Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE PT

IP/11/327

Brüssel, 18. märts 2011

Läbimurre ELi ja Brasiilia vahelise kaugeleulatuva lennunduslepingu läbirääkimistel

Transpordiküsimuste eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas teatas täna läbimurdest ELi ja Brasiilia vahelise ambitsioonika lennunduslepingu üle peetavatel läbirääkimistel. ELi ja Brasiilia läbirääkijad on parafeerinud üldise lennutransporditeenuste lepingu. Brasiilia on vaieldamatult suurim lennutransporditurg Lõuna-Ameerikas – aastas teenindatakse ELi ja Brasiilia vahelistel lendudel ligikaudu 4,5 miljonit reisijat. Brasiilia on ka üks kiiremini kasvavaid lennundusturge maailmas. 2010. aastal kasvas Brasiilia lennutransporditurg võrreldes 2009. aastaga 23%. Uus leping on suur samm turgude avamise suunas. See loob uusi investeerimisvõimalusi ning Brasiiliasse lende korraldavatele ELi lennuettevõtjatele parema kaubandus- ja tegevuskeskkonna.

Asepresident Siim Kallas ütles: „Leping, mille sõlmimiseni täna Brasiiliaga oleme jõudnud, avab lennuliikluse turu ELi ja Brasiilia vahel. See toob kaasa märkimisväärset majanduslikku tulu ettevõtjatele, reisijatele, lennundustööstusele ning ELi ja Brasiilia majandusele laiemalt. Samuti olen väga rahul lepingu nende oluliste punktidega, mis lihtsustavad meie lennuettevõtjate tegevust Brasiilias. See on eriti tähtis eelolevatel aastatel Brasiilias toimuvate maailma jaoks väga oluliste spordisündmuste valguses.”

Lepingu põhipunktid

  • Kõik ELi lennuettevõtjad võivad vabalt lennata otse ükskõik millisest Euroopa lennujaamast ükskõik millisesse Brasiilia lennujaama, kuna kõrvaldatakse kõik marsruute, hindu ning Brasiilia ja ELi vahel nädalas toimuvate lendude arvu puudutavad piirangud.

  • Luuakse uusi ärivõimalusi Brasiiliasse ja kaugemale lendavatele Euroopa lastilennuettevõtjatele.

  • Suurem paindlikkus lennuettevõtjate halduskoormuse vähenemise tulemusel muudab äritegevuse Brasiilias lihtsamaks ning see aitab kaasa reisijate heaolule ja mugavusele.

  • Mõlemad osapooled on leppinud kokku tihedas koostöös paljudes valdkondades, mis hõlmavad ohutust, turvalisust, konkurentsiõiguse kohaldamist, lennuliikluse korraldamist, keskkonda, tarbijakaitset ning sotsiaal- ja tööküsimusi. See tagab võrdsed võimalused ausaks konkurentsiks ELi ja Brasiilia lennuettevõtjate vahel.

  • Leping tugineb Euroopa lennunduse siseturu edusammudele. See on oluline samm rahvusvahelise lennundustööstuse normaliseerimise suunas, kuna sellega kõrvaldatakse järk-järgult aegunud piirangud hindadelt, liiklusõigustelt ning lihtsustatakse riigiasutustevahelist koostööd, kaasa arvatud rahvusvahelistes organisatsioonides.

Uus ELi ja Brasiilia vaheline leping sõlmiti strateegiliselt olulisel ajal, sest 2014. aastal toimuvad Brasiilias jalgpalli maailmameistrivõistlused ja 2016. aastal olümpiamängud.

Vastavalt majandusliku mõju hindamise uuringule võib turu täielik avamine Brasiiliaga tuua tarbijatele kasu kuni 460 miljonit eurot aastas. Liikluse kasvupotentsiaaliks hinnatakse 335 000 lisanduvat reisijat esimesel aastal.

ELil on juba üldised lennutranspordilepingud Ameerika Ühendriikide, Kanada, Šveitsi Maroko, Lääne-Balkani riikide, Gruusia ja Jordaaniaga.

Lisateave

http://ec.europa.eu/transport/air/international_aviation/country_index/brazil_en.htm


Side Bar