Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/524

Brüssel, 3. mai 2011

Komisjon kuulutab välja Lorenzo Natali nimelise ajakirjandusauhinna konkursi 2011. aastaks

Tänasel ülemaailmsel ajakirjandusvabaduse päeval kuulutab Euroopa Komisjon välja Lorenzo Natali nimelise ajakirjandusauhinna konkursi 2011. aastaks. Auhind antakse suurepäraste saavutuste eest kirjutavas pressis, raadios või televisioonis arengu, demokraatia ja inimõiguste kajastamise eest kogu maailmas.

Euroopa arenguvolinik Andris Piebalgsi sõnul riskivad tuhanded ajakirjanikud iga päev oma eluga, et kirjutada konfliktidest, humanitaarkatastroofidest või lihtsalt inimeste käekäigust. Maailma paljudes nurkades õõnestatakse või rikutakse ajakirjandusvabadust tänase päevani ja ma jätkan oma ametiajal selle inimõiguse kaitsmist. Sellepärast on mul suur rõõm kuulutada välja Lorenzo Natali nimeline ajakirjandusauhinna konkurss, et pärjata kõige andekamaid ajakirjanikke, kes kirjutavad arenguküsimustest ja aitavad kaasa vaesusevastasele võitlusele”, lisas volinik Piebalgs.

Auhinnaga tunnustatakse silmapaistvaid ajakirjanikke, kellest nii mõnigi seab oma elu ohtu, et paljastada ebaõiglust ja kannatusi. Euroopa Komisjoni poolt 1992. aastal loodud Lorenzo Natali nimelist auhinda antakse välja komisjoni endise voliniku Lorenzo Natali auks, kelle eesmärgiks oli edendada Euroopa Liidu arengu- ja abiprogramme. Auhinda antakse välja koostöös Piirideta Ajakirjanikega ja konkursil võivad osaleda kirjutava pressi, interneti- või tele- ja raadioajakirjanikud, kes tegutsevad Euroopas, Aafrikas, Lähis-Idas, Araabia riikides, Ladina-Ameerikas, Kariibi mere piirkonnas, Aasias või Vaikse ookeani piirkonnas.

Kirjutava pressi ja interneti kategoorias on välja pandud auhinnad: esimese koha eest 5000 eurot, teise koha eest 2500 eurot ja kolmanda koha eest 1500 eurot. Televisiooni ja raadio kategoorias on kummalegi võitjale välja pandud 5000 eurot. Peaauhinna võitja saab lisaks veel 5000 eurot. Võitjad kuulutatakse välja auhinnatseremoonial 2011. aasta detsembris.

Konkursil võib osaleda töödega, mis on avaldatud või eetrisse lastud ajavahemikus 1. juulist 2010 kuni 31. augustini 2011. Tööde konkursile esitamise tähtpäev on 31. august 2011 ja need esitatakse elektrooniliselt aadressil www.lorenzonataliprize.eu.

Töid hindab sõltumatu žürii, võttes aluseks inimõiguste, demokraatia või arenguküsimuste käsitluse, töö algupärasuse, kvaliteedi, tehtud uurimise põhjalikkuse ja nende poliitilise mõju.

Kasulikud lingid:

Lorenzo Natali nimelise ajakirjandusauhinna veebisait - www.lorenzonataliprize.eu

Lorenzo Natali nimelise ajakirjandusauhinna lehekülg Facebookis

http://www.facebook.com/pages/Lorenzo-Natali-Journalism-Prize/206524359368095

Lorenzo Natali nimelise ajakirjandusauhinna konto Twitteris

www.twitter.com/LorenzoNataliP


Side Bar