Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Digitalizācijas programma. Konkursa "Labākais bērniem paredzētais tiešsaistes saturs" uzvarētāji

Briselē, 2011. gada 17. jūnijā. – Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa, kas atbild par digitalizācijas programmu, ir pasniegusi balvas par labāko tiešsaistes saturu, intelektu attīstošām spēlēm, interaktīviem tiešsaistes žurnāliem un tīmekļa lapām, kuru mērķauditorija ir bērni līdz 12 gadu vecumam. Konkursa "Labākais bērniem paredzētais tiešsaistes saturs" laikā Komisijai un Drošāka interneta centriem 14 valstīs tika iesniegti 780 projekti ar mērķi veicināt kvalitatīva satura radīšanu un pievērst lielāku uzmanību bērniem paredzētā tiešsaistes satura potenciālam. Šajā pirmajā konkursā varēja piedalīties jaunieši un pieaugušie, NVO, publiskās organizācijas un komercorganizācijas. Balvas saņēma trīs uzvarētāji katrā no divām kategorijām (jaunieši un pieaugušie). Uzvarēja Beļģijas, Nīderlandes, Polijas un Vācijas pārstāvji.

Lai gan internetu sāk izmantot aizvien mazāki un mazāki bērni, saskaņā ar EUKidsOnline nesen veikto apsekojumu (IP/10/1368) tikai trešā daļa no 9–12 gadus veciem pusaudžiem uzskata, ka tiešsaistē viņiem ir pieejams pietiekami daudz interesantu lietu. Balvu pasniegšanas ceremonija notika Briselē Digitalizācijas programmas asamblejas laikā. Saskaņā ar Eiropas digitalizācijas programmas mērķiem Komisija ir apņēmusies palīdzēt vecākiem un bērniem justies droši tiešsaistē (sk. IP/10/581, MEMO/10/199 un MEMO/10/200).

Nēli Krusa skaidroja: "Esmu priecīga, ka tik daudzi pusaudži ir izmantojuši iespēju radīt piemērotu saturu mazākiem bērniem. Es ceru arī, ka turpmāk vairāk pieaugušo un uzņēmumu rūpēsies par to, lai viņu radītais saturs bagātinātu un padarītu pieejamāku bērniem paredzēto interneta daļu."

Šajā gadā Komisija aizsāks iniciatīvu, lai palīdzētu padarīt internetu par drošāku vidi, vienlaikus liekot jauniešiem apzināties savas tiesības un pienākumus tiešsaistē, un pēc iespējas plašāk izmantotu jaunās tehnoloģijas, vienlaikus respektējot gan sevi, gan citus. Komisija turpinās rūpēties arī par to, lai palielinātos kvalitatīva bērniem paredzēta tiešsaistes satura daudzums un lai tas kļūtu pamanāmāks. Šajā nolūkā tā veicinās valodas un kultūras daudzveidību un palīdzēs vecākiem un skolotajiem gūt pārliecību, ka jaunās tehnoloģijas ir noderīgas bērniem.

Uzvarētāji kategorijā "Jaunieši"

Galvenā balva piešķirta www.palkan.de. Tas ir "skolēnu žurnāla" tiešsaistes portāls, kas orientēts uz mācīšanos, sazināšanos starp skolasbiedriem un informēšanu par aktuāliem notikumiem. To izveidojuši Vācijas Bruno-H.-Bürgel-Schule vidusskolas 5. un 6. klases skolēni.

2. vietu ieguvusi vietne www.habbolive.nl. Tā ir vietne, kas veltīta virtuālajai pasaulei Habbo Hotel. Habbolive sniedz Habbo cienītājiem visu jaunāko informāciju par Habbo notiekošo, kā arī piedāvā spēles bērniem. Habbo ir izveidojis Wim Borgerdijn (14), Kimberly Nijzink (15) un Mark Bruil (15) no Nīderlandes.

3. vietu ieguvusi vietne www.superpilot.cba.pl. Tā ir vietne, kas veltīta vispārējas drošības un tiešsaistes drošības jautājumiem un nodrošina vispārīgus mācību palīglīdzekļus un resursus. To ir izveidojusi Aleksandra Anna Klimczak (16) un Wojciech Wiesław Froń (16) no Polijas.

Uzvarētāji kategorijā "Pieaugušie"

Galvenā balva piešķirta www.hetklokhuis.nl. Tā ir izglītojoša un izklaidējoša vietne ar daudzām iespējām izveidot saturu, piemēram, izmantojot SketchMaker un GameMaker. To izveidojusi Nīderlandes izglītojošā televīzijas programma bērniem Hetklokhuis.

2. vietu ieguvusi vietne www.kinderzeitmaschine.de. Tā ir tīmekļa vietne par cilvēces vēsturi, ko kā privātu iniciatīvu izveidojušas Sabine Gruler, Kirsten Wagner un Bianca Bonacci no Vācijas.

3. vietu ieguvusi vietne www.ketnet.be. Tā ir tīmekļa vietne, kuras mērķis ir ļaut bērniem radoši darboties, piemēram, zīmēt vai veidot viktorīnas. To izveidojis flāmu bērnu televīzijas kanāls Ketnet.

Vispārīga informācija

Konkurss par labāko tiešsaistes saturu tika uzsākts 2010. gada oktobrī. Laikposmā starp 2010. gada novembri un 2011. gada aprīli konkurss valstu līmenī norisinājās Beļģijā, Čehijā, Francijā, Grieķijā, Itālijā, Īslandē, Latvijā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Slovēnijā, Spānijā, Vācijā un Ungārijā.

Valstu uzvarētāji tika nominēti Eiropas balvai. Eiropas balvas saņēmējus izraudzījās Eiropas žūrija, ko vadīja Londonas Ekonomikas un politisko zinātņu augstskolas profesore Sonja Livingstone (Sonia Livingstone) un projekta EUKidsOnline koordinators.

Sīkāka informācija

Pretendenti uz Eiropas balvu par labāko bērniem paredzēto tiešsaistes saturu

Sīkāka informācija par EUKidsOnline apsekojumu:

www.eukidsonline.net

Sīkāka informācija par kritērijiem konkursa darbu atlasei un balvu piešķiršanai:

http://ec.europa.eu/information_society/activities/sip/events/competition/index_en.htm

Producing and providing online content for children and young people- an inventory

Drošāka interneta programma:

http://ec.europa.eu/information_society/activities/sip/index_en.htm

Digitalizācijas programmas tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/information_society/digital-agenda/index_en.htm

Nēlī Krusas tīmekļa vietne: http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/kroes/

Nēlī Krusas Twitter sīkziņas: http://twitter.com/neeliekroeseu

Kontaktpersonas :

Jonathan Todd (+32 2 299 41 07)

Linda Cain (+32 2 299 90 19)


Side Bar