Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/318

Briuselis, 2011 m. kovo 15 d.

Aplinka. Pagrindinį 2010 m. Europos judumo savaitės apdovanojimą pelnė Almados miestas

Portugalijos Almados miestas laimėjo pagrindinį 2010 m. Europos judumo savaitės apdovanojimą. Nepriklausoma ekspertų komisija nusprendė, kad 2010 m. Europos judumo savaitę Almados miestas padarė daugiausiai, kad paskatintų alternatyvas automobiliui ir pabrėžtų teigiamą kitų transporto priemonių poveikį visuomenės sveikatai ir aplinkai. Ispanijos miestas Mursija ir Latvijos sostinė Ryga užėmė prizines vietas. 2011 m. kovo 14 d. apdovanojimus Briuselyje įteikė už aplinką atsakingas Komisijos narys Janezas Potočnikas.

Komisijos narys J. Potočnikas teigė: „Pernelyg daug europiečių net trumpoms kelionėms renkasi automobilį. Padidėjusi tarša ir spūstys kenkia ne tik aplinkai, bet ir mūsų sveikatai. Europos judumo savaitės tikslas – paremti vietos valdžios institucijas, sėkmingai skatinančias žmones keliauti kitaip ir taip gerinančias jų sveikatą ir miestų gyvenimo kokybę. Tikiuosi, kad Almados, Mursijos ir Rygos pavyzdys įkvėps daugelį kitų Europos miestų.“

2010 m. Europos judumo savaitė

2010 m. rugsėjo 16–22 d. rekordiškai daug Europos miestų (2 221) oficialiai dalyvavo devintosios kasmetės Europos judumo savaitės renginiuose. Siekiant pabrėžti aktyvaus ir darnaus judumo naudą žmonių sveikatai ir gerovei, 2010 m. savaitei pasirinkta tema „Keliauk sumaniau, gyvenk geriau“. Apdovanojimai skirti vietos valdžios institucijoms, kurios padarė daugiausiai, kad visuomenė būtų geriau informuota apie tausųjį keliavimą, kaip būdą skatinti fizinį aktyvumą ir mažinti triukšmo, oro užterštumo ir spūsčių – veiksnių, neigiamai veikiančių sveikatą ir gerovę, – mastą. Nugalėtoją išrinko nepriklausomų transporto ekspertų komisija, įvertinusi 30 paraiškų ir iš jų atrinkusi 10 vietos valdžios institucijų, kurios, jų manymu, per 2010 m. Europos judumo savaitę pasiekė puikių rezultatų.

Nugalėtojas – Almada

Siekdama skatinti darnų judumą, Portugalijos pajūrio miestas Almada ėmėsi įvairių ilgalaikių priemonių. Paminėdama Almadoje rengiamos Europos judumo savaitės dešimtmetį, miesto savivaldybė kartu su vietos energijos agentūra surengė įspūdingų renginių savaitę, skirtą darniajam transportui ir sveikatai. Pagrindinis savaitės akcentas buvo rugsėjo 18 d. surengta Judumo šventė, per kurią surengta įvairių renginių, įskaitant gatvės muges, elektrinių transporto priemonių pristatymą, dviračių muges, koncertus, sporto renginius, šokio pasirodymus ir gatvės renginius, dviračių varžybas, seminarus, filmus, parodas ir gatvės meno pristatymus. Be to, Almada pagerino pėsčiųjų ir dviračių kelių infrastruktūrą, pastatė keletą dviračių stovėjimo aikštelių ir dviračių bei elektrinių transporto priemonių įkrovimo stočių. Dieną be automobilių Almados miesto istorinis ir prekybinis centras Cacilhas tapo pėsčiųjų zona.

Prizininkas – Mursija

Besirengdama 2010 m. Europos judumo savaitei, Ispanijos Mursijos miesto vietos energijos agentūra ALEM ėmėsi įvairios kūrybiškos veiklos, kad paskatintų skirtingų tikslinių grupių atstovus keliauti sveikai ir tausiai. Siekdama skatinti dviračių transportą, Mursija ėmėsi keleto ilgalaikių priemonių: parengė dviračių transporto strategiją, įsteigė biurą ir sukūrė jo interneto svetainę, sukūrė viešą dviračių nuomos sistemą ir miesto tarnybų darbuotojams suteikė galimybę dviračiais važinėti nemokamai. Be to, miestas išplėtė autobusų tinklą, įdiegė bendrus pigesnius transporto bilietus tam tikrų kategorijų keleiviams ir atnaujino elektroninio eismo valdymo paslaugas.

Prizininkas – Ryga

Latvijos sostinė Ryga skatina aktyvų keliavimą ir tuo tikslu siūlo plataus užmojo dviračių transporto veiksmų programą. Joje numatyta transporto ir sveikatos tematikos konkursų, parodų, informacinių programų, retro stiliaus kelionių dviračiais, elektrinių transporto priemonių populiarinimo renginių, oro kokybės matavimo ir eismo saugos pristatymų, meno pasirodymų, koncertų ir gatvės žaidimų. Visą savaitę piliečiai buvo raginami įvertinti ir pranešti, kur būtų galima patobulinti pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūrą. Siekdamas sukaupti informaciją apie darbo vietose diegiamas sveikos gyvensenos ir aktyvaus keliavimo populiarinimo priemones, Rygos miesto eismo departamentas organizavo konkursą „Sveikiausia darbo vieta“. Be to, Rygoje surengta keletas Dienos be automobilio renginių, per kuriuos miesto centro gatvės buvo skirtos vaikščioti, važinėti dviračiu ar kitomis darniojo transporto priemonėmis.

2011 m. Europos judumo savaitė

2011 m. Europos judumo savaitė, kurios tema – „Alternatyvus judumas", bus surengta rugsėjo 16–22 d.

http://www.mobilityweek.eu


Side Bar