Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/641

Briselē, 2011. gada 25. maijā

Eiropas Savienība G-8 augstākā līmeņa sanāksmē Dovilā — pārmaiņu veicināšana un atbalstīšana pasaulē

Eiropas Savienība, kura ir pilntiesīga G-8 locekle, 26. un 27. maijā G-8 augstākā līmeņa sanāksmē Dovilā centīsies rast vispusīgus risinājumus kopīgām problēmām. Tā būs pirmā reize, kad tiekas G-8 līderi, kopš sākušās pārmaiņas arābu valstīs, un pēc katastrofas, kura šogad skāra Japānu. Viņi apspriedīs, kā G-8 varētu atbalstīt demokrātijas centienus Eiropas kaimiņvalstīs, un apkopos gūto mācību no Japānā notikušās kodolkatastrofas. Eiropas Savienību G-8 un G-20 augstākā līmeņa sanāksmēs pārstāv Eiropadomes priekšsēdētājs Hermanis van Rompejs un Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu. G-8 un G-20 prezidējošā valsts 2011. gadā ir Francija.

Eiropadomes priekšsēdētājs van Rompejs sacīja: “Šajā G-8 augstākā līmeņa sanāksmē tiks pievērsta uzmanība visbūtiskākajiem un neatliekamākajiem aktuālajiem jautājumiem, konkrēti, pasaules ekonomikas stāvoklim un notikumiem Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos. G-8 grupai piemīt pietiekams spēks, lai uzņemtos vadošo lomu svarīgu starptautisku jautājumu risināšanā.

Tāpat kā Eiropas Savienībā, pasaules lielākajā daļā sāk palielināties izaugsmes tempi. Šīsdienas diskusijā par ekonomikas jautājumiem es sniegšu valstu vadītājiem jaunāko informāciju par situāciju eiro zonā. Mans galvenais vēstījums būs, ka mēs apņēmīgi stājamies pretī publiskā parāda krīzei un ka mūsu ekonomiskais pamats joprojām ir stabils. Krīze mūs padarīs stiprākus un vienotākus.”

Komisijas priekšsēdētājs Barrozu teica: “Eiropas Savienība dosies uz Dovilu ar mērķi izveidot jaunu G-8 partnerību ar tām Vidusjūras dienvidu reģiona valstīm, kuras ir izvēlējušās brīvības un demokrātijas ceļu. Eiropa jau ir parādījusi piemēru ar jaunajām partnerattiecībām demokrātijai un kopīgam uzplaukumam un pārstrādāto Eiropas kaimiņattiecību politiku, kuru atbalstam atvēlēti 7 miljardi eiro, no kuriem 1,24 miljardi ir piešķirti no jauna. Kodoldrošības jomā ES centīsies panākt, lai tās partneri apņemas piemērot visaugstākos drošības standartus, veikt vērienīgus stresa testus kodolelektrostacijās un īstenot ciešāku starptautisko sadarbību.”

Galvenie temati, kurus G-8 līderi apspriedīs Dovilā, ir notikumi Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā, kodoldrošība, internets, pasaules ekonomika, tostarp tirdzniecība, videi nekaitīga izaugsme un inovācija, miera un drošības jautājumi, atbildība attīstības jomā un G-8 partnerība ar Āfrikas valstīm.

Augstākā līmeņa sanāksme sāksies ceturtdien, 26. maijā, plkst. 12.45, ar valstu vadītāju oficiālo uzrunu. Paredzētas dažādas G-8 līderu darba sesijas un paplašinātās sanāksmes ar Āfrikas un arābu valstu partneriem. Attiecīgajās diskusijas daļās internetā piedalīsies vadošie uzņēmējdarbības pārstāvji. Paredzēta arī Komisijas priekšsēdētāja Barrozu un Eiropadomes priekšsēdētāja van Rompeja divpusēja tikšanās ar Tunisijas un Ēģiptes valstu vadītājiem. Sanāksme beigsies otrās dienas agrā pēcpusdienā.

G-8 locekles ir Kanāda, Francija, Vācija, Itālija, Japāna, Krievija, Apvienotā Karaliste, Amerikas Savienotās Valstis un Eiropas Savienība.

Preses pasākumi

Eiropadomes priekšsēdētāja Hermaņa van Rompeja un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žozē Manuela Barrozu preses konference Dovilas Starptautiskajā preses centrā ceturtdien, 26. maijā, plkst. 11.30. Dzīvajā ēterā to pārraidīs Europe by Satellite (EbS).

Eiropadomes priekšsēdētāja van Rompeja tīmekļa vietne:

http://www.european-council.europa.eu/the-president.aspx.

Twitter: http://www.twitter.com/euHvR.

Komisijas priekšsēdētāja Barrozu tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/president/index_en.htm.

Twitter: http://www.twitter.com/EU_Commission.

Samita tīmekļa vietne: http://www.g8-g20.com.


Side Bar