Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

Skaitmeninė darbotvarkė. Geriausio vaikams skirto interneto turinio konkurso nugalėtojai

Briuselis, 2011 m. birželio 17 d. Už skaitmeninę darbotvarkę atsakinga Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes apdovanojo geriausio mažesniems nei 12 metų vaikams skirto interneto turinio, intelektinių žaidimų, interaktyvių interneto žurnalų ar svetainių kūrėjus. Komisija ir 14 šalių saugesnio interneto centrai gavo 780 projektus, pateiktus geriausio vaikams skirto interneto turinio konkursui, kuriuo siekiama skatinti kurti kokybišką turinį ir atkreipti dėmesį į galimybes, kurias vaikams teikia internetas. Pirmajame konkurse galėjo dalyvauti jaunimas ir suaugusieji, nevyriausybinės organizacijos, viešojo sektoriaus ir komercinės organizacijos. Buvo apdovanota po tris kiekvienos iš dviejų kategorijų (jaunimo ir suaugusiųjų) nugalėtojus. Nugalėjo Belgijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Lenkijos atstovai.

Neseniai surengto EUKidsOnline tyrimo duomenimis (IP/10/1368), vis jaunesni vaikai ima naršyti internete, tačiau tik vienas iš trijų 9–12 metų amžiaus vaikų mano, kad internete yra pakankamai jiems skirtų naudingų dalykų. Apdovanojimai įteikti Briuselyje vykstančios Skaitmeninės darbotvarkės asamblėjos metu surengtoje ceremonijoje. Įgyvendindama Europos skaitmeninę darbotvarkę, Komisija pasiryžusi padėti tėvams ir vaikams saugiai naršyti internete (žr. IP/10/581, MEMO/10/199 ir MEMO/10/200).

Neelie Kroes sakė: „Džiaugiuosi, kad daug paauglių ryžosi kurti mažesniesiems tinkamą turinį. Tikiuosi, kad daugiau suaugusiųjų ir įmonių kurdami interneto turinį užtikrins, kad internete vaikai rastų vis daugiau naudingų dalykų.“

Dar šiemet Komisija imsis naujos saugesnio interneto iniciatyvos, siekiama, kad jaunimas galėtų sužinoti savo teises ir pareigas internete ir kuo geriau panaudoti naujas technologijas, gerbdamas save ir kitus. Be to, Komisija ir toliau skatins plėtoti kokybišką vaikams skirtą interneto turinį ir suteikti daugiau galimybių juo naudotis, rems kalbų ir kultūrų įvairovę ir padės tėvams bei mokytojams suvokti, kad naujos technologijos gali būti naudingos vaikams.

Nugalėtojai jaunimo kategorijoje

1 prizas. www.palkan.de – mokinių žurnalo forma sukurtas interneto portalas, visų pirma skirtas mokymuisi, bendraamžių bendravimui ir informacijai apie naujausius įvykius. Jį sukūrė Vokietijos Bruno-H.-Bürgel-Schule vidurinės mokyklos penktokai ir šeštokai.

2 prizas. www.habbolive.nl – virtualiajam pasauliui Habbo Hotel skirta interneto svetainė. Besidomintiems Habbo erdve svetainėje Habbolive pateikiama naujausia informacija apie tai, kas vyksta Habbo pasaulyje, ir siūloma žaidimų vaikams. Habbo sukūrė Wimas Borgerdijnas (14 metų), Kimberly Nijzink (15 metų) ir Markas Bruilis (15 metų) iš Nyderlandų.

3 prizas. www.superpilot.cba.pl – bendrai saugai ir saugai internete skirta svetainė, kurioje pateikiama bendrojo lavinimo priemonių ir išteklių. Ją sukūrė Aleksandra Anna Klimczak (16 metų) ir Wojciechas Wiesławas Frońas (16 metų) iš Lenkijos.

Nugalėtojai suaugusiųjų kategorijoje

1 prizas. www.hetklokhuis.nl – linksma lavinamojo pobūdžio svetainė, kurioje suteikiama daug galimybių kurti turinį, pavyzdžiui, naudojantis programomis SketchMaker ir GameMaker. Jį sukūrė vaikams skirta Olandijos šviečiamoji televizijos programa Hetklokhuis.

2 prizas. www.kinderzeitmaschine.de – žmonijos istorijai skirta interneto svetainė, kurią asmenine iniciatyva sukūrė Sabine Gruler, Kirsten Wagner ir Bianca Bonacci (Vokietija).

3 prizas. www.ketnet.be – interneto svetainė, kurioje vaikai skatinami būti kūrybiški, pavyzdžiui, piešti ar rengti viktorinas. Ją sukūrė Flandrijos vaikų televizijos kanalas Ketnet.

Bendroji informacija

Geriausio interneto turinio konkursas pradėtas 2010 m. spalio mėn. 2010 m. lapkričio – 2011 m. balandžio mėn. nacionaliniai konkursai vyko Belgijoje, Čekijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Islandijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, ir Vokietijoje.

Nacionalinių konkursų nugalėtojai varžėsi dėl Europos apdovanojimų. Europos konkurso nugalėtojus išrinko europinė komisija, kuriai vadovavo Londono ekonomikos ir politinių mokslų mokyklos profesorė ir EUKidsOnline projekto koordinatorė Sonia Livingstone.

Daugiau informacijos

Nominees for the European Award for Best Children's Online Content

Daugiau informacijos apie EUKidsOnline tyrimą

www.eukidsonline.net

Daugiau informacijos apie konkurso atranką ir apdovanojimų skyrimo kriterijus

http://ec.europa.eu/information_society/activities/sip/events/competition/index_en.htm

Producing and providing online content for children and young people- an inventory

Saugesnio interneto programa

http://ec.europa.eu/information_society/activities/sip/index_en.htm

Skaitmeninės darbotvarkės interneto svetainė

http://ec.europa.eu/information_society/digital-agenda/index_en.htm

Neelie Kroes interneto svetainė http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/kroes/

Neelie Kroes paskyra tinkle „Twitter“ http://twitter.com/neeliekroeseu

Asmenys ryšiams:

Jonathan Todd (tel. +32 2 299 41 07)

Linda Cain (tel. +32 2 299 90 19)


Side Bar