Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

Skaitmeninė darbotvarkė. Komisija atveria interneto svetainės „Europa“ duris šeštosios interneto protokolo versijos naudotojams

Briuselis, 2011 m. birželio 8 d. Nuo pasaulines IPv6 dienos Europos Komisijos interneto svetainė „Europa“ prieinama 6 interneto protokolo versijos (IPv6) naudotojams (taip pat ir IPv4 naudotojams). Duomenys internetu perduodami mažais paketais – kiekvieno tokio paketo maršrutas tinkluose parenkamas individualiai, kaip nustatyta tarptautiniame ryšio protokole, vadinamajame interneto protokole. 1984 m. įdiegus ketvirtąją interneto protokolo versiją (IPv4) užtikrinta galimybė naudoti daugiau kaip 4 mlrd. adresų, bet vis didėjant naujų interneto paslaugų paklausai 2011 m. vasario mėn. paskirtas paskutinis IPv4 adresas. Įdiegus IPv6 bus galima naudoti beveik neribotą interneto adresų skaičių ir taip užtikrinti nevaržomą naujų paslaugų plėtrą ateityje. Europos Komisija, sukurdama IPv6 naudotojams prieigą prie savo interneto svetainės, rodo pavyzdį ir tikisi taip paskatinsianti kitus viešuosius sektorius įtikinti Europos bendroves ir gamintojus užtikrinti jų naujų išmaniųjų prietaisų ir serverių suderinamumą su IPv6. Įdiegti IPv6 – vienas svarbiausių pagal Europos skaitmeninę darbotvarkę numatytų veiksmų (žr. IP/10/581, MEMO/10/199 ir MEMO/10/200).

Už skaitmeninę darbotvarkę atsakinga Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes sakė: „Raginu vyriausybes, interneto turinio ir paslaugų teikėjus ir visas verslu internete užsiimančias bendroves kuo anksčiau pereiti prie IPv6, nes kitaip pakliūsime į padėtį, kurios Europoje negalime sau leisti: bus stipriai iškreipta rinka, sulėtės internetas ir bus padarytas neigiamas poveikis inovacijoms.“

Už institucijų ryšius ir administravimą atsakingas pirmininko pavaduotojas Maroš Šefčovič sakė: „Europos Komisija rodo pavyzdį pasaulinę IPv6 dieną padarydama savo interneto svetainę „Europa“ prieinamą IPv6 naudotojams. Šis pirmas žingsnis – puiki galimybė nustatyti galimas problemas ir imtis visiškai įdiegti IPv6.“

IPv6 pristatytas siekiant užtikrinti pakankamą interneto adresų skaičių ateityje. Numatoma, kad internetui plečiantis prie jo bus jungiama milijonai prietaisų (tokių kaip išmanieji telefonai, automobiliai, elektros skaitikliai ir buitiniai prietaisai). Keistis informacija prie interneto bus prijungti milijardai jutiklių, sudarančių vadinamąjį „daiktų internetą“ – taip atsiras visa naujų išmaniųjų prietaisų karta. Kiekvienam jų reikės IP adreso. Sukūrus milijardus IPv6 adresų, internetas ateityje galės būti plečiamas toliau.

IPv6 versijoje techniškai paprasčiau įdiegti IP saugumo priemones, standartines maršruto parinkimo priemones ir sudaryti savaiminio įdiegimo (angl. plug and play) galimybę.

Pereiti prie IPv6 brangu, tačiau atnaujinant IT įrangą taip, kad ji būtų suderinama su IPv6, išlaidas galima labai sumažinti.

Šiandien tik apie 2 % visų duomenų srautų internete yra suderinami su IPv6. Todėl esamą interneto infrastruktūrą reikia modernizuoti – pritaikyti ją prie IPv6, kad itin sparčiai plečiamas internetas nelėtėtų. Priešingu atveju būtų daromas neigiamas poveikis ekonomikos augimui, mažėtų interneto paslaugų ir taikomųjų priemonių inovacijų skatinimo galimybių ir dėl paskirtų, bet nenaudojamų IPv4 adresų perpardavinėjimo kiltų rinkos iškraipymo pavojai.

2011 m. birželio 17 d. Komisija organizuoja IPv6 seminarą skaitmeninės darbotvarkės asamblėjoje ir finansuos stambų bandomąjį projektą, kad valdžios institucijas paskatintų diegti IPv6. Europos Komisija jau investavo daugiau kaip 100 mln. EUR į IPv6 mokslinius tyrimus ir informavimo veiklą. Europos mokslinių tyrimų tinklas GEANT dabar visiškai suderinamas su IPv6.

Žr. MEMO/11/385

Ipv6 interneto svetainė:

http://ec.europa.eu/information_society/policy/ipv6/index_en.htm

Skaitmeninės darbotvarkės interneto svetainė

http://ec.europa.eu/information_society/digital-agenda/index_en.htm

Neelie Kroes interneto svetainė http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/kroes/

Neelie Kroes paskyra tinkle „Twitter“ http://twitter.com/neeliekroeseu

Maroš Šefčovič interneto svetainė

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/sefcovic/

Asmenys ryšiams:

Jonathan Todd (+32 2 299 41 07)

Linda Cain (+32 2 299 90 19)

Antonio Gravili (+32 2 295 43 17)

Marilyn Carruthers (+32 2 299 94 51)


Side Bar