Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/328

Briselē, 2011. gada 18. martā

Komisārs Dačans Čološs apmeklē Ķīnu, lai informētu par kvalitatīviem Eiropas pārtikas produktiem

Lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dačans Čološs no 20. līdz 25. martam apmeklēs Ķīnu, lai veicinātu tādu kvalitatīvu Eiropas pārtikas produktu un dzērienu atpazīstamību, kuriem piešķirtas ģeogrāfiskās izcelsmes norādes. Komisāru pavadīs 30 pārtikas un dzērienu ražošanas uzņēmumu augsta ranga vadītāji no visas Eiropas Savienības, tādējādi pārstāvot virkni atzītu pasaulslavenu ražojumu. Tiekoties ar Ķīnas iestāžu pārstāvjiem, komisārs arī pētīs veidus, kā Ķīnā un Eiropā savstarpēji atzīt pārtiku un dzērienus ar ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm. Komisārs Čološs piedalīsies arī lauksaimniecībai un ģeogrāfiskajai izcelsmei veltītos pasākumos, kuros piedalīsies uzņēmēji un valdības pārstāvji, kā arī oficiāli paziņos par ES-Ķīnas tirdzniecības pamatprojektu, kas ir viena no līdz šim lielākajām ES tirdzniecības programmām. Kopā ar uzņēmumu pārstāvjiem komisārs apmeklēs Šanhaju, Handžou, Sudžou un Pekinu, tostarp viesosies arī reģionā, kurā tiek audzēta pasaulslavenā Long Jing tēja, lai uzzinātu vairāk par izcilām Ķīnas gastronomiskajām tradīcijām un iepazītu Ķīnas lauku apgabalu bagātību.

Pirms šī nozīmīgā apmeklējuma ES komisārs Čološs sacīja: "Mērķis, ko vēlamies sasniegt šī brauciena laikā, ir radīt Ķīnas patērētājos interesi par kvalitatīviem Eiropas produktiem. Patlaban ir reģistrēti vairāk nekā 3200 pārtikas produkti, vīni un alkoholiskie dzērieni, kuriem piešķirts īpašais ģeogrāfiskās izcelsmes statuss, jo tie tiek pilnīgi vai daļēji ražoti noteiktā ģeogrāfiskā apgabalā, izmantojot atzītas prasmes un ievērojot tradīcijas. Diemžēl par to esamību bieži vien zina tikai lietpratēji. Es ceru, ka mūsu vizīte palīdzēs to mainīt."

Arī Ķīnā ir bagātīgs tradicionālo produktu klāsts, un komisārs Čološs tiksies ar Ķīnas valdības pārstāvjiem, lai pārrunātu, kā vislabāk savstarpēji aizsargāt šādus ģeogrāfiskās izcelsmes produktus un veicināt to tirdzniecību ES un Ķīnas tirgos. Komisārs tiksies ar vadošiem Ķīnas valdības pārstāvjiem, tostarp par lauksaimniecību atbildīgo vicepremjeru Hui Ļangju (Hui Liangyu), lauksaimniecības ministru Hanu Čangfu (Han Changfu), tirdzniecības ministru Čenu Demingu (Chen Deming), Ķīnas Kvalitātes pārraudzības, pārbaudes un karantīnas vispārējās pārvaldes (AQSIQ) ministru Ži Šupingu (Zhi Shuping), kā arī Rūpniecības un tirdzniecības valsts pārvaldes (SAIC) viceministru Fu Šuanžianu (Fu Shuangjian).

Ķīniešu virtuve Eiropā ir ārkārtīgi populāra. 2006. gadā veikts pētījums liecina, ka ķīniešu un austrumu ēdieni ir populārākie ārvalstu ēdieni Eiropas Savienībā ar 42 % tirgus īpatsvaru. Tas nozīmē, ka Ķīnas produkti Eiropā ir ļoti iecienīti. Pēdējos gados lauksaimniecības produktu tirdzniecības apjoms starp ES un Ķīnu ir būtiski pieaudzis — 2010. gadā ES eksports salīdzinājumā ar 2009. gadu pieauga par 50 % [sk. tabulu 1. pielikumā].

Šanhajā komisārs Čološs pavāru šovā pasniegs balvas labākajiem pilsētas pavāriem, kuri sacentīsies, gatavojot tādus jaunus ēdienus, kuros jūtama gan Eiropas, gan Ķīnas gastronomiskā ietekme. Komisārs arī paziņos par Eiropas ģeogrāfiskās izcelsmes norādes produktu atpazīstamības veicināšanas nedēļu vairākos Šanhajas restorānos.

Plašāka informācija

  • Sīka informācija par programmu pieejama tīmekļa vietnē www.gi-visit-press.eu

  • 1. pielikums: ES-Ķīnas tirdzniecība ar lauksaimniecības produktiem 2005.–2010. gadā (mljrd. EUR)

  • 2. pielikums: delegācijā pārstāvētie uzņēmumi

1. pielikums. ES-Ķīnas tirdzniecība ar lauksaimniecības produktiem 2005.–2010. gadā (mljrd. EUR)

2005

2006

2007

2008

2009

2010

ES eksports

1 232

1 375

1 625

1 797

2 160

3 263

ES imports

2 618

2 948

3 447

3 721

3 232

3 914

Tirdzniecības bilance

-1 386

-1 573

-1 822

-1 924

-1 072

- 651

2. pielikums. Delegācijā pārstāvētie uzņēmumi

Pārstāvētie ģeogrāfisko norāžu produkti

Dalībvalsts

Baena (olīveļļa)

ES

Bayerisches Bier (alus)

DE

Bordeaux (vīns)

FR

Cesko-budejovice pivo (alus)

CZ

Cognac

FR

Comté (siers)

FR

Feta (siers)

EL

Grana Padano (siers)

IT

Grappa

IT

Irish Whiskey

IE

Lithuanian vodka

LT

Loukoumi Geroskipou (saldumi)

CY

Polish vodka

PL

Porto

PT

Prosciutto di Parma (šķiņķis)

IT

Rioja (vīns)

ES

Roquefort (siers)

FR

Scotch Beef/Scotch Lamb

UK

Scottish Farmed Salmon

UK

Sitia Olive Oil

EL

Stilton (siers)

UK

Swedish Vodka

SE

Tarnave (vīns)

RO

Tokaj (vīns)

HU

Welsh Beef and Welsh Lamb

UK

West Country Farmhouse Cheddar (siers)

UK


Side Bar