Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Transporta komisārs aicina izveidot Eiropas braucienu plānotāju

Briselē, 2011. gada 31. maijā. Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kallass mudina nozari izstrādāt Eiropas mēroga braucienu plānotāju, kas aptvertu visas valstis un transporta veidus. Lai gan eksistē jau vairāk nekā 100 braucienu plānotāju, pagaidām nav neviena tāda, kas ļautu lietotājiem atrast informāciju vai rezervēt biļeti braucienam Eiropā neatkarīgi no iesaistīto valstu skaita vai transporta veidiem. Priekšsēdētāja vietnieks S. Kallass, kas Komisijā pārzina transportu, izvirzīja šādu uzdevumu intelektiskajām transporta sistēmām (ITS) veltītā konferencē 2011. gada 6. jūnijā. Kad būs beidzies konkurss, sabiedrība tiks aicināta balsot par pieņemamāko risinājumu.

Priekšsēdētāja vietnieks S. Kallass saka: "Nevaru saprast, kāpēc ir tik raibs braucienu plānotāju piedāvājums, ja reiz paredzēts veidot vienotu Eiropas tirgu. Es vēlos ceļot pa Eiropu, pārsēžoties no gaisa transporta dzelzceļa vai jūras transportā, pilsētas vai autoceļu transportā ar vienotu biļeti, ko plānoju un iegādājos tiešsaistē. Tādēļ es šodien izvirzu šādu uzdevumu. Tehnoloģija jau ir, mums tikai jāsāk process, kas ļaus miljoniem eiropiešu braucienu ieplānot ar dažiem vienkāršiem klikšķiem."

S. Kallass ir nolēmis nākt klajā ar šādu paziņojumu Lionas konferencē, jo tā ir veltīta jautājumam par to, kā informācijas un komunikācijas tehnoloģija var palīdzēt risināt daudzus ar transportu saistītus jautājumus. Klimata pārmaiņu izraisītās problēmas, augošie sastrēgumi un degvielas izmaksas nozīmē, ka mums jāmeklē gudrāki ceļošanas veidi. Daļēja atbilde ir multimodālā ceļošana, kad vienā braucienā izmanto dažādus transporta veidus. Tā ne tikai dotu labumu videi, bet varētu arī samazināt mūsu izdevumus.

Eiropas mēroga braucienu plānotāja izveidi var uzņemties jebkurš, sākot no uzņēmumiem un organizācijām un beidzot ar ikvienu, kam interesē ceļošana. Sabiedrība varēs balsot par braucienu plānotājiem, kas būs iesniegti un jau ieviesti un darbosies, bet profesionāla žūrija vērtēs jaunu multimodālu plānotāju idejas. Uzvarētāji saņems Eiropas Komisijas atbalstu viņu ideju veicināšanai.

Idejas ir iesniedzamas līdz 2011. gada 9. septembrim. No 2011. gada 15. oktobra līdz 15. novembrim Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāta tīmekļa vietnē notiks publiska balsošana par visiem ekspluatācijā esošajiem plānotājiem, kas būs iesniegti un iepriekš atlasīti. Tajā pašā laikā profesionāla žūrija vērtēs jaunu braucienu plānotāju idejas.

Konferencē S. Kallass iepazīstināja ar tīmekļa lapu eujourneyplanner.eu, kurā — papildus sīkai informācijai par doto uzdevumu — klikšķināmā Eiropas attēlkartē ir apkopoti pašreizējie valstu braucienu plānotāji.

S. Kallass 6. jūnijā Lionā arī atklāja Eiropas VIII ITS kongresu. Kongresa temats ir "Intelektiskā mobilitāte — ITS ilgtspējīgam pasažieru un preču transportam pilsētu reģionos".

Kontaktpersonas:

Helen Kearns (+32 2 298 76 38)

Dale Kidd (+32 2 295 74 61)


Side Bar