Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/462

Briuselis, 2011 m. balandžio 12 d.

ES sveikina tarptautinio įdarbinimo seminaro dalyvius iš viso pasaulio

Šiandien Briuselyje susitinka įvairių įtakingų nacionalinių ir tarptautinių valdymo institucijų atstovai įdarbinimo viešajame sektoriuje ateityje klausimams aptarti. Seminare, kurį rengia už institucijų ryšius ir administravimą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius, daugiausia dėmesio bus skiriama gerosios patirties, susijusios su kvalifikuotų viešojo sektoriaus darbuotojų atranka ir įdarbinimo ekonominiu veiksmingumu, nustatymu ir keitimusi ja.

Šis seminaras – tai pirmasis bandymas pasaulio mastu drauge suburti įvairių pagrindinių nacionalinių ir tarptautinių viešojo sektoriaus įstaigų atstovus. Jis rengiamas ekonominio netikrumo laikotarpiu, viešajam sektoriui susiduriant su šiam laikotarpiui būdingomis problemomis ir didėjančia kitų darbo rinkos sektorių konkurencija.

Prieš renginį pirmininko pavaduotojas M. Šefčovičius žurnalistams sakė: „Viso pasaulio viešojo sektoriaus organizacijoms darbuotojų valdymo ir įdarbinimo klausimai tampa vis aktualesni. Kaip niekad šiais griežto taupymo laikais jos turi įrodyti savo vertę. Manau, kad per trumpą laiką toli pažengėme gerindami ES darbuotojų atrankos procedūras, todėl tikimės šiomis žiniomis ir patirtimi pasidalinti su mūsų partneriais visame pasaulyje“.

Seminare dalyvauja Jungtinių Tautų, Afrikos Sąjungos, Kanados viešosios tarnybos komisijos, Tarptautinės migracijos organizacijos, Europos Tarybos, taip pat kelių ES valstybių narių atstovai. Ekspertų nuomonę viešojo sektoriaus darbuotojų atrankos ir diplomuotų specialistų įdarbinimo klausimais taip pat pateiks Pasaulinės testų leidėjų asociacijos ir JK diplomuotų specialistų įdarbinimo asociacijos vadovai.

Seminaras rengiamas po to, kai buvo gerokai modernizuota ES darbuotojų atranka, t. y. pereita nuo žinių vertinimo prie įgūdžių vertinimo ir įvestas metinis ciklas, kad dabartinių diplomuotų darbuotojų paraiškų teikimo laikotarpiai būtų lengviau nuspėjami.

ES atrankos procedūros modernizavimui vadovavęs EPSO direktorius Davidas Bearfieldas renginio metu sakė: „Labai džiaugiamės, kad per pastaruosius šešis mėnesius galėjome pasidalyti savo modernizavimo proceso patirtimi su keliais tarptautiniais partneriais. Šiandienos renginys teikia puikią progą tolesniam bendradarbiavimui stiprinti gerinant įdarbinimą viešajame sektoriuje tarptautiniu mastu – tai naudinga visiems“.

Europos studentams ir diplomantams liko tik kelios dienos pateikti paraiškas 2011 m. ES administratorių konkursui, kuris baigiasi 2011 m. balandžio 14 d. 12 val. vidurio Europos (Briuselio) laiku.


Side Bar