Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/540

Briuselis, 2011 m. gegužės 4 d.

Komisija ir Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija pasirašė bendradarbiavimo memorandumą

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas ir Vengrijos infrastruktūros valstybės ministras Pálas Völneris šiandien pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo nustatyta aktyvesnio bendradarbiavimo su Tarptautine civilinės aviacijos organizacija (ICAO) sistema. Memorandume numatyta, kuo remdamosi Europos Sąjunga ir ICAO užmegs glaudesnius ryšius.

Už transportą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas sakė: „Šis bendradarbiavimo memorandumas bus naudingas visoms dalyvaujančioms šalims. ICAO gaus daugiau išteklių ir specialiųjų žinių, o Europa galės pasinaudoti ICAO kompetencija ir sustiprins savo pozicijas šioje pasaulinėje organizacijoje.“

Pagal memorandumą Europa galės prisidėti rengiant ICAO strategijas ir nustatant standartus saugos, saugumo, aplinkosaugos ir oro eismo valdymo srityse, taip pat galės dalintis informacija ir derinti pastangas ir taip geriau naudoti išteklius.

Iš pradžių šiuo pagrindu vykdoma veikla bus sutelkta į saugą, vėliau – ir į kitas svarbias sritis, pavyzdžiui, į saugumą, aplinkosaugą ir oro eismo valdymą.

Kadangi Europa aktyviau dalyvaus saugumo srities parengiamuosiuose darbuose, bus lengviau priimti strateginius sprendimus, pritaikytus visiems ICAO regionams.

Be to, šis dalyvavimas padės plėtoti Europos oro eismo valdymo modernizavimo programą SESAR. Šia programa siekiama sukurti naujos kartos oro eismo valdymo sistemą, kuri leistų ateinančius 30 metų užtikrinti saugų ir sklandų oro susisiekimą visame pasaulyje. Tačiau, siekiant tikros ateities sistemų sąveikos, teks nustatyti pasaulinius techninius standartus. Naujausiu ICAO Generalinės asamblėjos sprendimu dėl tarptautinės aviacijos ir klimato kaitos nustatyta plati būsimo darbo programa. Pasirašius memorandumą, Europa galės padidinti savo įnašą.

Šiandien iškilmingai pasirašant memorandumą taip pat dalyvavo ICAO generalinis sekretorius Raymondas Benjaminas. ICAO pirmininkas Roberto Kobeh memorandumą pasirašė balandžio 28 d.


Side Bar