Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

Komisijos narys skelbia Europos kelionių planavimo programos idėjų konkursą

2011 m. gegužės 31 d. Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas ragina profesionalus kurti kelionių planavimo programą, kuri aprėptų visas Europos šalis ir visas susisiekimo priemones. Šiuo metu veikia daugiau nei 100 kelionių planavimo programų, tačiau nė vienoje negalima nei rasti informacijos apie keliones po visą Europą, nei užsisakyti tokių kelionių bilietų. 2011 m. birželio 6 d. tokią idėją už transportą atsakingas Komisijos narys iškėlė išmanioms transporto sistemoms (ITS) skirtoje konferencijoje. Visuomenė už patikusias programas galės balsuoti pasibaigus konkursui.

Komisijos pirmininko pavaduotojas S. Kallasas sakė: „Keista, kad vienoje Europos rinkoje gausu atsietų kelionių planavimo programų. Noriu keliauti po Europą, sėsdamas iš lėktuvo į traukinį ar laivą, miesto autobusą ar kitą kelių transporto priemonę, internetu nusipirkęs tik vieną bilietą. Technologijų netrūksta – tereikia sukurti programą, kuria naudodamiesi milijonai Europos gyventojų galėtų keliais spustelėjimais suplanuoti savo keliones.“

Komisijos narys nusprendė paskelbti šią idėją konferencijoje Lione, kurioje aptariamas IRT technologijų taikymas transporto problemoms spręsti. Klimato kaita, didėjančios spūstys ir degalų kainos verčia sumaniau rinktis keliavimo būdą. Dalies šių sunkumų galima išvengti derinant įvairių rūšių transportą. Taip ne tik mažiau teršiama aplinka, bet ir sutaupoma.

Bendrovės, organizacijos, pavieniai keliautojai gali padėti kurti tikrą Europos masto kelionių planavimo programą. Visuomenė raginama balsuoti už pasiūlytas jau veikiančias kelionių planavimo programas, o profesionali vertinimo komisija įvertins naujos kelionių visomis transporto priemonėmis planavimo programos koncepcijas. Konkurso laimėtojų idėjas įgyvendinti padės Europos Komisija.

Pasiūlymus galima teikti iki 2011 m. rugsėjo 9 d. Nuo spalio 15 d. iki lapkričio 15 d. Mobilumo ir transporto generalinio direktorato svetainėje bus galima balsuoti už visas atrinktas veikiančias kelionių planavimo programas. Tuo pat metu profesionali vertinimo komisija vertins naujų kelionių planavimo programų pasiūlymus.

Komisijos pirmininko pavaduotojas S. Kallasas konferencijoje pristatė konkurso svetainę eujourneyplanner.eu, kurioje informuojama apie kelionių planavimo programos kūrimą, o interaktyviame Europos žemėlapyje supažindinama su jau veikiančiomis nacionalinėmis kelionių planavimo programomis.

Komisijos pirmininkas S. Kallasas birželio mėn. 6 d. Lione taip pat atidarė 8-ąjį ITS skirtą Europos kongresą. Pagrindinė kongreso tema – „Pažangusis judumas. Kaip ITS padeda plėtoti tvarų keleivių ir prekių vežimą miesto regionuose“.

Asmenys ryšiams

Helen Kearns (+32 2 298 76 38)

Dale Kidd (+32 2 295 74 61)


Side Bar