Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/641

Briuselis, 2011 m. gegužės 25 d.

Europos Sąjunga Didžiojo aštuoneto susitikime Dovilyje. Kintančio pasaulio formavimas ir rėmimas

Didžiojo aštuoneto (G8) susitikime Dovilyje Europos Sąjunga, kaip visateisė Didžiojo aštuoneto narė, sieks, kad būtų ryžtingai sprendžiami bendri uždaviniai. Didžiojo aštuoneto lyderių susitikimas yra pirmas po metų pradžioje prasidėjusių pokyčių arabų šalyse ir Japoniją sukrėtusios katastrofos. Lyderiai aptars, kaip Didysis aštuonetas galėtų remti demokratinius siekius Europos kaimynystėje ir pasinaudoti per branduolinę nelaimę Japonijoje įgyta patirtimi. Europos Sąjungai Didžiajame aštuonete ir Didžiajame dvidešimtuke (G20) atstovauja Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy ir Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barrosas. 2011 m. Didžiajam aštuonetui ir Didžiajam dvidešimtukui pirmininkauja Prancūzija.

Pirmininkas H. Van Rompuy pabrėžė: „Šiame Didžiojo aštuoneto aukščiausiojo lygio susitikime bus sprendžiami šiuo metu aktualiausi ir skubiausi klausimai, visų pirma pasaulio ekonomikos būklė ir įvykiai Šiaurės Afrikoje bei Artimuosiuose Rytuose. Didžiojo aštuoneto grupė yra pajėgi rodyti, kaip spręsti pagrindinius pasaulinės svarbos klausimus.

Daug kur pasaulyje, taip pat ir ES, augimas didėja. Per šiandienos diskusijas ekonomikos klausimais kitiems lyderiams papasakosiu apie dabartinę euro zonos padėtį. Pagrindinė mano žinia – ryžtingai sprendžiame valstybės skolų krizės klausimą ryžtingai ir kad mūsų ekonomikos pagrindai lieka tvirti. Krizę įveiksime tvirtesni ir vieningesni.“

Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso sakė: „Europos Sąjunga Dovilyje sieks, kad būtų plėtojama nauja Didžiojo aštuoneto partnerystė su tomis pietinėmis Viduržemio jūros regiono šalimis kaimynėmis, kurios pasirinko siekti laisvės ir demokratijos. Europa parodė kelią savo Partneryste siekiant demokratijos ir bendros gerovės bei atnaujinta Europos kaimynystės politika, kuriai skirta 7 mlrd. eurų finansinė parama (1,24 mlrd. eurų – naujai numatytos lėšos). Branduolinės saugos srityje ES sieks, kad jos partneriai įsipareigotų laikytis griežčiausių saugos reikalavimų, vykdyti branduolinių elektrinių plataus masto testavimą nepalankiausiomis sąlygomis ir stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.“

Pagrindinės Didžiojo aštuoneto lyderių temos, kurias jie aptars Dovilyje: įvykiai Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, branduolinė sauga, internetas, pasaulio ekonomika, įskaitant prekybą, ekologiškai tvarų augimą ir inovacijas, taikos ir saugumo klausimai, su vystymusi susijusi atskaitomybė ir Didžiojo aštuoneto partnerystė su Afrika.

Aukščiausiojo lygio susitikimas prasidės gegužės 26 d., ketvirtadienį, 12.45 val. oficialiu lyderių pasveikinimu. Numatyti įvairūs Didžiojo aštuoneto lyderių darbo posėdžiai, taip pat posėdžiai, kuriuose bus diskutuojama su partneriais iš Afrikos ir arabų šalių. Kai kuriose diskusijose dėl interneto dalyvaus žymiausi verslo atstovai. Taip pat numatytas dvišalis Pirmininko J. M. Barroso ir Pirmininko H. Van Rompuy susitikimas su Tuniso ir Egipto lyderiais. Aukščiausiojo lygio susitikimas baigsis ankstyvą antros dienos popietę.

Didžiojo aštuoneto narės yra Europos Sąjunga, Italija, Japonija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Valstijos, Kanada, Prancūzija, Rusija ir Vokietija.

Žiniasklaidai skirti renginiai

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, 11.30 val. – Europos Vadovų Tarybos Pirmininko H. Van Rompuy ir Europos Komisijos Pirmininko J. M. Barroso spaudos konferencija Dovilio tarptautiniame spaudos centre. Tiesioginė transliacija svetainėje „Europe by Satellite“ (EbS).

Tarybos Pirmininko H. Van Rompuy interneto svetainė

http://www.european-council.europa.eu/the-president.aspx.

„Twitter“ http://www.twitter.com/euHvR.

Komisijos Pirmininko J. M. Barroso interneto svetainė

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/president/index_en.htm.

„Twitter“ http://www.twitter.com/EU_Commission.

Aukščiausiojo lygio susitikimui skirta interneto svetainė http://www.g8-g20.com.


Side Bar