un Apvienotās Karalistes uzņēmumiem vēl reizi akcentē to, ka norit īstena Eiropas pārrobežu sadarbība — „Galileo”. Līgumu parakstīšana iezīmē stingrās iepirkuma procedūras pabeigšanu un jauna „Galileo” posma sākumu. Procedūra ir stingra, tāpēc ka uzstāju uz izmaksu samazinājumu, kad vien programmā „Galileo” tas iespējams. Jauns „Galileo” posms, tāpēc ka tagad patiešām esam tuvu tam, lai sāktu izmantot infrastruktūru, kura nodrošinās svarīgo pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem 2014. gadā. Mēs visi ar nepacietību gaidām pirmo divu „Galileo” satelītu palaišanu 20. oktobrī no Francijas Gviānas kosmodroma.”

Priekšvēsture

„Galileo” pilnīgai darbībai nepieciešamo pakalpojumu iepirkumā paredzēts piešķirt sešus līgumus. 2010. gada janvārī piešķirti trīs līgumi, lai nodrošinātu sistēmas inženiertehniskos risinājumus, satelītus un starta iekārtas (skat. IP/10/7). Ceturtais līgums par kosmosa un zemes infrastruktūras darbību parakstīts 2010. gada oktobrī Briselē ar „SpaceOpal” (IP/10/1382).

„Galileo” pakalpojumi būs noderīgi daudzos Eiropas ekonomikas sektoros. Elektrotīklu darbībā, transportlīdzekļu parka vadības uzņēmumos, finanšu darījumos, kuģniecībā, glābšanas operācijās, miera uzturēšanas operācijās tiks izmantots brīvi pieejamais atklātais pakalpojums, publiskais regulētais pakalpojums un meklēšanas un glābšanas pakalpojums.

Turklāt „Galileo” ļaus Eiropai kļūt neatkarīgai tehnoloģiju ziņā, kas kļūst arvien būtiskākas cita starpā tādās jomās kā elektrosadale un telekomunikāciju tīkli. Nerēķinot priekšrocības, ko nodrošina neatkarība, paredzams, ka „Galileo” Eiropas ekonomikā 20 gados ienesīs papildu 60 miljardus eiro rūpniecībai un nodrošinās publiskus un sociālus ieguvumus.

Ar sākotnējo 18 satelītu konstelāciju 2014./2015. gadā „Galileo” sniegs trīs sākotnējos pakalpojumus: sākotnējo atklāto pakalpojumu, sākotnējo publisko regulēto pakalpojumu un sākotnējo meklēšanas un glābšanas pakalpojumu. Papildu pakalpojumi, kas tiks sniegti vēlāk, aptvers komercpakalpojumus, kuri apvieno divus šifrētus signālus lielākai datu caurplūdei un precīzākiem autentificētajiem datiem.

EGNOS (Eiropas Ģeostacionārās navigācijas pārklājuma dienests) ir Eiropas GPS signālu pastiprināšanas reģionālā sistēma. Šis dienests ir „Galileo” priekštecis. EGNOS atklātais pakalpojums darbojas kopš 2009. gada oktobra, un nesen Komisija sāka piedāvāt EGNOS „dzīvības drošības” pakalpojumu aviācijas nozarei (skat. IP/11/247).

Kontaktpersonas

Carlo Corazza (+32 2 295 17 52)

Andrea Maresi (+32 2 299 04 03)


Side Bar