Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/566

Briuselis, 2011 m. gegužės 13 d.

Šviesios 2011 m. turizmo sezono perspektyvos

Atostogomis mėgaujasi vis daugiau europiečių – 2010 m. į privačias keliones vyko 68 proc. ES piliečių, palyginti su 65 proc. 2009 m. Šios ką tik „Eurobarometro“ atlikto europiečių požiūrio į turizmą tyrimo išvados patvirtina tai, kad turizmo sektorius atsigavo po ekonomikos nuosmukio. Vis dar dažniau vykstama į tradicines turistinių kelionių vietas (58 proc.), tačiau 28 proc. norėtų rinktis naujas kelionės vietas. Šiuos „Eurobarometro“ tyrimo rezultatus šiandien Tarybai pirmininkaujančios Vengrijos ir Europos Komisijos surengtoje Europos turizmo konferencijoje Budapešte pristatė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajanis.

Už pramonę ir verslumą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajanis sakė: „Tai, kad 58 proc. nuolatinių ES gyventojų renkasi praleisti atostogas Europoje, reiškia, jog iš esmės turizmo pramonė pradeda atsigauti ir vėl tampa augančia pramonės šaka.

Vienos svarbiausių šio „Eurobarometro“ tyrimo išvadų

  • Populiariausios šalys. Dažniausiai 2011 m. atostogų planuose minima Italija (11,5 proc.), antroji vieta atitenka Ispanijai, kurią pasirinko 8,6 proc., trečioji – Prancūzijai (8,2 proc.); 23 proc. nuolatinių ES gyventojų dar neapsisprendė dėl savo atostogų.

  • Stiprėja tendencija susipažinti su Europa ir gimtąja šalimi. 2011 m. 58 proc. europiečių planuoja praleisti atostogas savo šalyje arba kitoje ES šalyje.

  • Didėja noras keliauti. 2010 m. beveik trys ketvirtadaliai ES piliečių (73 proc., palyginti su 69 proc. praėjusiais metais) vyko į laisvalaikio ar verslo keliones. Didžiausių keliautojų penketukui priklauso nuolatiniai Suomijos (89 proc.), Danijos (87 proc.), Nyderlandų ir Švedijos (po 87 proc.), Liuksemburgo (85 proc.) ir Norvegijos (84 proc.) gyventojai.

  • Vietovės patrauklumas. 32 proc. jį paminėjo kaip pagrindinį kriterijų, pagal kurį renkasi atostogų vietą, tada minimas kultūros paveldas (27 proc.) ir galimybė pramogauti (14 proc.).

  • Poilsis ir rekreacinė veikla tapo svarbiausiu motyvu daugiau nei trečdaliui laisvalaikio keliautojų (36 proc.), toliau – saulėtas oras ir paplūdimiai (18 proc.) bei draugų ir giminaičių lankymas (17 proc.).

  • Atostogas linkstama organizuoti asmeniškai. 2010 m. daugiau kaip pusė ES piliečių pagrindines atostogas organizavo patys (57 proc.); tai ypač populiaru šalyse kandidatėse – Turkijoje (80 proc.), Islandijoje (79 proc.) ir Kroatijoje (78 proc.).

2011 m. vasario mėn. 27 ES valstybėse narėse ir Norvegijoje, Islandijoje, Kroatijoje, Turkijoje bei Buvusioje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje atsitiktinai atrinkta ir apklausta daugiau kaip 30 tūkst. piliečių, vyresnių nei 15 m. Komisija tokį išsamų tyrimą vykdo jau trečius metus iš eilės ir visoms turizmu suinteresuotoms šalims surenka daug pagal šalis ir demografinius kriterijus palyginamos analitinės informacijos.

Europos Komisija panašų tyrimą rengia kasmet nuo 2008 m., siekdama stebėti, kaip kinta trumpalaikės ir vidutinės trukmės Europos piliečių kelionių ir turizmo tendencijos. Dėl to Komisija ir suinteresuotosios šalys gali reaguoti į turizmo paklausos pokyčius, o tai yra svarbi turizmo politikos formavimo ir turizmo pramonės planavimo, kaip antai turizmo rūšių ir vyraujančių kelionės vietų, priemonė.

Pagrindiniai faktai

Eurostato duomenimis, 2010 m. nerezidentų nakvynės tapo svarbiausiu bendro ekonomikos augimo veiksniu: jų nakvynių viešbučiuose ir panašiose įstaigose skaičius išaugo labiau (+5,1 proc.) nei nuolatinių gyventojų (+1,1 proc.). 2010 m. išaugęs bendras suteiktų nakvynių skaičius ir nerezidentams suteiktų nakvynių skaičius 2010 m. kompensavo maždaug du trečdalius nuosmukio 2008 m. ir 2009 m. Nuolatiniams gyventojams suteiktų nakvynių skaičius, kurį krizė buvo paveikusi mažiau, 2010 m. pasiekė rekordines aukštumas.

Daugiau informacijos

The full report on the Eurobarometer survey on "The attitudes of Europeans towards tourism 2011"

European Tourism Stakeholders Conference


Side Bar